Radek Netolický z Kameniček vybojoval dvakrát zlato

7.11.

Radek Netolický z Kameniček vybojoval dvakrát zlato

Je mu teprve 12 roků a už má tři medaile z mezinárodních soutěží. Naposledy se Radek Netolickýz Kameniček u Hlinska zúčastnil Mistrovství Evropy v karate v Turecku. Podařilo se mu vybojovat dvě zlaté medaile. Pochlubit se přišel i náměstkyni hejtmana Janě Pernicové.


     „Výkony Radka jsou neuvěřitelné. Být dvakrát první na mistrovství Evropy a předtím druhý na mistrovství světa, to vyžaduje hodně silnou motivaci a cílevědomost,“ chválila mladého šampiona Jana Pernicová a zajímala se, jestli jeho sportovní nasazení nekoliduje s učením ve škole. „Učit se naštěstí nemusím, stačí mi to, co pochytím při vyučování,“ vysvětlil jí Radek Netolický, který je právě v 6. třídě základní školy v Kameničkách. Náročné je však dojíždění na tréninky v Pardubicích, které se konají dvakrát týdně.


     Radek Netolický se věnuje karate od první třídy a trénuje nejen v tělocvičně, ale i doma s tatínkem, který ho k tomuto bojovému umění přivedl. Svůj nepochybný sportovní talent ukázal i v soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů, ve které skončil 2. v okresním a 4. v krajském kole.

Další zprávy z kategorie "Sport"

25.6.

Pardubice mají "jen" stříbro i v inline hokeji

Po stříbru v hokejové extralize podlehly Pardubice i ve finále inlinové extraligy. Tentokrát Zlínu.

Sport celý článek
2.2.

Olympiáda dětí a mládeže je u konce. První místo bral Liberecký kraj

V průběhu ODM bylo předáno 127 sad medailí. Bodově si nejlépe vedl Liberecký kraj, který nasbíral 226 bodů, následovaný Hlavním městem Praha a Krajem Vysočina. Nejvíce zlatých medailí brali sportovci Hlavního města Prahy, a to celkem osm.

Sport celý článek
23.6.

Primátor přijme basketbalové mistry

Sezona 2008/2009 byla pro pardubický mládežnický basketbal mimořádně úspěšná.

Sport celý článek
20.6.

Sportovní park Pardubice 2017 - registrace dobrovolníků

Jako dobrovolník budeš poskytovat potřebné informace návštěvníkům parku, asistovat při sportovních stanovištích dětem i dospělým, budeš moci pomáhat se souvisejícími organizačními činnostmi, zkrátka budeš součástí skvělého týmu, který významně pomůže hladkému průběhu tak jedinečného projektu, jakým Sportovní park Pardubice 2017 jednoznačně je!

Sport celý článek
12.4.

V sobotu se poběží opět Pardubický vinařský půlmaraton

Oproti rokům předchozím se Lidový běh poběží taktéž po nové trati s doběhem přes Třídu Míru, délce 1750 m. Poté bude následovat projížďka In line sportovců po trase půlmaratonu, svůj pohárový závod budou absolvovat sportovci na handbike. Další novinkou bude závod půlmaratonu koloběžek a také poprvé běžecký závod na 10 km.

Sport celý článek
23.11.

Na hokejovém turnaji v Hradci Králové se utkají čtyři prestižní týmy desetiletých

Čtyři prestižní hokejové týmy změří své síly v neděli 25.11. na hokejovém turnaji O pohár profesora Malého. Turnaj proběhne na zimním stadionu Mountfield HK a zúčastní se ho na sedmdesát hráčů narozených v roce 2008, kteří patří do mužstev Mountfield Hradec Králové, HC Slávia Praha, HC Dynamo Pardubice a HC Lvi 2009 České Budějovice.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting