Sportovci Univerzity Pardubice sbírali medaile na Českých akademických hrách

2.7.

Sportovci Univerzity Pardubice sbírali medaile na Českých akademických hrách

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice přivezli z letošních Českých akademických her, které o víkendu skončily v Brně, hned několik medailí. Úspěchy slavili především na vodě a ve vodě. Dvě stříbrné medaile vybojovali veslaři, pro bronzovou si dojel do cíle skifař a další bronz si odvezla plavkyně.

Univerzitu Pardubice reprezentovalo celkem 24 sportovců a 4 univerzitní týmy. Sportovní talent měřili v konkurenci 2 tisíc studentů. Stříbrnou medaili vybojovali veslaři a veslařky univerzity v kategorii čtyřka s kormidelníkem muži a čtyřka s kormidelníkem mix. Bronzovou medaili získal skifař Ondřej Jung a plavkyně Kateřina Hromadníková si odvezla bronz v kategorii 50 metrů prsa.

„Sport a Univerzita Pardubice k sobě patří a fakt, že naši studenti přivezli medaile zejména z vodních sportů, potvrzuje naši výhodu, kterou díky Labi a našemu veslařskému klubu máme. Gratuluji i ostatním, protože už jen kvalifikovat se na České akademické hry byl úspěch,“ uvedl Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Sportovci Univerzity Pardubice ale reprezentovali skvěle také v atletice. Ondřej Váchal obsadil v běhu na 1 500 m 4. místo a Vanessa Godárová 4. místo v hodu kladivem. Její osobní rekord, který nakonec znamenal 5. místo ve vrhu koulí a 6. místo v hodu diskem jsou dalším úspěchem i příslibem. S dalšími univerzitami se utkali vysokoškoláci také např. v badmintonu, tenise, aerobiku, v basketbalu, ve fotbalu a frisbee. Univerzita Pardubice obsadila celkově 11. příčku mezi 31 školami.

Hostitelem letošního ročníku her bylo Vysoké učení technické v Brně a téměř týdenní akce byla součástí kalendáře oslav 120. výročí založení univerzity. České akademické hry jsou už 18 let pravidelnou akcí v systému vysokoškolských sportovních přeborů. Od 1. ročníku se v pořádání akce střídají největší vysokoškolská centra - Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Pardubice a Plzeň.

Další zprávy z kategorie "Sport"

10.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

Sport celý článek
29.10.

Floutek na koloběžce se stal v Pardubicích mistrem Evropy

Pardubický skatepark hostil neoficiální mistrovství Evropy a Evropský pohár ve scooteringu.

Sport celý článek
26.6.

28. června otevírá skatepark pro veřejnost

Největší krytý skatepark v České republice, který vyrostl v Pardubicích, se otevře den před vysvědčením.

Sport celý článek
21.9.

Zvítězí kolo nebo auto?

O tom, jaký dopravní prostředek je ve městě nejrychlejší, rozhodne již tento pátek 21. září neobvyklý experiment.

Sport celý článek
23.11.

Na hokejovém turnaji v Hradci Králové se utkají čtyři prestižní týmy desetiletých

Čtyři prestižní hokejové týmy změří své síly v neděli 25.11. na hokejovém turnaji O pohár profesora Malého. Turnaj proběhne na zimním stadionu Mountfield HK a zúčastní se ho na sedmdesát hráčů narozených v roce 2008, kteří patří do mužstev Mountfield Hradec Králové, HC Slávia Praha, HC Dynamo Pardubice a HC Lvi 2009 České Budějovice.

Sport celý článek
11.10.

Fittipaldi a Enge vymění Formuli 1 za Pendolino

Světová esa automobilového sportu nasednou na palubu pendolina SC 73 Johann Gregor Mendel v Praze-Holešovicích.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting