V sobotu se jede poslední klasifikace

12.9.

V sobotu se jede poslední klasifikace


Na startu posledního kvalifikačního dostihu se sejde dvanáct koní a jezdců. VALLDEMOSO (ž.Stromský) a IMBIR (ž.Bartoš) se do Velké pardubické kvalifikovali již v jarní části sezóny.
AMARAGON (ž.Myška), CANTRIDARA (ž.Andrés), FRASINI (ž.Novák), KING OF GRACIE (ž.Kousek), RUBÍN (Růžičková) a SPERANZA (ž.Boyer) mají poslední příležitost, v případě sobotního neúspěchy by se museli pokusit ještě někde v zahraničí. 


Pole sobotního dostihu doplní AL JAZ(Sovka), READY FOR SMILE (Kubík) a SILVER REGENT (ž.Váňa, ml.), kteří však zatím nejsou do Velké pardubické přihlášeni a dvanáctým startujícím bude pětiletý MOULA(Matuský), toho se ale Velká pro věkový limit netýká.


VALLDEMOSO tento zářijový dostih již dvakrát vyhrál, loni byl druhý za Roninem a nechal za sebou na třetím místě Tiumena. Letos jsou zatím jeho výsledky spíše zklamáním, uvidíme, zda se vrátí do nedávné skvělé výkonnosti.
Dostih nemá jednoznačného favorita, někteří zaznamenali letos výborné výsledky, ale s těžkými kvalifikačními dostihy nemají mnoho zkušeností, někteří žádné.

Například MOULA je překvapivým vítězem hlavního dostihu ze Světlé Hory, kde porazil všechny favority v čele s Klausem, ale v Pardubicích loni běhal nižší kategorie a letos byl nejlépe třetí v krosu II. kategorie na 4500 metrů za Silver Regentem a Marinusem.


Největšími favority by zřejmě měli být FRASINI a SILVER REGENT, vpředu by mohl, pokud zopakuje srpnový výkon, bojovat AMARAGON, který byl druhý za Orphee Des Blins, jeho matka je sestrou slavného bělouše Amant Grise, své příznivce bude mít také AL JAZ, otazníkem bude VALLDEMOSO.
Překvapit by mohli KING OF GRACIE a SPERANZA.


Na programu sobotního odpoledne je celkem devět dostihů, osm překážkových a jeden rovinový, první bude odstartován ve 13:00 hodin, kvalifikační uvidíme jako pátý v 15:25 hodin.
Z rámcových bude poutat pozornost především krosový sprint II. kategorie na 3300 metrů, který je generálkou na říjnový Poplerův memoriál, poběží se hned jako druhý.


Slovenský CARDAM (ž.Brečka) je vítězem posledních dvou ročníků tohoto dostihu a měl by být největším favoritem. Letos byl při čtyřech startech třikrát druhý a jeden dostih nedokončil, v Červnové cross country Válečníka na pardubické dráze, která se běhá na stejném kurzu, byl poražen pouze famózní Orphee Des Blins.


Na další místa je hned několik uchazečů, BORDERLAND (ž.Andrés) byl loni v Poplerově memoriálu druhý, o přední místa by měli bojovat také TEREBESZ (ž.Stromský), v Itálii vítězný ILION (ž.Váňa, ml.) a LOVE THE WIN (ž.Myška).
Je zde i několik dalších, kteří již v minulosti prokázali dobrou výkonnost, jmenovitě KYSHANTY(ž.Bartoš), PRINCESS OF GRACIE(ž.Kousek), RYANA(ž.Köhl) nebo SHAMAN(Matuský).

Také čtvrtý dostih, cross country III. kategorie na 4700 metrů má zajímavé dvanáctihlavé obsazení.
JAM TAKI(ž.Stromský) zde zvítězil suverénně v srpnu před UNIVERSE OF GRACIE(ž.Kousek). TER MILL(ž.Köhl) a MODENA(Rigo) letos také dokázali v Pardubicích zvítězit, RENARD ARGENTÉ(ž.Bartoš) je vítězem z mostecké dráhy.
Třídou je NIKAS(ž.Andrés), předloňský vítěz Ceny Labe, loni nedokončil Velkou pardubickou, letos byl v Pardubicích osmý v květnovém kvalifikačním dostihu a v srpnu čtvrtý v Cross country Peruána za Orphee Des Blins, Amaragonem a Borderlandem.


STATUS QUO (ž.Brečka) vybojoval čtvrté místo v květnové kvalifikaci za hvězdnou trojicí Bremen Plan, Klaus a Budapest.

Pro překvapení zde jsou ANGE GUARDIAN(ž.Váňa, ml.), MARL BORA(Sovka) a DRÁCULA(Kubík).
V předposledním dostihu se pak sejdou nejlepší a nejnadějnější mladí čtyřletí krosaři. Velkými favority budou KAI(ž.Váňa, ml.) a REAPER(ž.Myška), oba již letos dvakrát zvítězili a patří k nejnadějnějším mladým steeplerům.
KAI získal obě vítězství v Pardubicích, při druhém REAPERA porazil. REAPER vyhrál v Pardubicích a na domácí dráze ve Světlé Hoře.


Dalším nadějným překážkářem je pravý bratr slavné Sixteen SIXTYSEVEN (Kubík), srpnový vítěz z Koles.
Také NADAL (Sovka) již dokázal zvítězit a to koncem července na pardubické dráze, zvítězil sice suverénně, ale ve slabě obeslaném dostihu, uvidíme, jak je na tom v porovnání s elitou ročníku.

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.6.

Hradec se připravuje na evropský basketbal, Jiráskovy sady obsadí Festival sportu

Během Festivalu sportu si lidé budou moci vyzkoušet mimo jiné střelbu na elektronické laserové střelnici, která simuluje a umožňuje nácvik střelby v různých disciplínách, squash v nafukovacím squashovém kurtu, závod v orientačním běhu, stolní tenis, pole dance, minigolf, veslování na trenažéru, pétanque, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku či kánoi, jízdu na cyklistickém trenažéru a válci, hokejbal v mobilním hokejbalovém hřišti a další zajímavé sporty a disciplíny.

Sport celý článek
11.3.

Baníkovci vzbudili na pardubickém nádraží rozruch

V pondělí 9. března po poledni bylo na pardubickém vlakovém nádraží rušněji než v jiné dny.

Sport celý článek
4.7.

Večerní bruslení v modré barvě

Sraz účastníků bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude start i cíl projížďky.

Sport celý článek
10.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

Sport celý článek
25.6.

Pardubice mají "jen" stříbro i v inline hokeji

Po stříbru v hokejové extralize podlehly Pardubice i ve finále inlinové extraligy. Tentokrát Zlínu.

Sport celý článek
7.10.

Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice

Pro zaregistrované účastníky jsou připraveny tradičně drobné upomínkové předměty.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting