Východočeské univerzity opět poměří síly. Tentokrát v e-gamingu

11.10.

Východočeské univerzity opět poměří síly. Tentokrát v e-gamingu

Unikátní e-gamingové derby univerzit, které se v České republice odehraje historicky poprvé přímo na univerzitní půdě, začíná zítra mezi Univerzitou Hradec Králové (UHK) a Univerzitou Pardubice (UPa). V Hradci Králové poměří své hráčské dovednosti tři desítky esportovců. Po tradičním hokejovém derby východočeských škol, které každý rok navštíví tisíce diváků, je letos tato disciplína novinkou.

„Pod pojmem e-gaming si můžete představit soutěžní klání hráčů počítačových her. Jde vlastně o standardní ligový sport, který v České republice zastřešuje meziuniverzitní Esportovní studentská asociace (ESA),“ vysvětluje v Česku stále populárnější aktivitu organizátor Roman Klíma, člen organizace Student Gaming Academy působící při hradecké univerzitě.

Derby startuje už zítra, v pátek 11. října 2019, v aule Objektu společné výuky v kampusu Na Soutoku UHK (Hradecká 1224). Na programu derby, které vypukne ve 12 hodin, jsou herní tituly Hearthstone, League of Legends a Counter Strike: GO, kdy v nich proti sobě stojí pět soupeřů na každé straně. Setkání ale nenabídne jen herní zážitky – před samotným derby totiž v aule od 9 hodin zazní i několik odborných přednášek zaměřených právě na problematiku e-gamingu, a to včetně těch zabývajících se kyberbezpečností.

„Je to rozhodně zajímavé zpestření v řadě těch několika zápasů v rámci našich hokejových univerzitních derby. Sám upřímně vítám a těším se na každou možnost, kdy se můžeme s kolegy z Univerzity Pardubice vidět a setkat. Přeji tomuto netradičnímu derby, aby si našlo své spokojené diváky a fanoušky, kteří se budou na další ročníky vracet,“ těší se na e-gamingový zážitek rektor hostitelské univerzity Kamil Kuča. „Blízkost našich měst a univerzit vybízí ke spolupráci i k soupeření v jakémkoliv sportu nebo disciplíně. I tentokrát je jisté, že vyhrají obě naše školy, i když vítěz bude jen jeden,“ říká prorektorka Univerzity Pardubice Andrea Koblížková.

Univerzitní e-gamingové derby není přístupné pouze hráčům, ale zdarma i široké veřejnosti a všem fanouškům. Dění v aule bude zároveň po celou dobu streamováno. Bližší informace včetně harmonogramu akce naleznete zde.  

Další zprávy z kategorie "Sport"

31.5.

Stolní tenistka na vozíčku dosáhla na vytoužený titul

Spolu s oddílovou jedničkou se na domácí šampionát sítem kvalifikací a na základě výkonnosti probojoval také Vladimír Tláskal. Přestože spolu dvojice hrála poprvé v životě, dokázala si ve čtyřhře poradit s ambiciózním párem Martin Zvolánek - Iva Lukešová a nakonec obsadila výborné šesté místo. Stejnou příčku v mužské kategorii obsadil i Vladimír Tláskal.

Sport celý článek
3.9.

60. Zlatá přilba města Pardubic

Na 60. Zlatou přilbu města Pardubic se můžete těšit už 3.-5.10.2008.

Sport celý článek
6.4.

Pardubice přemýšlí, jak na Spartu

Pardubice ví, že obrátit nepříznivý vývoj série zrovna na Spartě, která doma v play off ještě neprohrála, bude nesmírně obtížné.

Sport celý článek
4.9.

Večerní bruslení, tentokrát v barvě modré

Sraz účastníků bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude start i cíl projížďky.

Sport celý článek
29.10.

Floutek na koloběžce se stal v Pardubicích mistrem Evropy

Pardubický skatepark hostil neoficiální mistrovství Evropy a Evropský pohár ve scooteringu.

Sport celý článek
30.4.

HC Eaton Pardubice – opět mistři extraligy

Dlouhodobá spolupráce s pardubickým hokejem je jednou z našich klíčových marketingových aktivit.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting