Patrik Hájek se stal vicemistrem Evropy v kartingu

6.8.


Český kartingový reprezentant Patrik Hájek se stal vicemistrem Evropy v kartingu v královské třídě KZ. Ve třetím a rozhodujícím závodě evropského CIK-FIA šampionátu  2016 se mu podařilo předskočit Francouze Iglesiase a v celkovém hodnocení tak zaostal pouze za mistrem Evropy Italem Marcem Ardigem o 13 bodů. "Přestože jsme bojovali o titul, který nakonec nedopadl, jsem moc šťastný. Je to zatím největší úspěch mé sportovní kariéry," komentoval bezprostředně po závodě výsledek Patrik Hájek. Bronzová medaile putuje do Francie zásluhou Jéremy Iglesiase.
Patrik Hájek vstupoval do třetího rozhodujícího klání letošní sezóny z průběžně třetího místa se ztrátou pouhých 2 bodů na druhou příčku a 4 bodů na vedoucího Itala Marco Ardiga. "Samozřejmě jsme tušili, že šance bude. Zároveň ale bylo jasné, že budou rozhodovat detaily," vysvětloval svou pozici před klíčovým závodem Patrik Hájek.

V sobotních rozjížďkách, které se bodově také započítávají, dohnal průběžně vedoucího Itala. V nedělním prefinále dojel třetí těsně právě za Ardigem. "Před finálovou jízdou bylo jasné, že abychom dosáhli na titul, musel bych Itala porazit a dojet nejhůře na druhém místě. Proto jsme se rozhodli riskovat," popisuje strategii útoku na titul šéf týmu Belgičan Olivier Marechal. Risk spočívající v jiném nastavení motoru a podvozku ale nevyšel a Patrik Hájek dojel ve finálové jízdě sedmý.  "Je to největší úspěch českého kartingu v letošní sezóně. Konkurence v šampionátu byla letos v královské třídě  velmi silná. Navíc Patrik startoval letos v novém týmu, takže je vidět, že spolupráce funguje," řekl po závodě generální sekretář Autoklubu ČR Adam Eliáš.

Konečné pořadí  evropského CIK-FIA šampionátu 2016 v královské kategorii KZ:
1. Marco Ardiga  ITA - 100 bodů (Tony kart racing team)
2. Patrik Hájek CZE -  87 bodů (Kosmic racing kart team)
3. Jéremy Iglesias - FRA - 82 bodů (Sodi kart racing team)

Kontakt:
Autoklub ČR
Adam Eliáš
tel.: +420 602 204 869 email: elias@autoklub.cz

O Patriku Hájkovi:
Šestadvacetiletý Patrik Hájek patří již několik let k české i evropské špičce kartingového sportu. V motokárách debutoval na trati ve Vysokém Mýtě již v devíti letech. Je několikanásobným mistrem ČR, držitelem Zlatého volantu, vicemistr Evropy v kategorii KZ2.  Jeho nejoblíbenější zahraniční tratí je francouzský Varennes, v Česku nejraději závodí v Písku. Žije v Praze je mezi jeho záliby patří lyže, snowboard a squash.

Další zprávy z kategorie "Sport"

29.10.

Floutek na koloběžce se stal v Pardubicích mistrem Evropy

Pardubický skatepark hostil neoficiální mistrovství Evropy a Evropský pohár ve scooteringu.

Sport celý článek
24.4.

Bikrosová elita se řítí do Pardubic

Hlavní hvězdou závodu bude dvojnásobný olympijský vítěz z Lotyšska Maris Strombergs, jenž se radoval ze zlata jak při premiéře BMX na olympijských hrách v Pekingu 2008, tak o čtyři roky později v Londýně 2012. V ženách bude k největším hvězdám patřit Francouzka Eva Ailloud, loňská druhá závodnice ze světového šampionátu BMX.

Sport celý článek
10.1.

Na Zimní olympijské hry mládeže v Lausanne vyráží také sportovci z Pardubického kraje

Ve švýcarském Lausanne dnes startují Zimní olympijské hry mládeže, které potrvají do 22. ledna. Soutěžit zde bude celkem 74 českých sportovců ve věku od 15 do 18 let. Svá želízka v ohni bude mít i Pardubický kraj, který by mělo zastupovat celkem 10 mladých sportovců.

Sport celý článek
13.9.

Začíná softbalové play-down. Pardubice se pokusí zachránit Extraligu

Play-down se hraje celkem na čtyři vítězné utkání. Celá série začíná tento víkend v Pardubicích. První zápas se hraje v sobotu od 16 hodin, druhý zápas v neděli od 11 hodin v Krtkově aréně na Dukle.

Sport celý článek
30.6.

Sportovní hala na Dašické ulici zvýší kapacitu

Česká basketbalová federace získala od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy dotaci na vybavení interiérů haly. „Z prostředků dotace bude doplněna nová časomíra a světelné rámy, mobilní teleskopické tribuny a sedačky, informační LED systémy a obrazovka. Nové bude rovněž ozvučení a bezdrátové technologie haly. Všechny změny jsme důkladně projednali i s dalšími sportovními kluby, aby upravená hala vyhovovala jejich požadavkům,“ doplnil krajský radní pro sport René Živný.

Sport celý článek
10.4.

Play-off: Naděje zůstává!

Po dvou prohrách na vlastním ledě a jedné v pražské T-Mobile Areně zvítězili pardubičtí hokejisté ve 4. finálovém utkání 5:2

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting