V sobotu se poběží opět Pardubický vinařský půlmaraton

12.4.

V sobotu se poběží opět Pardubický vinařský půlmaraton

      Přestože má Pardubický půlmaraton mnohem delší historii, je jeho letošní ročník, který se uskuteční v sobotu 18. dubna 2015, tak trochu jubilejní. Po desáté za sebou se poběží již jen centrem Pardubic, jako okruhový městský závod. Shodou okolností bude i trochu jiný, než roky předchozí, kdy největší změnou bude to, že se nově poběží na 2 kola a pořadatelé závodu vinař Oldřich Bujnoch a Sportovní klub KPA Pardubice jsou rádi, že se po roční přestávce zase vrátí běžci na Třídu Míru. Tradiční zůstavá start  půlmaratonu a všech dalších doprovodných závodů na Smetanově náměstí a cíl na Pernštýnském náměstí.

       Celý sportovní den započne v 9:20 hodin u Východočeského divadla, kde proběhne slavnostní zahájení. Poté dle časového rozpisu budou odstartovány jednotlivé závody. Jako první se uskuteční Lidový běh Vaňka Vaňhy s VZP, kterého se zúčastní především početné běžecké kolektivy základních škol, jak dětí, tak rodičů a samozřejmě je určen i pro ostatní příchozí sportovní veřejnost. Oproti rokům předchozím se Lidový běh poběží taktéž po nové trati s doběhem přes Třídu Míru, délce 1750 m. Poté bude následovat projížďka In line sportovců po trase půlmaratonu, svůj pohárový závod budou absolvovat sportovci na handbike. Další novinkou bude závod půlmaratonu koloběžek a také poprvé běžecký závod na 10 km.

      Pardubický vinařský půlmaraton, který je opět i Mistrovstvím České republiky mužů a žen v půlmaratonu bude odstartován ve 13:00 hodin. Z důvodu stále stoupajícího počtu běžců museli oproti rokům předchozím pořadatelé změnit trať a to, jak již bylo uvedeno, poběží se na dvě kola. Trať závodu povede od startu  na Smetanově náměstí ulicí Jahnovou a Sakařovou, ulicí Bezdíčkovou a Husovou. Pokračovat bude ulicí Mezi mosty, ulicí Labskou až k Tipsport aréně, přes Wonkův most ulicí Hradeckou. Následovat bude potom nová trasa závodu přes Cihelnu a to ulicí Studentskou a Kunětickou, kde po doběhu opět na ulici  Hradeckou bude otočka a běžci poběží v protisměru až na Masarykovo náměstí, zde odbočí na Třídu míru a odtud poběží do druhého kola a  po druhém kole do cíle na Pernštýnské náměstí.

     Na Pernštýnském náměstí bude po dokončení všech závodů prováděno nejen vyhlášování vítězů, ale bude zde celý den i bohatý dopovodný kulturní program a možnost občerstvení pro závodníky a diváky. Akce se zúčastní, jako závodníci i jako hosté řada známých českých sportovců a umělců.

     Celá sportovní akce samozřejmě omezí v uvedený den silniční provoz v centru Pardubic a v okolí jmenovaných ulic na trase závodu i provoz Městské hromadné dopravy. Občané budou včas informováni o konkrétních uzávěrkách ulic a vše bude řádně značeno dopravními značkami. Bezpečnost na trase bude zajišťovat Dopravní policie, Městská policie a pořadatelé. Omezení budou platná v den závodu od 7:00 hodin do 16:00 hodin.

     Přestože pořadatelé předpokládají, že všech vypsaných  závodů se zúčastní okolo 2.000 závodníků a Lidového běhu okolo 1.500 běžců, zvou i ostatní občany Pardubic k aktivní účasti a to, jak při sportování nebo jako diváky. Sobota 18. dubna 2015 je tu i pro Vás.

Další zprávy z kategorie "Sport"

30.4.

HC Eaton Pardubice – opět mistři extraligy

Dlouhodobá spolupráce s pardubickým hokejem je jednou z našich klíčových marketingových aktivit.

Sport celý článek
11.3.

Baníkovci vzbudili na pardubickém nádraží rozruch

V pondělí 9. března po poledni bylo na pardubickém vlakovém nádraží rušněji než v jiné dny.

Sport celý článek
22.3.

V semifinále padaly kuriózní góly

V prvním semifinále hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Budějovicemi došlo hned ke dvěma kuriózním situacím.

Sport celý článek
7.9.

Zapalte svíčku pro Martina Čecha

Hokejoví fanoušci mohou uctít památku Martina Čecha zapálením svíčky u sochy hokejisty před hlavním vchodem do ČEZ arény.

Sport celý článek
9.3.

V Pardubicích se začíná se sportem už od plenek

O fenoménu cvičení pro nejmenší jsme si povídali s lektorkou cvičení pro děti a vedoucí taneční školy Janou Konopkovou.

Sport celý článek
4.8.

Pardubice nepatří jen koním, ale i rybám

V Pardubicích se na břehu Labe koná MS juniorů a kadetů v lovu ryb udicí.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting