Sportovní hala na Dašické ulici zvýší kapacitu

30.6.

Sportovní hala na Dašické ulici zvýší kapacitu

Radní Pardubického kraje včera odsouhlasili investiční záměr druhé etapy výstavby Sportovní areálu Dašická a dohodu mezi Českou basketbalovou federací (ČBF) o podmínkách rekonstrukce. Celková cena dostavby je plánovaná na 21 milionů korun. Kraj společně s městem Pardubice zainvestují 11 milionů korun a ČBF zakoupí nové vnitřní vybavení v hodnotě 10 milionů korun.


      „Vycházíme tím vstříc požadavkům sportovní veřejnosti. Kapacita sportovní haly postupně vzroste instalací mobilních tribun na 1063 diváků a po stavebních úpravách dokonce až na 1400 diváků. Hala bude splňovat podmínky pro pořádání nejvyšších extraligových soutěží. Počítáme i s výstavbou propojovacího krčku do budovy gymnázia, aby měli učitelé i žáci snadnější přístup do haly bez přezouvání,“ řekl hejtman Martin Netolický, který rekonstrukci při návštěvně haly v první polovině letošního roku inicioval. Projekt počítá rovněž s přístavbou a nástavbou vstupní části haly, kde bude zvýšena kapacita sociálních zařízení. „V tomto prostoru vzniknou dvě víceúčelové místnosti a kanceláře. Bude také rozšířen prostor pro občerstvení. Stavební práce bychom chtěli zahájit začátkem roku 2015,“ řekla krajská radní zodpovědná za majetek a investice Ludmila Navrátilová.


     Česká basketbalová federace získala od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy dotaci na vybavení interiérů haly. „Z prostředků dotace bude doplněna nová časomíra a světelné rámy, mobilní teleskopické tribuny a sedačky, informační LED systémy a obrazovka. Nové bude rovněž ozvučení a bezdrátové technologie haly. Všechny změny jsme důkladně projednali i s dalšími sportovními kluby, aby upravená hala vyhovovala jejich požadavkům,“ doplnil krajský radní pro sport René Živný.


     Uživatelé haly Dašická se již v průběhu příštího roku mohou těšit na vylepšené zázemí. „Podmínky užívání sportovní haly budeme ještě s ČBF upřesňovat. Věřím, že se správnou věc podaří dotáhnout do úspěšného konce. Chci poděkovat i zástupcům města Pardubic za to, že se k investičnímu záměru aktivně připojili,“ uzavřel hejtman Martin Netolický

Další zprávy z kategorie "Sport"

21.8.

Pardubičtí florbalisté ovládli B turnaj na Czech Open

"Je to druhý největší úspěch v historii pardubického florbalu," říká v rozhovoru obránce Jan Felsenberg.

Sport celý článek
7.9.

Kladno, Plzeň a Pardubice přivítají hokejové legendy

Slibujeme návštěvníkům, že uvidí hezký hokej. I když jsme zestárli, srdce máme pro hokej stále zapálené.

Sport celý článek
10.1.

Pardubický HC Moeller hokejově proškolil Vsetín

V pořadí 40. kolo hokejové extraligy začalo mezi pardubickými hokejisty a posledním Vsetínem

Sport celý článek
31.3.

Vstupenky na Velkou jsou již v prodeji

V nabídce jsou vstupenky na stání, k sezení na otevřených i krytých tribunách a samozřejmě do loží. Ceny vstupenek se pohybují od 190 korun za místo ke stání až po 3600 korun za vstupenky do lóží.

Sport celý článek
5.9.

Už nejsem věčně druhý trenér, ulevil si Říha

Miloš Říha doufá, že po vítězství v Tipsport Cupu snad ze sebe sejmul nálepku věčně druhého trenéra.

Sport celý článek
9.5.

Cyklo Glacensis 2008 – již po sedmé

Akce se zúčastní dvacet týmů startujících v dvaceti různých míst pořádajících českých a polských regionů.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting