Sportovci Univerzity Pardubice sbírali medaile na Českých akademických hrách

2.7.

Sportovci Univerzity Pardubice sbírali medaile na Českých akademických hrách

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice přivezli z letošních Českých akademických her, které o víkendu skončily v Brně, hned několik medailí. Úspěchy slavili především na vodě a ve vodě. Dvě stříbrné medaile vybojovali veslaři, pro bronzovou si dojel do cíle skifař a další bronz si odvezla plavkyně.

Univerzitu Pardubice reprezentovalo celkem 24 sportovců a 4 univerzitní týmy. Sportovní talent měřili v konkurenci 2 tisíc studentů. Stříbrnou medaili vybojovali veslaři a veslařky univerzity v kategorii čtyřka s kormidelníkem muži a čtyřka s kormidelníkem mix. Bronzovou medaili získal skifař Ondřej Jung a plavkyně Kateřina Hromadníková si odvezla bronz v kategorii 50 metrů prsa.

„Sport a Univerzita Pardubice k sobě patří a fakt, že naši studenti přivezli medaile zejména z vodních sportů, potvrzuje naši výhodu, kterou díky Labi a našemu veslařskému klubu máme. Gratuluji i ostatním, protože už jen kvalifikovat se na České akademické hry byl úspěch,“ uvedl Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Sportovci Univerzity Pardubice ale reprezentovali skvěle také v atletice. Ondřej Váchal obsadil v běhu na 1 500 m 4. místo a Vanessa Godárová 4. místo v hodu kladivem. Její osobní rekord, který nakonec znamenal 5. místo ve vrhu koulí a 6. místo v hodu diskem jsou dalším úspěchem i příslibem. S dalšími univerzitami se utkali vysokoškoláci také např. v badmintonu, tenise, aerobiku, v basketbalu, ve fotbalu a frisbee. Univerzita Pardubice obsadila celkově 11. příčku mezi 31 školami.

Hostitelem letošního ročníku her bylo Vysoké učení technické v Brně a téměř týdenní akce byla součástí kalendáře oslav 120. výročí založení univerzity. České akademické hry jsou už 18 let pravidelnou akcí v systému vysokoškolských sportovních přeborů. Od 1. ročníku se v pořádání akce střídají největší vysokoškolská centra - Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Pardubice a Plzeň.

Další zprávy z kategorie "Sport"

29.1.

Pardubičtí hokejisté ustáli nervák s Třincem

Po pátečním vítězství pardubických hokejistů na ledě pražské Sparty čekal na tým HC Moeller nedělní duel s oceláři z Třince.

Sport celý článek
19.6.

Poměřte fyzické síly pod vedením vojenských výsadkářů. V Chrudimi se koná ARMY TEST pod záštitou náčelníka Generálního štábu AČR

„Na zájemce čekají mimo jiné shyby, kliky, sedy-lehy a běh na 12 minut. Celkem pět sportovních disciplín, ve kterých si dají lidé pořádně do těla. Každá disciplína se hodnotí známkou 1 až 3 jako ve škole, kritéria hodnocení fyzického výkonu jsou pro dospělé shodná s limity v české armádě, takže to bude pořádná prověrka síly a vytrvalosti.

Sport celý článek
8.8.

Pardubická juniorka odstartovala

Svou účast osobně přislíbila letošní wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

Sport celý článek
15.7.

Projekt Dukla sportovní už má vítěze prvního kola

Dojít by také mělo ke spojení atletického stadionu na Dukle se Základní školou Staňkova. „Rekonstrukce areálu patří mezi naše dlouhodobé cíle. Jedná se o cenné území, proto chceme, aby zde vznikl městský sportovní areál XXI. století. Rádi bychom navíc stadion propojili se Základní školou Staňkova, aby měl tento zrekonstruovaný prostor maximální využití,“ podotýká primátor města Martin Charvát.

Sport celý článek
9.10.

Vrcholí přípravy na Velkou pardubickou

Letos nepřijede na Velkou pardubickou pražský jízdní oddíl, který nám při Velké pardubické vypomáhal.

Sport celý článek
12.4.

O vstupu nového partnera do fotbalového klubu FC Hradec Králové rozhodne zastupitelstvo

Všichni tři uchazeči, tedy Ivo Ulich a partneři, Alessandro Barilli a sdružení společností KONCEDO, s.r.o. a Hala Kněžmost, s.r.o., budou mít šanci svůj zájem o kapitálový vstup do městem vlastněného fotbalového celku představit rovněž zastupitelům 25. dubna 2017. Městské radní dnes zaujala nejvíce prezentace Ivo Ulicha a partnerů.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting