Stanovisko pořadatele k posunu termínu konání kvalifikačního kola seriálu Zlatá podkova 2013 v Pardubicích

9.4.

Stanovisko pořadatele k posunu termínu konání kvalifikačního kola seriálu Zlatá podkova 2013 v PardubicíchVzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám požádal organizátor jednoho z kvalifikačních kol seriálu Zlatá podkova 2013, Dostihový spolek a. s., organizační výbor ZP o posunutí konání soutěží ve všestrannosti.

Tato žádost byla vznesena po rozhodnutí technického delegáta Františka Slavíka, který posoudil terén dráhy jako nezpůsobilý.

V tomto případě nejde o žádnou výjimku - vzhledem k dlouhodobé nepřízni počasí jsou i další pořadatelé v České republice nuceni posouvat termíny nebo i rušit sportovní soutěže.

Pro umožnění kvalitní přípravy a splnění náročných technických parametrů (a s ohledem na bezpečnost jezdců a koní) navrhl pořadatel konat kvalifikaci ZP v náhradním termínu 26. -28. 4. 2013.

Pořadatel předpokládal a předpokládá i nadále, že start v Pardubicích (areál Synthesia Park) v náhradním termínu bude akceptován všemi účastníky seriálu s tím, že v dalším týdnu se pak sejdou v Jezdeckém areálu Dvoreček na Jindřichohradecku.

V loňském roce se totiž obou kvalifikačních kol (tedy v Pardubicích a následně na Dvorečku) zúčastnilo celkem 17 koní. Jednalo se o jednoho koně ve Zlaté podkově, čtyři koně ve Stříbrné podkově, dva koně v Bronzové podkově a po pěti koních v Soutěžích nadějí a pony.

I v zahraničí je běžné, že se jezdci a koně nominují do soutěží všestrannosti této obtížnosti po jednom týdnu, a v tomto směru tedy nejsme žádnou výjimkou.

Přes vynaložené úsilí a přípravy vedoucí k úspěšnému konání akce bylo kvalifikační kolo ZP pořádané Dostihovým spolkem a.s. vyřazeno organizačním výborem ZP z kalendáře 48. ročníku seriálu.

Vzhledem k tradici a popularitě závodů konaných v pardubickém areálu Synthesia Park bychom přesto rádi přivítali jezdce, kteří budou mít zájem se soutěží ve všestrannosti zúčastnit.

Potvrzujeme, že se soutěže budou konat ve výše uvedeném náhradním termínu, tj. 26.- 28. 4. 2013.

V příštím týdnu zveřejníme také jejich upravené propozice.


Stanovisko podepsali:

Ing. Michael Skalický, Ph.D., ředitel společnosti Dostihový spolek, a. s.

František Slavík, technický delegát (za sbor rozhodčích)

Další zprávy z kategorie "Sport"

30.1.

Mistrovství světa v hokejbalu zamíří letos do Pardubic

Mistrovství světa v hokejbale vyjde na celkem 15 milionů korun, přičemž zmíněných 1,6 milionu půjde z města, 9,4 milionů korun zaplatí Českomoravský svaz hokejbalu, 1 milionem se bude podílet Pardubický kraj a zbývající 3 milionu tvoří dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Českomoravský svaz hokejbalu má za sebou navíc pořádání již dvou podobných akcí, v roce 1998 to bylo MS v Litoměřicích, v roce 2009 pak MS v Plzni.

Sport celý článek
15.1.

Basketbalová play-off se vrátí na Duklu

S ohledem na přestavbu části pardubické ČEZ Areny se pardubický prvoligový basketbal na jaře vrátí do staré haly na Dukle.

Sport celý článek
9.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2008

Podstatným kritériem je umístění na předních místech v prestižních soutěžích v hodnoceném roce.

Sport celý článek
26.2.

Basketbalové hvězdy rozzářily Vratislav

V dresu výběru Mattoni NBL se v krásných prostorách vratislavské Hale století s kapacitou sedm tisíc míst objevili odchovanci pardubického mládežnického basketbalu Jiří Welsch a Luboš Stria.

Sport celý článek
5.8.

Pardubická juniorka

V neděli 10. Srpna startuje již 87. ročník tradičního tenisového turnaje Pardubická juniorka. která je zároveň mistrovstvím ČR staršího dorostu.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting