Sportovci Univerzity Pardubice sbírali medaile na Českých akademických hrách

2.7.

Sportovci Univerzity Pardubice sbírali medaile na Českých akademických hrách

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice přivezli z letošních Českých akademických her, které o víkendu skončily v Brně, hned několik medailí. Úspěchy slavili především na vodě a ve vodě. Dvě stříbrné medaile vybojovali veslaři, pro bronzovou si dojel do cíle skifař a další bronz si odvezla plavkyně.

Univerzitu Pardubice reprezentovalo celkem 24 sportovců a 4 univerzitní týmy. Sportovní talent měřili v konkurenci 2 tisíc studentů. Stříbrnou medaili vybojovali veslaři a veslařky univerzity v kategorii čtyřka s kormidelníkem muži a čtyřka s kormidelníkem mix. Bronzovou medaili získal skifař Ondřej Jung a plavkyně Kateřina Hromadníková si odvezla bronz v kategorii 50 metrů prsa.

„Sport a Univerzita Pardubice k sobě patří a fakt, že naši studenti přivezli medaile zejména z vodních sportů, potvrzuje naši výhodu, kterou díky Labi a našemu veslařskému klubu máme. Gratuluji i ostatním, protože už jen kvalifikovat se na České akademické hry byl úspěch,“ uvedl Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Sportovci Univerzity Pardubice ale reprezentovali skvěle také v atletice. Ondřej Váchal obsadil v běhu na 1 500 m 4. místo a Vanessa Godárová 4. místo v hodu kladivem. Její osobní rekord, který nakonec znamenal 5. místo ve vrhu koulí a 6. místo v hodu diskem jsou dalším úspěchem i příslibem. S dalšími univerzitami se utkali vysokoškoláci také např. v badmintonu, tenise, aerobiku, v basketbalu, ve fotbalu a frisbee. Univerzita Pardubice obsadila celkově 11. příčku mezi 31 školami.

Hostitelem letošního ročníku her bylo Vysoké učení technické v Brně a téměř týdenní akce byla součástí kalendáře oslav 120. výročí založení univerzity. České akademické hry jsou už 18 let pravidelnou akcí v systému vysokoškolských sportovních přeborů. Od 1. ročníku se v pořádání akce střídají největší vysokoškolská centra - Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Pardubice a Plzeň.

Další zprávy z kategorie "Sport"

7.3.

Znojemským Orlům dvakrát přistřižena křídla

Po prvním pondělním zápase byl na programu včerejšího podvečera v ČEZ Areně odvetný duel.

Sport celý článek
11.10.

Fittipaldi a Enge vymění Formuli 1 za Pendolino

Světová esa automobilového sportu nasednou na palubu pendolina SC 73 Johann Gregor Mendel v Praze-Holešovicích.

Sport celý článek
8.3.

Velká cena Hradce Králové v roce 2016 – omezený provoz plaveckého areálu

Vzhledem k velké konkurenci na Velké ceně, bude chtít každý závodník podat co nejlepší výkon. Aby ho mohl podávat opakovaně během dne, je nezbytné, aby urychlil látkovou výměnu, rozběhl metabolismus a připravil tělo na další závod. Jediná cesta, která k tomu vede, je vyplavání.

Sport celý článek
14.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka, Aleše Drymla a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále MS do 21 let do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Sport celý článek
30.1.

Pardubičtí dětští olympionici bodují

Petr Vinduška a Jakub Procházka vybojovali ve svých kategoriích druhá místa a získali tak stříbrné medaile.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting