Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

16.10.

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Po jedenáctizápasovém vyhnanství se pardubičtí hokejisté vracejí do své haly. Rozsáhlou přestavbu západní části ČEZ Areny se sice do prvního domácího zápasu 16. října se Zlínem nepodařilo dodělat, utkání však nic nebrání. „Předčasnému užívání arény nic nebrání. Stavba splňuje všechna bezpečnostní kritéria,“ ujišťuje technický náměstek Městského rozvojového fondu (MRFP) Alfréd Mede. Hrubá stavba je hotova, dokončovací práce však neberou konce. PROHLÉDNĚTĚ SI EXKLUZIVNÍ FOTOGALERII Z ÚTROB ČEZ ARÉNY Když byla stavba v pondělí odpoledne, tedy den před utkáním, zpřístupněna novinářům, při své prohlídce se proplétali mezi natěrači na žebřících, instalatéry zapojujícími toalety a umyvadla ve skyboxech. Všude vládnul pracovní nepořádek, v hledišti byl uskladněn stavební materiál, skyboxy zely prázdnotou. „Všechno stihneme, uvidíte, přijďte se podívat zítra,“ usmíval se Miroslav Hlava, ředitel kolínské stavební divize firmy Geosan. V hledišti nicméně budou panovat provizorní podmínky, na západě chybí podhledy, vybavení interiérů, bufety. „Počítáme s jistou mírou tolerance diváků. Bude jim to ale kompenzováno zvýšeným komfortem po dostavbě,“ říká předseda představenstva MRFP Milan Tichý. Dokončovací práce se potáhnou možná až do konce roku, firma Geosan by však chtěla být hotova dříve. Ředitel Městského rozvojového fondu Aleš Kopecký žádá fanoušky, aby přišli na první zápas raději s dostatečným předstihem. „Hala bude otevřena již 2,5 hodiny před začátkem,“ upozorňuje. Návštěvníci totiž musejí proniknout na svá místa hlavním vchodem z jihu, na západě navíc nebudou funkční turnikety, což protáhne dobu odbavování. Diváci už nicméně budou moci využít navýšenou kapacitu stadionu a projít se ochozem kolem dokola. Během tiskové konference k otevření zimního stadionu došlo i na kritiku Městského rozvojového fondu a pardubického magistrátu ze strany občanů, že hokej polyká příliš mnoho městských peněz na úkor jiných sportů a dalších aktivit. Aleš Kopecký se však brání: „Díky multifunkčnosti arény se zlepšily podmínky i pro basketbal, florbal, futsal, v tuto chvíli spolupracujeme už i s házenou. Částky na atletický stadion na Dukle také nebyly malé. Pro fotbalisty se udělaly dva umělé trávníky.“ Podle Milana Tichého měl vinu na strádání vrcholového fotbalu v Pardubicích i tehdejší management klubu. „Kdyby měli fotbalisté tak schopné vedení a management, který by dokázal sehnat sponzory, tak by mohl být na výsluní jako sport číslo dvě, jako je třeba dnes basketbal. Rozhodně to nebylo tím, že by město házelo fotbalu klacky pod nohy.“

Další zprávy z kategorie "Sport"

25.4.

Vítejte na Přeboru ČR Minibike 40 v Pardubicích

Již tuto sobotu 28. dubna 2007 pořádá občanské sdružení AMK Road Intermoto Groupe Pardubice Přebor ČR Minibike 40.

Sport celý článek
25.6.

Přivítejme společně léto na kolečkových bruslích!

Podaří se v sobotu pardubickým bruslařům loňské rekordy překonat?

Sport celý článek
4.8.

Bojovalo se až do konce

Nejvíce obsazenou soutěží byla jednospřeží a také v ní rozhodovali závěrečné parkury. Rozdíl mezi v průběžném pořadí prvním Jaroslavem Petřekem a druhým Jiřím Křížem byl před závěrečným parkurem necelé tři body. Jiří Kříž navíc zajel bezchybný parkur s nejrychlejším časem a diváci s napětím čekali na výkon Jaroslava Petřeka. Ten měl spočítáno, že si může dovolit jednu chybu – a tu si také dovolil. Ale žádné další zaváhání nepřišlo a Jaroslav Petřek z JK Zubří zvítězil.

Sport celý článek
28.11.

Tady se bude bojovat o medaile! Projděte si sportoviště Olympiády dětí a mládeže 2018

Do ODM 2018 scházejí ještě více než dva měsíce, ale zájemci si už teď mohou místa, kde bude takřka 1300 dětí soutěžit o 127 sad medailí, prohlédnout v unikátních virtuálních prohlídkách.

Sport celý článek
14.5.

CYKLO GLACENSIS startuje už tento pátek

„Orlicko se v posledních letech stalo rájem cyklistů a česko-polské pohraničí ožívá čilým turistickým ruchem v zimě i v létě. CYKLO GLACENSIS je jednou z tradičních akcí, která pomáhá při propagaci tohoto regionu a za to bych rád jejím organizátorům poděkoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Sport celý článek
8.3.

Velká cena Hradce Králové v roce 2016 – omezený provoz plaveckého areálu

Vzhledem k velké konkurenci na Velké ceně, bude chtít každý závodník podat co nejlepší výkon. Aby ho mohl podávat opakovaně během dne, je nezbytné, aby urychlil látkovou výměnu, rozběhl metabolismus a připravil tělo na další závod. Jediná cesta, která k tomu vede, je vyplavání.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting