Sportovní hala na Dašické ulici zvýší kapacitu

30.6.

Sportovní hala na Dašické ulici zvýší kapacitu

Radní Pardubického kraje včera odsouhlasili investiční záměr druhé etapy výstavby Sportovní areálu Dašická a dohodu mezi Českou basketbalovou federací (ČBF) o podmínkách rekonstrukce. Celková cena dostavby je plánovaná na 21 milionů korun. Kraj společně s městem Pardubice zainvestují 11 milionů korun a ČBF zakoupí nové vnitřní vybavení v hodnotě 10 milionů korun.


      „Vycházíme tím vstříc požadavkům sportovní veřejnosti. Kapacita sportovní haly postupně vzroste instalací mobilních tribun na 1063 diváků a po stavebních úpravách dokonce až na 1400 diváků. Hala bude splňovat podmínky pro pořádání nejvyšších extraligových soutěží. Počítáme i s výstavbou propojovacího krčku do budovy gymnázia, aby měli učitelé i žáci snadnější přístup do haly bez přezouvání,“ řekl hejtman Martin Netolický, který rekonstrukci při návštěvně haly v první polovině letošního roku inicioval. Projekt počítá rovněž s přístavbou a nástavbou vstupní části haly, kde bude zvýšena kapacita sociálních zařízení. „V tomto prostoru vzniknou dvě víceúčelové místnosti a kanceláře. Bude také rozšířen prostor pro občerstvení. Stavební práce bychom chtěli zahájit začátkem roku 2015,“ řekla krajská radní zodpovědná za majetek a investice Ludmila Navrátilová.


     Česká basketbalová federace získala od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy dotaci na vybavení interiérů haly. „Z prostředků dotace bude doplněna nová časomíra a světelné rámy, mobilní teleskopické tribuny a sedačky, informační LED systémy a obrazovka. Nové bude rovněž ozvučení a bezdrátové technologie haly. Všechny změny jsme důkladně projednali i s dalšími sportovními kluby, aby upravená hala vyhovovala jejich požadavkům,“ doplnil krajský radní pro sport René Živný.


     Uživatelé haly Dašická se již v průběhu příštího roku mohou těšit na vylepšené zázemí. „Podmínky užívání sportovní haly budeme ještě s ČBF upřesňovat. Věřím, že se správnou věc podaří dotáhnout do úspěšného konce. Chci poděkovat i zástupcům města Pardubic za to, že se k investičnímu záměru aktivně připojili,“ uzavřel hejtman Martin Netolický

Další zprávy z kategorie "Sport"

21.8.

Pardubičtí florbalisté ovládli B turnaj na Czech Open

"Je to druhý největší úspěch v historii pardubického florbalu," říká v rozhovoru obránce Jan Felsenberg.

Sport celý článek
25.6.

Přivítejme společně léto na kolečkových bruslích!

Podaří se v sobotu pardubickým bruslařům loňské rekordy překonat?

Sport celý článek
13.9.

Projekt Atletika pro děti je v plném proudu

V současné době, tedy v druhé polovině září, probíhají nábory dětí do atletických školek a přípravek.

Sport celý článek
16.10.

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Přestavbu ČEZ Areny se sice nepodařilo dodělat, utkání však nic nebrání.

Sport celý článek
2.4.

Slavné bitvy Pardubice vs. Sparta

Pardubice a Sparta se v 90. letech utkaly v play off hned třikrát. Poprvé se radovaly Pardubice, dvakrát vyhrála Sparta.

Sport celý článek
22.11.

Hradec bude hostit světový šampionát v karate, nahradí Tokio

Mistrovství světa karate SKIF se pořádá jednou za tři roky, to nejbližší v roce 2019 mělo původně hostit Tokio. Jenže kvůli nadcházejícím olympijským hrám 2020 v japonské metropoli jsou prakticky veškeré haly i pro rok 2019 zamluvené pro přípravné či nominační turnaje a světová karatistická federace SKIF tak musela hledat náhradní řešení.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting