Pardubičtí bowlingové tituly neobhájili

23.1.

O víkendu se v bowlingovém centru LUKA Pardubice konalo Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev Amatérské bowlingové ligy. Akcí vyvrcholila podzimní část třináctého ročníku soutěže.

V sobotu se bojovalo o tituly v jednotlivcích. Titul mistryně republiky obhajovala na domácí půdě Blanka Hanusíková z Pardubic. „Dnes je to hodně složité, Karel Kutina nám jako vždy připravil hodně těžké mazání. Preferuje hlavně rovináře, protože je jich v lize nejvíce a my se s tím musíme poprat,“ popisovala zklamaná Hanusíková (pozn. Karel Kutina je sportovní ředitel ABL). I přes veškeré úsilí skončila Hanusíková na prahu první desítky. O něco lépe se vedlo její klubové kolegyni Daně Hanušové. Ta se probojovala až do finále, ve kterém skončila šestá. Titul mezi ženami získala Eva Růžičková Prostějova, která ve finále porazila Alenu Šamšovou z Rumburku. Třetí místo si vybojovala Věra Mašatová z Plzně.

Z Východočechů vstoupil do bojů o titul také Jan Koráb. Příliš se mu ale nedařilo. „Své šance vidím bledě, protože mám hodně práce, takže jsem měl málo tréninků a to se podepsalo na mém výkon,“  hodnotil svou formu Koráb. Jeho předpověď se bohužel vyplnila a skončil až třicátý první. Nejlepšího umístění z východočeských mužů dosáhl Vojtěch Tóth, který hájí barvy pardubických Nezmarů. Vybojoval dvacáté třetí místo. Mistrem republiky soutěže mužů se stal Jiří Uhlíř z Tábora, před Martinem Širokým z Plzně. Třetí byl David Klein z Ostravy.

V neděli od rána pokračovalo mistrovství republiky soutěží družstev. Východní Čechy zastupovalo v soutěži šest týmů. Po celodenním zápolení se do finále o titul probojovaly čtyři nejlepší týmy. Bohužel, žádný tým z východu Čech mezi nimi nebyl a vítěz jarní části ligy LB Pardubice se museli vyrovnat s tím, že titul neobhájí. Obsadili až šestnácté místo. Nechali se ale slyšet, že v červnu v Chomutově se o titul pokusí znovu. Nejlépe umístěným východočeským družstvem bylo páté Fortunate z Pardubic. Mistrovský titul si odvezl BC Falk B z Plzně, druhé místo obsadila Římská legie z Ostravy a třetí skončil tým T.N.R . Zbraslav.

O ABL
Česká Amatérská bowlingová liga (ABL) je národní soutěž rekreačních hráčů bowlingu (neprofesionálů – amatérů). Hraje se od roku 2000 a svým rozsahem i hráčskou základnou se stala nejvýznamnější a nejmasovější českou bowlingovou soutěží. Právě končící podzimní části 13. ročníku se zúčastnilo cca 1000 družstev, tj. téměř 5000 aktivních hráčů po celé České republice. V pardubickém LUKA bowlingu se ve finále o mistrovské tituly ABL utkali ti nejlepší hráči z celé republiky – 24 žen, 75 mužů a 35 družstev. Hráči jsou ve finále zastoupeni ze všech regionů ČR.

Další zprávy z kategorie "Sport"

15.2.

Druhá příčka v tabulce zůstala v Českých Budějovicích

Extraliga ledního hokeje pokračovala včera svým 49. kolem. Hokejisté HC Moeller hostovali v budějovické Budvar Aréně

Sport celý článek
10.1.

Pardubický HC Moeller hokejově proškolil Vsetín

V pořadí 40. kolo hokejové extraligy začalo mezi pardubickými hokejisty a posledním Vsetínem

9.3.

V Pardubicích se začíná se sportem už od plenek

O fenoménu cvičení pro nejmenší jsme si povídali s lektorkou cvičení pro děti a vedoucí taneční školy Janou Konopkovou.

6.8.

Softball: Pardubice prohrály a čeká je baráž o udržení Extraligy

Pasos v sobotu 4. srpna dvakrát prohrál s Tempo Praha – 6:10 a 1:15. V neděli Pardubice podlehly Eagles Praha 1:8 a 4:13. Po těchto prohrách mají Pardubice jistotu baráže, která začíná 15. září a první zápas se bude hrát na hřišti soupeře. V Pardubicích se první barážový zápas odehraje 16. září.

10.11.

Pardubičtí hokejisté se potkají s fanoušky u piva

Důležitým úkolem hokejistů bude načepovat a naservírovat fanouškům pivo Radegast Ryze Hořká 12, které pivovar uvedl na trh v letošním roce. Je charakteristické výraznou, ale příjemnou hořkostí, která je dána využitím tří druhů moravského chmele.

3.5.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

Díky výborně zvládnuté sobotní kvalifikaci startoval Michal Matějovský v prvním nedělním závodě z pole position ze druhé pozice. I když se mu start za relativně chladného a zamračeného počasí povedl, druhé místo posléze ztratil. Trpělivou jízdou ji ještě před půlkou ale získal zpět. "Pak už jsem jel na jistotu a hlídal si pouze soupeře ze své kategorie TC2. Snažil jsem nedělat zbytečné chyby a nakonec se mi tato taktika vyplatila a závod jsem vyhrál," popisuje průběh prvního závodu Michal Matějovský.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting