Ústecký kraj bude hostit VII. zimní olympiádu dětí a mládeže

12.1.

Ústecký kraj bude hostit VII. zimní olympiádu dětí a mládeže

Celkem 69 sportovců a 20 členů doprovodu bude reprezentovat Pardubický kraj na letošních Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Ve dnech 17. – 22. ledna 2016 je bude hostit Ústecký kraj. Na mladé sportovní talenty v kategoriích mladšího a staršího žactva čeká celkem deset disciplín.
     Soutěže v alpských disciplínách se uskuteční na svazích Klínovce, biatlonisté a běžci na lyžích poměří své síly na Cínovci, utkání v ledním hokeji uvidí diváci na zimních stadionech v Litvínově a Chomutově, zatímco mostecká ledová plocha se stane dějištěm soutěží v krasobruslení a rychlobruslení. Nabídku doplní soutěže v šachu a diskotékovém tanci.


     Zahajovací ceremoniál se uskuteční v neděli 17. ledna 2016 odpoledne v SD Aréně v Chomutově. Stejně jako v uplynulých letech budou hry otevřeny slavnostním nástupem všech čtrnácti výprav vedených vlajkonoši z řad slavných sportovců, z nichž mnozí již atmosféru světových olympiád okusili. Pardubický kraj bude zastupovat člen zlatého hokejového týmu ze Zimních olympijských her 1998 v japonském Naganu, brankář Dominik Hašek. Úvodu her nebudou chybět ani zapálení olympijského ohně, slib účastníků her či státní hymna. Motivací do dalšího sportovního klání bude mladým sportovcům koncert Ewy Farné.


     Příležitostí k ocenění nejlepších sportovců budou v průběhu her dva medailové ceremoniály -v úterý 19. ledna večer na náměstí 1. Máje v Chomutově a v samotném závěru, ve čtvrtek 21. ledna večer, v chomutovské Aréně, kdy bude zároveň olympijská vlajka předána dalšímu pořadatelskému kraji v pořadí – Jihomoravskému.
     Unikátní evropský projekt je právem považován za jedinečnou příležitost předat olympijské myšlenky mladým sportovcům, z nichž někteří budou Českou republiku reprezentovat na Evropském olympijském festivalu, celosvětových Olympijských hrách mládeže či na „velkých“ olympijských hrách. Slova zakladatele olympijské myšlenky Pierra de Coubertina „Základní věcí v životě není vyhrávat, ale bojovat o vítězství“ si pak olympijská mládež ponese svým dalším životem, který se nebude odvíjet pouze na sportovním poli.


     Více informací z průběhu her naleznete na stránkách Školského portálu Pardubického kraje - www.klickevzdelani.cz a na www.odm.olympic.cz

Další zprávy z kategorie "Sport"

14.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka, Aleše Drymla a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále MS do 21 let do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Sport celý článek
26.9.

Michelinskou hvězdu v oblasti fitness – akreditaci Europe Active – získal jako první v ČR FISAF.cz

Akreditace mezinárodní společnosti Europe Active představuje nejvyšší možné uznání kvality vzdělávacího systému v oblasti fitness v Evropě.

Sport celý článek
2.9.

Testování rychlosti na in-line bruslích

Pro tentokrát pořadatele připravili ve spolupráci s Městskou policií Pardubice tabuli na měření rychlosti.

Sport celý článek
3.3.

Nejúspěšnější sportovec kraje: hokejista Petr Koukal

Na stříbrné pozici skočil futsalista Lukáš Řešetář a třetí kanoista Ondřej Rolenc.

Sport celý článek
4.4.

Projeďte s námi na kole nebo in-line bruslích Pardubický kraj

Jako perlu mezi cyklostezkami vhodnými i pro in-line bruslení mohu vyzdvihnout Orlické cyklo&in-line království.

Sport celý článek
13.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Hradubický běh je výborný nápad. Je to zajímavá změna oproti tradičním běhům – dva starty a jeden cíl – to jinde neuvidíte.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting