Stolní tenistka na vozíčku dosáhla na vytoužený titul

31.5.

Stolní tenistka na vozíčku dosáhla na vytoužený titul

Titul mistryně republiky ve stolním tenise vozíčkářů vybojovala v den svých narozenin reprezentantka oddílu SKV Pardubice NEZLOMENI Spomenka Habětínková Tomič. Na květnovém Mistrovství České republiky v Ostravě tak dosáhla jednoho z nejlepších výsledků své dosavadní sportovní kariéry. Ve středu 29. května jí k úspěchu pogratulovala také náměstkyně hejtmana Jana Pernicová, která činnost pardubického sportovního klubu dlouhodobě podporuje a handicapovaným sportovcům upřímně fandí.


      Aktuálně nejlepší česká handicapovaná stolní tenistka svým bezchybným výkonem v kategorii TT3-5 (para) ženy ohromila všechny účastníky a svoji neméně cennou šňůru sedmi titulů vicemistryně republiky zcela zaslouženě ozdobila zlatým triumfem. “Nyní nás čekají důležité turnaje, na kterých se Spomenka pokusí získat nezbytný počet bodů pro nominaci na Paralympijské hry v Brazílii,“ popisuje smělé plány manžel a zároveň trenér stolní tenistky František Habětínek. Ať již to bude Czech Open v Ostravě, Mistrovství Evropy v Itálii či další turnaj s mezinárodní účastí, bude naše reprezentantka pokaždé bojovat o co nejbohatší bodový příděl. „K vysněnému cíli by jí měla stačit tři druhá místa,“ kalkuluje trenér.


       Spolu s oddílovou jedničkou se na domácí šampionát sítem kvalifikací a na základě výkonnosti probojoval také Vladimír Tláskal. Přestože spolu dvojice hrála poprvé v životě, dokázala si ve čtyřhře poradit s ambiciózním párem Martin Zvolánek - Iva Lukešová a nakonec obsadila výborné šesté místo. Stejnou příčku v mužské kategorii obsadil i Vladimír Tláskal.


Navzdory tomu, že se pardubický sportovní klub již řadu let potýká s nevyhovujícími prostorovými podmínkami pro přípravu svých členů, znovu dokázal, že v naší republice patří k nejlepším.

Další zprávy z kategorie "Sport"

28.11.

Tady se bude bojovat o medaile! Projděte si sportoviště Olympiády dětí a mládeže 2018

Do ODM 2018 scházejí ještě více než dva měsíce, ale zájemci si už teď mohou místa, kde bude takřka 1300 dětí soutěžit o 127 sad medailí, prohlédnout v unikátních virtuálních prohlídkách.

Sport celý článek
23.6.

Primátor přijme basketbalové mistry

Sezona 2008/2009 byla pro pardubický mládežnický basketbal mimořádně úspěšná.

Sport celý článek
19.6.

Poměřte fyzické síly pod vedením vojenských výsadkářů. V Chrudimi se koná ARMY TEST pod záštitou náčelníka Generálního štábu AČR

„Na zájemce čekají mimo jiné shyby, kliky, sedy-lehy a běh na 12 minut. Celkem pět sportovních disciplín, ve kterých si dají lidé pořádně do těla. Každá disciplína se hodnotí známkou 1 až 3 jako ve škole, kritéria hodnocení fyzického výkonu jsou pro dospělé shodná s limity v české armádě, takže to bude pořádná prověrka síly a vytrvalosti.

Sport celý článek
4.8.

Bojovalo se až do konce

Nejvíce obsazenou soutěží byla jednospřeží a také v ní rozhodovali závěrečné parkury. Rozdíl mezi v průběžném pořadí prvním Jaroslavem Petřekem a druhým Jiřím Křížem byl před závěrečným parkurem necelé tři body. Jiří Kříž navíc zajel bezchybný parkur s nejrychlejším časem a diváci s napětím čekali na výkon Jaroslava Petřeka. Ten měl spočítáno, že si může dovolit jednu chybu – a tu si také dovolil. Ale žádné další zaváhání nepřišlo a Jaroslav Petřek z JK Zubří zvítězil.

Sport celý článek
10.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

Sport celý článek
8.4.

Město zkontrolovalo ukotvení branek

Město podle Fraňkové zároveň vyzve správce všech ostatních městských sportovišť k podobné kontrole.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting