Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

16.10.

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Po jedenáctizápasovém vyhnanství se pardubičtí hokejisté vracejí do své haly. Rozsáhlou přestavbu západní části ČEZ Areny se sice do prvního domácího zápasu 16. října se Zlínem nepodařilo dodělat, utkání však nic nebrání. „Předčasnému užívání arény nic nebrání. Stavba splňuje všechna bezpečnostní kritéria,“ ujišťuje technický náměstek Městského rozvojového fondu (MRFP) Alfréd Mede. Hrubá stavba je hotova, dokončovací práce však neberou konce. PROHLÉDNĚTĚ SI EXKLUZIVNÍ FOTOGALERII Z ÚTROB ČEZ ARÉNY Když byla stavba v pondělí odpoledne, tedy den před utkáním, zpřístupněna novinářům, při své prohlídce se proplétali mezi natěrači na žebřících, instalatéry zapojujícími toalety a umyvadla ve skyboxech. Všude vládnul pracovní nepořádek, v hledišti byl uskladněn stavební materiál, skyboxy zely prázdnotou. „Všechno stihneme, uvidíte, přijďte se podívat zítra,“ usmíval se Miroslav Hlava, ředitel kolínské stavební divize firmy Geosan. V hledišti nicméně budou panovat provizorní podmínky, na západě chybí podhledy, vybavení interiérů, bufety. „Počítáme s jistou mírou tolerance diváků. Bude jim to ale kompenzováno zvýšeným komfortem po dostavbě,“ říká předseda představenstva MRFP Milan Tichý. Dokončovací práce se potáhnou možná až do konce roku, firma Geosan by však chtěla být hotova dříve. Ředitel Městského rozvojového fondu Aleš Kopecký žádá fanoušky, aby přišli na první zápas raději s dostatečným předstihem. „Hala bude otevřena již 2,5 hodiny před začátkem,“ upozorňuje. Návštěvníci totiž musejí proniknout na svá místa hlavním vchodem z jihu, na západě navíc nebudou funkční turnikety, což protáhne dobu odbavování. Diváci už nicméně budou moci využít navýšenou kapacitu stadionu a projít se ochozem kolem dokola. Během tiskové konference k otevření zimního stadionu došlo i na kritiku Městského rozvojového fondu a pardubického magistrátu ze strany občanů, že hokej polyká příliš mnoho městských peněz na úkor jiných sportů a dalších aktivit. Aleš Kopecký se však brání: „Díky multifunkčnosti arény se zlepšily podmínky i pro basketbal, florbal, futsal, v tuto chvíli spolupracujeme už i s házenou. Částky na atletický stadion na Dukle také nebyly malé. Pro fotbalisty se udělaly dva umělé trávníky.“ Podle Milana Tichého měl vinu na strádání vrcholového fotbalu v Pardubicích i tehdejší management klubu. „Kdyby měli fotbalisté tak schopné vedení a management, který by dokázal sehnat sponzory, tak by mohl být na výsluní jako sport číslo dvě, jako je třeba dnes basketbal. Rozhodně to nebylo tím, že by město házelo fotbalu klacky pod nohy.“

Další zprávy z kategorie "Sport"

25.4.

Cyklo Glacensis 2008

Letošní, již 7. ročník, proběhne ve dnech 16. a 17. května a má tradičně za cíl propagaci cykloturistiky.

Sport celý článek
25.11.

I letos můžete nominovat nejúspěšnější sportovce Pardubicka

Návrhy se předkládají za sportovní výsledky získané za rok 2016 v prestižních soutěžích. Oceněni tak budou ti, kteří obsadili přední místa na olympijských hrách, paralympiádě, mistrovstvích světa či Evropy, světových a evropských pohárech nebo v dalších soutěžích světové a evropské úrovně. Ceny mohou být uděleny i za získání titulu mistr či mistryně ČR v jednotlivcích a u kolektivů za umístění na medailových místech na mistrovství ČR.

Sport celý článek
2.2.

Olympiáda dětí a mládeže je u konce. První místo bral Liberecký kraj

V průběhu ODM bylo předáno 127 sad medailí. Bodově si nejlépe vedl Liberecký kraj, který nasbíral 226 bodů, následovaný Hlavním městem Praha a Krajem Vysočina. Nejvíce zlatých medailí brali sportovci Hlavního města Prahy, a to celkem osm.

Sport celý článek
25.6.

Přivítejme společně léto na kolečkových bruslích!

Podaří se v sobotu pardubickým bruslařům loňské rekordy překonat?

Sport celý článek
14.5.

CYKLO GLACENSIS startuje už tento pátek

„Orlicko se v posledních letech stalo rájem cyklistů a česko-polské pohraničí ožívá čilým turistickým ruchem v zimě i v létě. CYKLO GLACENSIS je jednou z tradičních akcí, která pomáhá při propagaci tohoto regionu a za to bych rád jejím organizátorům poděkoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting