Východočeské univerzity opět poměří síly. Tentokrát v e-gamingu

11.10.

Východočeské univerzity opět poměří síly. Tentokrát v e-gamingu

Unikátní e-gamingové derby univerzit, které se v České republice odehraje historicky poprvé přímo na univerzitní půdě, začíná zítra mezi Univerzitou Hradec Králové (UHK) a Univerzitou Pardubice (UPa). V Hradci Králové poměří své hráčské dovednosti tři desítky esportovců. Po tradičním hokejovém derby východočeských škol, které každý rok navštíví tisíce diváků, je letos tato disciplína novinkou.

„Pod pojmem e-gaming si můžete představit soutěžní klání hráčů počítačových her. Jde vlastně o standardní ligový sport, který v České republice zastřešuje meziuniverzitní Esportovní studentská asociace (ESA),“ vysvětluje v Česku stále populárnější aktivitu organizátor Roman Klíma, člen organizace Student Gaming Academy působící při hradecké univerzitě.

Derby startuje už zítra, v pátek 11. října 2019, v aule Objektu společné výuky v kampusu Na Soutoku UHK (Hradecká 1224). Na programu derby, které vypukne ve 12 hodin, jsou herní tituly Hearthstone, League of Legends a Counter Strike: GO, kdy v nich proti sobě stojí pět soupeřů na každé straně. Setkání ale nenabídne jen herní zážitky – před samotným derby totiž v aule od 9 hodin zazní i několik odborných přednášek zaměřených právě na problematiku e-gamingu, a to včetně těch zabývajících se kyberbezpečností.

„Je to rozhodně zajímavé zpestření v řadě těch několika zápasů v rámci našich hokejových univerzitních derby. Sám upřímně vítám a těším se na každou možnost, kdy se můžeme s kolegy z Univerzity Pardubice vidět a setkat. Přeji tomuto netradičnímu derby, aby si našlo své spokojené diváky a fanoušky, kteří se budou na další ročníky vracet,“ těší se na e-gamingový zážitek rektor hostitelské univerzity Kamil Kuča. „Blízkost našich měst a univerzit vybízí ke spolupráci i k soupeření v jakémkoliv sportu nebo disciplíně. I tentokrát je jisté, že vyhrají obě naše školy, i když vítěz bude jen jeden,“ říká prorektorka Univerzity Pardubice Andrea Koblížková.

Univerzitní e-gamingové derby není přístupné pouze hráčům, ale zdarma i široké veřejnosti a všem fanouškům. Dění v aule bude zároveň po celou dobu streamováno. Bližší informace včetně harmonogramu akce naleznete zde.  

Další zprávy z kategorie "Sport"

13.9.

Začíná softbalové play-down. Pardubice se pokusí zachránit Extraligu

Play-down se hraje celkem na čtyři vítězné utkání. Celá série začíná tento víkend v Pardubicích. První zápas se hraje v sobotu od 16 hodin, druhý zápas v neděli od 11 hodin v Krtkově aréně na Dukle.

Sport celý článek
15.11.

Město vybralo projektanta letního stadionu

Areál letního stadionu by se měl kompletně přeměnit, a to včetně přilehlých ploch podél ulice U Stadionu. Svého využití by se tedy mělo dočkat také území po bývalé hale ČSTV a jatkách, kde by měla být vybudována další dvě hřiště, která budou moci využívat sportovní kluby i veřejnost. Architekti v tomto prostoru počítají také s dětským hřištěm či plochou pro letní kino a podobné akce. Samotné fotbalové hřiště se dočká přestavby tak, aby jeho parametry vyhověly požadavkům na pořádání zápasů druhé nejvyšší fotbalové soutěže.

Sport celý článek
1.6.

Češi se s pardubickou ČEZ Arénou seznámí veřejným tréninkem

Využijte jedinečné možnosti spatřit při tréninku házenkářskou reprezentaci.

Sport celý článek
4.5.

Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl

„Start zazní v obou městech současně a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice – v blízkosti zastávky MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“.

Sport celý článek
19.7.

H.S.H. Vysočina Cup – letos po patnácté

V letošním roce poměří závodníci své síly v lesích na pomezí Českomoravské vrchoviny.

Sport celý článek
16.10.

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Přestavbu ČEZ Areny se sice nepodařilo dodělat, utkání však nic nebrání.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting