Východočeské univerzity opět poměří síly. Tentokrát v e-gamingu

11.10.

Východočeské univerzity opět poměří síly. Tentokrát v e-gamingu

Unikátní e-gamingové derby univerzit, které se v České republice odehraje historicky poprvé přímo na univerzitní půdě, začíná zítra mezi Univerzitou Hradec Králové (UHK) a Univerzitou Pardubice (UPa). V Hradci Králové poměří své hráčské dovednosti tři desítky esportovců. Po tradičním hokejovém derby východočeských škol, které každý rok navštíví tisíce diváků, je letos tato disciplína novinkou.

„Pod pojmem e-gaming si můžete představit soutěžní klání hráčů počítačových her. Jde vlastně o standardní ligový sport, který v České republice zastřešuje meziuniverzitní Esportovní studentská asociace (ESA),“ vysvětluje v Česku stále populárnější aktivitu organizátor Roman Klíma, člen organizace Student Gaming Academy působící při hradecké univerzitě.

Derby startuje už zítra, v pátek 11. října 2019, v aule Objektu společné výuky v kampusu Na Soutoku UHK (Hradecká 1224). Na programu derby, které vypukne ve 12 hodin, jsou herní tituly Hearthstone, League of Legends a Counter Strike: GO, kdy v nich proti sobě stojí pět soupeřů na každé straně. Setkání ale nenabídne jen herní zážitky – před samotným derby totiž v aule od 9 hodin zazní i několik odborných přednášek zaměřených právě na problematiku e-gamingu, a to včetně těch zabývajících se kyberbezpečností.

„Je to rozhodně zajímavé zpestření v řadě těch několika zápasů v rámci našich hokejových univerzitních derby. Sám upřímně vítám a těším se na každou možnost, kdy se můžeme s kolegy z Univerzity Pardubice vidět a setkat. Přeji tomuto netradičnímu derby, aby si našlo své spokojené diváky a fanoušky, kteří se budou na další ročníky vracet,“ těší se na e-gamingový zážitek rektor hostitelské univerzity Kamil Kuča. „Blízkost našich měst a univerzit vybízí ke spolupráci i k soupeření v jakémkoliv sportu nebo disciplíně. I tentokrát je jisté, že vyhrají obě naše školy, i když vítěz bude jen jeden,“ říká prorektorka Univerzity Pardubice Andrea Koblížková.

Univerzitní e-gamingové derby není přístupné pouze hráčům, ale zdarma i široké veřejnosti a všem fanouškům. Dění v aule bude zároveň po celou dobu streamováno. Bližší informace včetně harmonogramu akce naleznete zde.  

Další zprávy z kategorie "Sport"

28.1.

Skiinterkriterium 2008 zná jména vítězů

Ve dnech od 24. do 26. ledna 2008 se v Říčkách v Orlických horách konal již 46. ročník mezinárodních lyžařských závodů.

Sport celý článek
8.10.

Běžíme na hrad

Pokud máte tedy na kontě do této chvíle pouze jednu účast, potom po startu na Kunětické hoře můžete do celkového pořadí seriálu ještě zasáhnout.

Sport celý článek
3.7.

Travní lyžování v Čenkovicích

Projekt byl realizován ve velmi krátké době a ubytovací prostory a vlek byly k dispozici už v letošní nevydařené zimní sezóně.

Sport celý článek
16.7.

Mistrovství světa v požárním sportu

Mistrovstí světa se koná v České republice poprvé a hostitelem je Pardubický kraj. Záštitu nad soutěží převzali prezident Miloš Zeman, hejtman Martin Netolický a starosta Svitav David Šimek.

Sport celý článek
9.5.

Cyklo Glacensis 2008 – již po sedmé

Akce se zúčastní dvacet týmů startujících v dvaceti různých míst pořádajících českých a polských regionů.

Sport celý článek
31.7.

Město bude koordinovat lávku přes nádraží

Záměr spojit městské části lávkou vyhrál nad výstavbou podchodu, pro Pardubice je nadchod totiž cenově výhodnější. Realizace lávky vyjde město na necelých 10 milionů korun, zbytek nákladů zaplatí SŽDC z evropských dotací. Podle prvních odhadů by celkové náklady na výstavbu tolik očekávané lávky měly vyjít na přibližně 50 milionů korun.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting