Pardubičtí bowlingové tituly neobhájili

23.1.

Pardubičtí bowlingové tituly neobhájili


O víkendu se v bowlingovém centru LUKA Pardubice konalo Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev Amatérské bowlingové ligy. Akcí vyvrcholila podzimní část třináctého ročníku soutěže.

V sobotu se bojovalo o tituly v jednotlivcích. Titul mistryně republiky obhajovala na domácí půdě Blanka Hanusíková z Pardubic. „Dnes je to hodně složité, Karel Kutina nám jako vždy připravil hodně těžké mazání. Preferuje hlavně rovináře, protože je jich v lize nejvíce a my se s tím musíme poprat,“ popisovala zklamaná Hanusíková (pozn. Karel Kutina je sportovní ředitel ABL). I přes veškeré úsilí skončila Hanusíková na prahu první desítky. O něco lépe se vedlo její klubové kolegyni Daně Hanušové. Ta se probojovala až do finále, ve kterém skončila šestá. Titul mezi ženami získala Eva Růžičková Prostějova, která ve finále porazila Alenu Šamšovou z Rumburku. Třetí místo si vybojovala Věra Mašatová z Plzně.

Z Východočechů vstoupil do bojů o titul také Jan Koráb. Příliš se mu ale nedařilo. „Své šance vidím bledě, protože mám hodně práce, takže jsem měl málo tréninků a to se podepsalo na mém výkon,“  hodnotil svou formu Koráb. Jeho předpověď se bohužel vyplnila a skončil až třicátý první. Nejlepšího umístění z východočeských mužů dosáhl Vojtěch Tóth, který hájí barvy pardubických Nezmarů. Vybojoval dvacáté třetí místo. Mistrem republiky soutěže mužů se stal Jiří Uhlíř z Tábora, před Martinem Širokým z Plzně. Třetí byl David Klein z Ostravy.

V neděli od rána pokračovalo mistrovství republiky soutěží družstev. Východní Čechy zastupovalo v soutěži šest týmů. Po celodenním zápolení se do finále o titul probojovaly čtyři nejlepší týmy. Bohužel, žádný tým z východu Čech mezi nimi nebyl a vítěz jarní části ligy LB Pardubice se museli vyrovnat s tím, že titul neobhájí. Obsadili až šestnácté místo. Nechali se ale slyšet, že v červnu v Chomutově se o titul pokusí znovu. Nejlépe umístěným východočeským družstvem bylo páté Fortunate z Pardubic. Mistrovský titul si odvezl BC Falk B z Plzně, druhé místo obsadila Římská legie z Ostravy a třetí skončil tým T.N.R . Zbraslav.

O ABL
Česká Amatérská bowlingová liga (ABL) je národní soutěž rekreačních hráčů bowlingu (neprofesionálů – amatérů). Hraje se od roku 2000 a svým rozsahem i hráčskou základnou se stala nejvýznamnější a nejmasovější českou bowlingovou soutěží. Právě končící podzimní části 13. ročníku se zúčastnilo cca 1000 družstev, tj. téměř 5000 aktivních hráčů po celé České republice. V pardubickém LUKA bowlingu se ve finále o mistrovské tituly ABL utkali ti nejlepší hráči z celé republiky – 24 žen, 75 mužů a 35 družstev. Hráči jsou ve finále zastoupeni ze všech regionů ČR.

Další zprávy z kategorie "Sport"

3.5.

Automobily dnes v Pardubicích ustoupí cyklistům

Jízdní kola omezí dnes odpoledne pohyb automobilů v centru Pardubic.

Sport celý článek
18.2.

Rekonstrukce pardubického plavečáku se opozdí

Pokud bude vyhlášeno brzy nové výběrové řízení na zhotovitele, mohlo by se teoreticky začít již během letních prázdnin.

Sport celý článek
15.3.

Město Hradec Králové ocenilo nadějné sportovce

Město letos odměnilo 14 nejlepších výkonů mezi jednotlivci a 4 sportovní kolektivy. Ocenění sportovci a organizace, v nichž působí oceněné sportovní kolektivy, získali od města finanční příspěvek.

Sport celý článek
18.6.

Jak na olympijskou kandidaturu?

Pardubický kraj na této akci reprezentoval náměstek hejtmana Ivo Toman, který je kontaktní osobou pro přípravu kandidatury..

Sport celý článek
16.7.

ČEZ Arena pojme 10.146 lidí

Časový skluz dostavby ČEZ Arény bude znamenat, že hokejisté HC Moeller nestihnou začátek O2 extraligy v domácím prostředí.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting