Patrik Hájek se stal vicemistrem Evropy v kartingu

6.8.


Český kartingový reprezentant Patrik Hájek se stal vicemistrem Evropy v kartingu v královské třídě KZ. Ve třetím a rozhodujícím závodě evropského CIK-FIA šampionátu  2016 se mu podařilo předskočit Francouze Iglesiase a v celkovém hodnocení tak zaostal pouze za mistrem Evropy Italem Marcem Ardigem o 13 bodů. "Přestože jsme bojovali o titul, který nakonec nedopadl, jsem moc šťastný. Je to zatím největší úspěch mé sportovní kariéry," komentoval bezprostředně po závodě výsledek Patrik Hájek. Bronzová medaile putuje do Francie zásluhou Jéremy Iglesiase.
Patrik Hájek vstupoval do třetího rozhodujícího klání letošní sezóny z průběžně třetího místa se ztrátou pouhých 2 bodů na druhou příčku a 4 bodů na vedoucího Itala Marco Ardiga. "Samozřejmě jsme tušili, že šance bude. Zároveň ale bylo jasné, že budou rozhodovat detaily," vysvětloval svou pozici před klíčovým závodem Patrik Hájek.

V sobotních rozjížďkách, které se bodově také započítávají, dohnal průběžně vedoucího Itala. V nedělním prefinále dojel třetí těsně právě za Ardigem. "Před finálovou jízdou bylo jasné, že abychom dosáhli na titul, musel bych Itala porazit a dojet nejhůře na druhém místě. Proto jsme se rozhodli riskovat," popisuje strategii útoku na titul šéf týmu Belgičan Olivier Marechal. Risk spočívající v jiném nastavení motoru a podvozku ale nevyšel a Patrik Hájek dojel ve finálové jízdě sedmý.  "Je to největší úspěch českého kartingu v letošní sezóně. Konkurence v šampionátu byla letos v královské třídě  velmi silná. Navíc Patrik startoval letos v novém týmu, takže je vidět, že spolupráce funguje," řekl po závodě generální sekretář Autoklubu ČR Adam Eliáš.

Konečné pořadí  evropského CIK-FIA šampionátu 2016 v královské kategorii KZ:
1. Marco Ardiga  ITA - 100 bodů (Tony kart racing team)
2. Patrik Hájek CZE -  87 bodů (Kosmic racing kart team)
3. Jéremy Iglesias - FRA - 82 bodů (Sodi kart racing team)

Kontakt:
Autoklub ČR
Adam Eliáš
tel.: +420 602 204 869 email: elias@autoklub.cz

O Patriku Hájkovi:
Šestadvacetiletý Patrik Hájek patří již několik let k české i evropské špičce kartingového sportu. V motokárách debutoval na trati ve Vysokém Mýtě již v devíti letech. Je několikanásobným mistrem ČR, držitelem Zlatého volantu, vicemistr Evropy v kategorii KZ2.  Jeho nejoblíbenější zahraniční tratí je francouzský Varennes, v Česku nejraději závodí v Písku. Žije v Praze je mezi jeho záliby patří lyže, snowboard a squash.

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.3.

„Černá sobota“ v duelu s Děčínem

Středeční vysoká výhra nad libereckými Kondory vytvořila BK Synthesia Pardubice slibné předpoklady.

Sport celý článek
6.9.

Závod Okoloželezek láká cyklisty všeho věku

Stejně jako v předchozích dvou letech poskytne zázemí závodu Autocamp Konopáč u Heřmanova Městce. Odtud závodníci zamíří na jeden či dva okruhy dle zvolené délky tratě (30 nebo 60 kilometrů) směrem na jihozápad od města perníkářů a krajské metropole Pardubic, která je odtud doslova coby kamenem dohodil.

Sport celý článek
13.4.

Cyklo Glacensis se letos koná již po deváté

V každém týmu pojede deset a více cyklistů a po různých trasách dojedou do cíle ve Starem Gierałtowie v Polsku.

Sport celý článek
3.2.

MasterCard a ČSOB zvyšují komfort diváků při sledování sportovních utkání

„Našich fanoušků si velmi vážíme a chceme, aby si sledování zápasu co nejvíce užili. A díky aplikaci WIFI číšník nepřijdou o žádný okamžik utkání, natož o ten nejdůležitější. Princip aplikace je velmi jednoduchý. Návštěvník načte svým mobilem QR kód z letáku a zadá kód skyboxu. Následně je odkázán na speciální rozcestník služby, kde si vybere, na co má chuť, a stiskne tlačítko objednat,“ říká Miroslav Novotný, ředitel obchodu a marketingu, HC Dynamo Pardubice.

Sport celý článek
10.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

Sport celý článek
8.11.

Kin-ball i dobrovolnická činnost. Studenty z Newcastlu hostí chrudimská obchodní akademie

Do aktivit s britskými vrstevníky vedení obchodní akademie své studenti nenutí, hlásí se do nich sami. Nyní je do partnerství zapojeno zhruba 35 českých studentů od 1. do 4. ročníku, kteří vymýšlejí program a účastní se aktivit se studenty z Newcastlu.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting