V sobotu se jede poslední klasifikace

12.9.

V sobotu se jede poslední klasifikace


Na startu posledního kvalifikačního dostihu se sejde dvanáct koní a jezdců. VALLDEMOSO (ž.Stromský) a IMBIR (ž.Bartoš) se do Velké pardubické kvalifikovali již v jarní části sezóny.
AMARAGON (ž.Myška), CANTRIDARA (ž.Andrés), FRASINI (ž.Novák), KING OF GRACIE (ž.Kousek), RUBÍN (Růžičková) a SPERANZA (ž.Boyer) mají poslední příležitost, v případě sobotního neúspěchy by se museli pokusit ještě někde v zahraničí. 


Pole sobotního dostihu doplní AL JAZ(Sovka), READY FOR SMILE (Kubík) a SILVER REGENT (ž.Váňa, ml.), kteří však zatím nejsou do Velké pardubické přihlášeni a dvanáctým startujícím bude pětiletý MOULA(Matuský), toho se ale Velká pro věkový limit netýká.


VALLDEMOSO tento zářijový dostih již dvakrát vyhrál, loni byl druhý za Roninem a nechal za sebou na třetím místě Tiumena. Letos jsou zatím jeho výsledky spíše zklamáním, uvidíme, zda se vrátí do nedávné skvělé výkonnosti.
Dostih nemá jednoznačného favorita, někteří zaznamenali letos výborné výsledky, ale s těžkými kvalifikačními dostihy nemají mnoho zkušeností, někteří žádné.

Například MOULA je překvapivým vítězem hlavního dostihu ze Světlé Hory, kde porazil všechny favority v čele s Klausem, ale v Pardubicích loni běhal nižší kategorie a letos byl nejlépe třetí v krosu II. kategorie na 4500 metrů za Silver Regentem a Marinusem.


Největšími favority by zřejmě měli být FRASINI a SILVER REGENT, vpředu by mohl, pokud zopakuje srpnový výkon, bojovat AMARAGON, který byl druhý za Orphee Des Blins, jeho matka je sestrou slavného bělouše Amant Grise, své příznivce bude mít také AL JAZ, otazníkem bude VALLDEMOSO.
Překvapit by mohli KING OF GRACIE a SPERANZA.


Na programu sobotního odpoledne je celkem devět dostihů, osm překážkových a jeden rovinový, první bude odstartován ve 13:00 hodin, kvalifikační uvidíme jako pátý v 15:25 hodin.
Z rámcových bude poutat pozornost především krosový sprint II. kategorie na 3300 metrů, který je generálkou na říjnový Poplerův memoriál, poběží se hned jako druhý.


Slovenský CARDAM (ž.Brečka) je vítězem posledních dvou ročníků tohoto dostihu a měl by být největším favoritem. Letos byl při čtyřech startech třikrát druhý a jeden dostih nedokončil, v Červnové cross country Válečníka na pardubické dráze, která se běhá na stejném kurzu, byl poražen pouze famózní Orphee Des Blins.


Na další místa je hned několik uchazečů, BORDERLAND (ž.Andrés) byl loni v Poplerově memoriálu druhý, o přední místa by měli bojovat také TEREBESZ (ž.Stromský), v Itálii vítězný ILION (ž.Váňa, ml.) a LOVE THE WIN (ž.Myška).
Je zde i několik dalších, kteří již v minulosti prokázali dobrou výkonnost, jmenovitě KYSHANTY(ž.Bartoš), PRINCESS OF GRACIE(ž.Kousek), RYANA(ž.Köhl) nebo SHAMAN(Matuský).

Také čtvrtý dostih, cross country III. kategorie na 4700 metrů má zajímavé dvanáctihlavé obsazení.
JAM TAKI(ž.Stromský) zde zvítězil suverénně v srpnu před UNIVERSE OF GRACIE(ž.Kousek). TER MILL(ž.Köhl) a MODENA(Rigo) letos také dokázali v Pardubicích zvítězit, RENARD ARGENTÉ(ž.Bartoš) je vítězem z mostecké dráhy.
Třídou je NIKAS(ž.Andrés), předloňský vítěz Ceny Labe, loni nedokončil Velkou pardubickou, letos byl v Pardubicích osmý v květnovém kvalifikačním dostihu a v srpnu čtvrtý v Cross country Peruána za Orphee Des Blins, Amaragonem a Borderlandem.


STATUS QUO (ž.Brečka) vybojoval čtvrté místo v květnové kvalifikaci za hvězdnou trojicí Bremen Plan, Klaus a Budapest.

Pro překvapení zde jsou ANGE GUARDIAN(ž.Váňa, ml.), MARL BORA(Sovka) a DRÁCULA(Kubík).
V předposledním dostihu se pak sejdou nejlepší a nejnadějnější mladí čtyřletí krosaři. Velkými favority budou KAI(ž.Váňa, ml.) a REAPER(ž.Myška), oba již letos dvakrát zvítězili a patří k nejnadějnějším mladým steeplerům.
KAI získal obě vítězství v Pardubicích, při druhém REAPERA porazil. REAPER vyhrál v Pardubicích a na domácí dráze ve Světlé Hoře.


Dalším nadějným překážkářem je pravý bratr slavné Sixteen SIXTYSEVEN (Kubík), srpnový vítěz z Koles.
Také NADAL (Sovka) již dokázal zvítězit a to koncem července na pardubické dráze, zvítězil sice suverénně, ale ve slabě obeslaném dostihu, uvidíme, jak je na tom v porovnání s elitou ročníku.

Další zprávy z kategorie "Sport"

7.6.

Homeless world cup 2007

Fotbalisté z řad uživatelů služeb občanského sdružení SKP-CENTRUM skončili druzí v národní kvalifikaci v pouličním fotbale.

Sport celý článek
12.4.

V sobotu se poběží opět Pardubický vinařský půlmaraton

Oproti rokům předchozím se Lidový běh poběží taktéž po nové trati s doběhem přes Třídu Míru, délce 1750 m. Poté bude následovat projížďka In line sportovců po trase půlmaratonu, svůj pohárový závod budou absolvovat sportovci na handbike. Další novinkou bude závod půlmaratonu koloběžek a také poprvé běžecký závod na 10 km.

Sport celý článek
1.6.

Češi se s pardubickou ČEZ Arénou seznámí veřejným tréninkem

Využijte jedinečné možnosti spatřit při tréninku házenkářskou reprezentaci.

Sport celý článek
10.4.

Vozíčkáři si na finále mohou rezervovat místa

Vedení klubu HC Moeller Pardubice žádá vozíčkáře, aby si telefonicky rezervovali místo.

Sport celý článek
9.5.

HC Moeller Pardubice: další změny

Zastupitelé nejprve schválili návrh na zvolení člena dozorčí rady. Stal se jím Jiří Stříteský.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting