Play-off: Naděje zůstává!

10.4.

Po dvou prohrách na vlastním ledě a jedné v pražské T-Mobile Areně zvítězili pardubičtí hokejisté ve 4. finálovém utkání nad pražskou Spartou 5:2 a série se tak po dvou odpočinkových dnech vrátí do Pardubic. A naděje zůstává. Hostujícímu Moelleru vyšla na ledě domácí Sparty skvěle první třetina. Svůj první gól dává v přesilové hře, když Jan Čaloun po přihrávce Puchera překonává domácího gólmana Tomáše Duba a zajišťuje vedení 1:0. Pardubice však dokazují, že branky umí dávat i ve vlastním oslabení. Ve 13. minutě po sólo akci Tomáše Linharta zvyšují na 2:0. V úvodu prostřední části utkání tentýž Tomáš Linhart překonává od modré čáry sparťanského brankáře a pojišťuje za asistence Libora Pivka na 3:0. Pardubičtí fanoušci jsou doslova v extázi. Naděje zůstává. Šest minut před koncem druhé třetiny se domácí konečně dočkali. Jaroslav Hlinka za Ptáčkovy asistence překonává pardubického Lašáka, když vyražený puk z ostrého úhlu doklepává za jeho záda. Stav utkání je 3:1. O necelé dvě minuty později „sichrují“ pardubičtí svůj náskok gólem Zdeňka Ondřeje na 4:1. Časomíra ukazuje 6. minutu poslední části hry a Libor Pivko doráží puk po značně nepřehledné situaci do Dubovy branky, čímž koriguje stav na 5:1. Z diskutabilního trestného střílení snižuje domácí Petr Ton a Sparta si připisuje druhý gól v dnešním utkání. Závěr střetnutí si Pardubice komplikují sérií vyloučených hráčů, nic to však již nezmění na konečném výsledku. HC Moeller poráží HC Spartu Praha 5:2. V pořadí pátý duel obou finálových rivalů je na programu ve čtvrtek 12. dubna od 17 hodin na pardubickém ledě. Naděje zůstává.

Další zprávy z kategorie "Sport"

14.5.

CYKLO GLACENSIS startuje už tento pátek

„Orlicko se v posledních letech stalo rájem cyklistů a česko-polské pohraničí ožívá čilým turistickým ruchem v zimě i v létě. CYKLO GLACENSIS je jednou z tradičních akcí, která pomáhá při propagaci tohoto regionu a za to bych rád jejím organizátorům poděkoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Sport celý článek
9.10.

Vrcholí přípravy na Velkou pardubickou

Letos nepřijede na Velkou pardubickou pražský jízdní oddíl, který nám při Velké pardubické vypomáhal.

5.9.

Už nejsem věčně druhý trenér, ulevil si Říha

Miloš Říha doufá, že po vítězství v Tipsport Cupu snad ze sebe sejmul nálepku věčně druhého trenéra.

5.9.

Dominanta východních Čech, hrad Kunětická hora přivítá další díl seriálu Běžíme na hrad

Běžecký den s cílem na Kunětické hoře má pro vás opět připravených několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Dětské závodní tratě jsou svojí délkou rozděleny podle věku účastníků v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodu.