Ústecký kraj bude hostit VII. zimní olympiádu dětí a mládeže

12.1.

Ústecký kraj bude hostit VII. zimní olympiádu dětí a mládeže

Celkem 69 sportovců a 20 členů doprovodu bude reprezentovat Pardubický kraj na letošních Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Ve dnech 17. – 22. ledna 2016 je bude hostit Ústecký kraj. Na mladé sportovní talenty v kategoriích mladšího a staršího žactva čeká celkem deset disciplín.
     Soutěže v alpských disciplínách se uskuteční na svazích Klínovce, biatlonisté a běžci na lyžích poměří své síly na Cínovci, utkání v ledním hokeji uvidí diváci na zimních stadionech v Litvínově a Chomutově, zatímco mostecká ledová plocha se stane dějištěm soutěží v krasobruslení a rychlobruslení. Nabídku doplní soutěže v šachu a diskotékovém tanci.


     Zahajovací ceremoniál se uskuteční v neděli 17. ledna 2016 odpoledne v SD Aréně v Chomutově. Stejně jako v uplynulých letech budou hry otevřeny slavnostním nástupem všech čtrnácti výprav vedených vlajkonoši z řad slavných sportovců, z nichž mnozí již atmosféru světových olympiád okusili. Pardubický kraj bude zastupovat člen zlatého hokejového týmu ze Zimních olympijských her 1998 v japonském Naganu, brankář Dominik Hašek. Úvodu her nebudou chybět ani zapálení olympijského ohně, slib účastníků her či státní hymna. Motivací do dalšího sportovního klání bude mladým sportovcům koncert Ewy Farné.


     Příležitostí k ocenění nejlepších sportovců budou v průběhu her dva medailové ceremoniály -v úterý 19. ledna večer na náměstí 1. Máje v Chomutově a v samotném závěru, ve čtvrtek 21. ledna večer, v chomutovské Aréně, kdy bude zároveň olympijská vlajka předána dalšímu pořadatelskému kraji v pořadí – Jihomoravskému.
     Unikátní evropský projekt je právem považován za jedinečnou příležitost předat olympijské myšlenky mladým sportovcům, z nichž někteří budou Českou republiku reprezentovat na Evropském olympijském festivalu, celosvětových Olympijských hrách mládeže či na „velkých“ olympijských hrách. Slova zakladatele olympijské myšlenky Pierra de Coubertina „Základní věcí v životě není vyhrávat, ale bojovat o vítězství“ si pak olympijská mládež ponese svým dalším životem, který se nebude odvíjet pouze na sportovním poli.


     Více informací z průběhu her naleznete na stránkách Školského portálu Pardubického kraje - www.klickevzdelani.cz a na www.odm.olympic.cz

Další zprávy z kategorie "Sport"

5.9.

Dominanta východních Čech, hrad Kunětická hora přivítá další díl seriálu Běžíme na hrad

Běžecký den s cílem na Kunětické hoře má pro vás opět připravených několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Dětské závodní tratě jsou svojí délkou rozděleny podle věku účastníků v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodu.

Sport celý článek
31.7.

Město bude koordinovat lávku přes nádraží

Záměr spojit městské části lávkou vyhrál nad výstavbou podchodu, pro Pardubice je nadchod totiž cenově výhodnější. Realizace lávky vyjde město na necelých 10 milionů korun, zbytek nákladů zaplatí SŽDC z evropských dotací. Podle prvních odhadů by celkové náklady na výstavbu tolik očekávané lávky měly vyjít na přibližně 50 milionů korun.

Sport celý článek
28.8.

Pardubice skončily v základní části Extraligy na posledním místě, v play-down narazí na Chomutov

Pasos Pardubice poslední zápas základní části Extraligy proti Spectrum Praha v domácí Krtkově aréně nezvládl a dvakrát prohrál – 0:11 a 4:15. Pardubice skončily po základní části Extraligy 2018 na posledním osmém místě. V play-down o udržení Extraligy se utkají s Chomutovem. Play-down začíná 15. září na hřišti soupeře.

Sport celý článek
3.9.

Přebor ČR Minibike 40: slzy a radost

V sobotu 1. září 2007 se na motodromu v Pardubicích konal Přebor České republiky Minibike 40.

Sport celý článek
9.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2008

Podstatným kritériem je umístění na předních místech v prestižních soutěžích v hodnoceném roce.

Sport celý článek
10.4.

Vozíčkáři si na finále mohou rezervovat místa

Vedení klubu HC Moeller Pardubice žádá vozíčkáře, aby si telefonicky rezervovali místo.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting