Stolní tenistka na vozíčku dosáhla na vytoužený titul

31.5.

Stolní tenistka na vozíčku dosáhla na vytoužený titul

Titul mistryně republiky ve stolním tenise vozíčkářů vybojovala v den svých narozenin reprezentantka oddílu SKV Pardubice NEZLOMENI Spomenka Habětínková Tomič. Na květnovém Mistrovství České republiky v Ostravě tak dosáhla jednoho z nejlepších výsledků své dosavadní sportovní kariéry. Ve středu 29. května jí k úspěchu pogratulovala také náměstkyně hejtmana Jana Pernicová, která činnost pardubického sportovního klubu dlouhodobě podporuje a handicapovaným sportovcům upřímně fandí.


      Aktuálně nejlepší česká handicapovaná stolní tenistka svým bezchybným výkonem v kategorii TT3-5 (para) ženy ohromila všechny účastníky a svoji neméně cennou šňůru sedmi titulů vicemistryně republiky zcela zaslouženě ozdobila zlatým triumfem. “Nyní nás čekají důležité turnaje, na kterých se Spomenka pokusí získat nezbytný počet bodů pro nominaci na Paralympijské hry v Brazílii,“ popisuje smělé plány manžel a zároveň trenér stolní tenistky František Habětínek. Ať již to bude Czech Open v Ostravě, Mistrovství Evropy v Itálii či další turnaj s mezinárodní účastí, bude naše reprezentantka pokaždé bojovat o co nejbohatší bodový příděl. „K vysněnému cíli by jí měla stačit tři druhá místa,“ kalkuluje trenér.


       Spolu s oddílovou jedničkou se na domácí šampionát sítem kvalifikací a na základě výkonnosti probojoval také Vladimír Tláskal. Přestože spolu dvojice hrála poprvé v životě, dokázala si ve čtyřhře poradit s ambiciózním párem Martin Zvolánek - Iva Lukešová a nakonec obsadila výborné šesté místo. Stejnou příčku v mužské kategorii obsadil i Vladimír Tláskal.


Navzdory tomu, že se pardubický sportovní klub již řadu let potýká s nevyhovujícími prostorovými podmínkami pro přípravu svých členů, znovu dokázal, že v naší republice patří k nejlepším.

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.6.

Šestnáctiletá atletka pokořila hranici limitu na trati 400m a zaběhla si osobní rekord

Zdeňka patří do absolutní české špičky. V halové sezóně skončila třetí při mistrovství České republiky dospělých a svými výkony v hale zaujala natolik, že ji šéftrenér Tomáš Dvořák povolal do seniroského týmu pro mistrovství Evropy v Göteborgu. V letní sezóně dokázala na své halové výkony navázat a hned při svém druhém pokusu o prolomení hranice znamenající účast na světovém šampionátu uspěla.

Sport celý článek
16.4.

Bruslaři opět vyrazí do pardubických ulic

Na trasu vyrazí peloton bruslařů ve zhruba 11:10 hodin z prostor před Východočeským divadlem na Smetanově náměstí.

Sport celý článek
16.7.

ČEZ Arena pojme 10.146 lidí

Časový skluz dostavby ČEZ Arény bude znamenat, že hokejisté HC Moeller nestihnou začátek O2 extraligy v domácím prostředí.

Sport celý článek
8.3.

Slavnostní křest Cyklopecek Východních Čech

Radní pro cestovní ruch Pardubického a Královéhradeckého kraje René Živný a Pavel Hečko na veletrhu cestovního ruchu Infotour 2019 v Hradci Králové společně pokřtili zbrusu nové Vandrovní knížky k soutěži Cyklopecky Východních Čech. Jedná se o vůbec první takto velkou spolupráci obou krajů na poli cykloturistiky.

Sport celý článek
20.9.

Lenka Štěrbová touží po olympiádě

„Příprava je bez bazénu v Pardubicích náročnější. Musíme dojíždět do Hradce Králové, nebo do Chrudimi.

Sport celý článek
4.4.

Do Pardubic přijíždí dívčí fotbalový tým ze Skotska

Pardubice budou od středy 4. dubna hostit čtrnáct fotbalistek ze skotského klubu Musselburgh Windsor F.C.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting