Velká cena Hradce Králové v roce 2016 – omezený provoz plaveckého areálu

8.3.

Velká cena Hradce Králové v roce 2016 – omezený provoz plaveckého areálu


V plaveckém areálu na Eliščině nábřeží se o víkendu 12. a 13. března uskuteční 1. kolo z desetikolového Českého poháru v plavání v roce 2016 - Velká cena Hradce Králové. V našem krajském městě se bude na vrcholové úrovni zahajovat olympijská sezóna pro závodní plavání. Toto je první příležitost na území České republiky ke splnění limitu na letní Olympijské hry v Rio de Janeiro 2016. Plavecký klub Hradec Králové očekává velmi hojnou účast - cca 550 sportovců (kromě reprezentantů ČR i zahraničních účastníků z Polska, Rakouska, Nizozemí).

Takovýto typ závodů proběhl v hradeckém bazénu vloni poprvé, zúčastnilo se ho obrovské množství závodníků, návštěvníků, zástupců tisku a televize. Na základě zkušenosti z loňského roku, bude závodníkům k dispozici i Aquacentrum v Městských lázních, pro tzv. vyplavání po závodech a pro veřejnost bude Aquacentrum uzavřeno. Po závodě by se totiž měl závodník vždy vyplavat, a to mírnou intenzitou něco mezi 600-1000 metry.

Vzhledem k velké konkurenci na Velké ceně, bude chtít každý závodník podat co nejlepší výkon. Aby ho mohl podávat opakovaně během dne, je nezbytné, aby urychlil látkovou výměnu, rozběhl metabolismus a připravil tělo na další závod. Jediná cesta, která k tomu vede, je vyplavání.


Plavecký bazén 50 m bude celý víkend pro veřejnost uzavřen a provoz Aquacentra bude omezen a změněn. V sobotu bude Aquacentrum otevřeno pro veřejnost od 18. až do 22. hod. a v neděli od 14. – 20. hod.
Aby návštěvníci nepřišli zkrátka, Správa nemovitostí Hradec Králové, která areál provozuje, během těchto dvou dnů prodlužuje pobyt v Aquacentru o 20 minut navíc, a to zdarma pro všechny druhy vstupného. To znamená, že nejen jednorázoví návštěvníci, ale i majitelé čipových hodinek můžou využít navíc 20 minut pobytu v relaxační zóně Aquacentra v Městských lázních.


Obyvatelé i návštěvníci města a okolí se můžou přijít zdarma podívat na Velkou cenu Hradce Králové z galerie 50m bazénu a v sobotních večerních a v nedělních odpoledních hodinách navštívit své oblíbené Aquacentrum.

Další zprávy z kategorie "Sport"

4.4.

Do Pardubic přijíždí dívčí fotbalový tým ze Skotska

Pardubice budou od středy 4. dubna hostit čtrnáct fotbalistek ze skotského klubu Musselburgh Windsor F.C.

Sport celý článek
17.9.

Trofej UEFA Champions League míří do Pardubic

Všichni fotbaloví fanoušci si budou moci prohlédnou vysněnou trofej nejlepšího fotbalového klubu Evropy.

Sport celý článek
28.11.

Tady se bude bojovat o medaile! Projděte si sportoviště Olympiády dětí a mládeže 2018

Do ODM 2018 scházejí ještě více než dva měsíce, ale zájemci si už teď mohou místa, kde bude takřka 1300 dětí soutěžit o 127 sad medailí, prohlédnout v unikátních virtuálních prohlídkách.

Sport celý článek
7.3.

Znojemským Orlům dvakrát přistřižena křídla

Po prvním pondělním zápase byl na programu včerejšího podvečera v ČEZ Areně odvetný duel.

Sport celý článek
12.4.

V sobotu se poběží opět Pardubický vinařský půlmaraton

Oproti rokům předchozím se Lidový běh poběží taktéž po nové trati s doběhem přes Třídu Míru, délce 1750 m. Poté bude následovat projížďka In line sportovců po trase půlmaratonu, svůj pohárový závod budou absolvovat sportovci na handbike. Další novinkou bude závod půlmaratonu koloběžek a také poprvé běžecký závod na 10 km.

Sport celý článek
3.2.

Mistrovství světa v hokejbalu zamíří letos do Pardubic

Význam akce podtrhuje také primátor města Martin Charvát. „Jedná se o jednu z nejvýznamnějších akcí, které se u nás v Pardubicích tento rok uskuteční. Věřím, že město touto událostí ožije a zároveň v tom spatřuji jedinečnou příležitost, jak pomoci místním podnikatelům, hoteliérům a cestovnímu ruchu vůbec. Chceme využít této možnosti, propojit mistrovství světa s kulturním životem v našem městě a přilákat návštěvníky také do centra Pardubic,“ říká primátor. Vedení města plánuje s termínem konání MS propojit i jiné městské akce. Posunut bude například termín konání jarní části městských slavností, Zrcadla umění, které se letos uskuteční od 8. do 10. června.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting