Slávistická hokejová mlátička knokautovala Pardubice

3.1.

Již první třetina hokejového duelu Slavia versus Pardubice začala pro Východočechy hodně neslavně. V 54. sekundě hry Slavia zásluhou Jaroslava Bednáře vedla 1:0. O necelé dvě minuty Igor Rataj po přesné Bednářově nahrávce doslova prostřelil pardubického Jána Lašáka a pražský klub upravuje na 2:0. Půl minuty poté Lašák inkasuje další branku. Jejím autorem je Josef Beránek. Píše se čtvrtá minuta úvodní třetiny a Pardubice prohrávají 0:3. Zato styl hry nabírá poněkud jiný charakter. Borci Moelleru útočí, mnohem častěji se dostávají do střeleckých i gólových šancí a brankář Svoboda začíná být zaměstnaným hráčem na plný úvazek. Časomíra hlásí 15. minutu hry, když pardubický Petr Sýkora snižuje na 1:3. Necelých 60 sekund před koncem třetiny ovšem slávistický virtuos Martin Hlavačka – s podporou přesilové hry – upravuje na 1:4. Druhá třetina zápasu kulminovala příležitostmi na obou stranách kluziště. Trestné střílení nevyužil slávista Hruška, byť mířil okem ostřelovače přesně mezi Lašákovy betony. Vyloučení střídá další a další vyloučení u obou mužstev. Píše se 32. minuta hry, když pardubický Tomáš Rolinek, dorážeje tvrdou ránu z palice Sýkory, snižuje na 2:4. Ani minuta s minutou se nesešly, když Slavia po akci Červenky upravuje na 2:5. Neuplyne ani 300 sekund a – po jednoznačně nejhezčí akci večera – oslabení Pražané zásluhou Michala Supa, po impozantním osobním újezdu Davida Hrušky, skórují do zcela prázdné branky a pečetí tak svůj náskok na 2:6. Na poslední třetinu jde pardubickou kasu střežit brankář Koutský. A nevede si špatně. Jenže, špatný začátek, špatný konec. Tentokrát se úsloví potvrzuje. V 53. minutě pražská Slavia korunuje své zasloužené vítězství, když Sup nachází Bednáře, který aritmeticky přesně dohledává Rataje, a ten doráží přesnou střelou na konečných 2:7.

Další zprávy z kategorie "Sport"

9.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2008

Podstatným kritériem je umístění na předních místech v prestižních soutěžích v hodnoceném roce.

Sport celý článek
8.3.

Kdy pro vstupenky na hokejové čtvrtfinále?

Klub HC Moeller Pardubice zveřejnil systém prodeje vstupenek na případný pátý zápas čtvrtfinále.