Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

16.10.

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Po jedenáctizápasovém vyhnanství se pardubičtí hokejisté vracejí do své haly. Rozsáhlou přestavbu západní části ČEZ Areny se sice do prvního domácího zápasu 16. října se Zlínem nepodařilo dodělat, utkání však nic nebrání. „Předčasnému užívání arény nic nebrání. Stavba splňuje všechna bezpečnostní kritéria,“ ujišťuje technický náměstek Městského rozvojového fondu (MRFP) Alfréd Mede. Hrubá stavba je hotova, dokončovací práce však neberou konce. PROHLÉDNĚTĚ SI EXKLUZIVNÍ FOTOGALERII Z ÚTROB ČEZ ARÉNY Když byla stavba v pondělí odpoledne, tedy den před utkáním, zpřístupněna novinářům, při své prohlídce se proplétali mezi natěrači na žebřících, instalatéry zapojujícími toalety a umyvadla ve skyboxech. Všude vládnul pracovní nepořádek, v hledišti byl uskladněn stavební materiál, skyboxy zely prázdnotou. „Všechno stihneme, uvidíte, přijďte se podívat zítra,“ usmíval se Miroslav Hlava, ředitel kolínské stavební divize firmy Geosan. V hledišti nicméně budou panovat provizorní podmínky, na západě chybí podhledy, vybavení interiérů, bufety. „Počítáme s jistou mírou tolerance diváků. Bude jim to ale kompenzováno zvýšeným komfortem po dostavbě,“ říká předseda představenstva MRFP Milan Tichý. Dokončovací práce se potáhnou možná až do konce roku, firma Geosan by však chtěla být hotova dříve. Ředitel Městského rozvojového fondu Aleš Kopecký žádá fanoušky, aby přišli na první zápas raději s dostatečným předstihem. „Hala bude otevřena již 2,5 hodiny před začátkem,“ upozorňuje. Návštěvníci totiž musejí proniknout na svá místa hlavním vchodem z jihu, na západě navíc nebudou funkční turnikety, což protáhne dobu odbavování. Diváci už nicméně budou moci využít navýšenou kapacitu stadionu a projít se ochozem kolem dokola. Během tiskové konference k otevření zimního stadionu došlo i na kritiku Městského rozvojového fondu a pardubického magistrátu ze strany občanů, že hokej polyká příliš mnoho městských peněz na úkor jiných sportů a dalších aktivit. Aleš Kopecký se však brání: „Díky multifunkčnosti arény se zlepšily podmínky i pro basketbal, florbal, futsal, v tuto chvíli spolupracujeme už i s házenou. Částky na atletický stadion na Dukle také nebyly malé. Pro fotbalisty se udělaly dva umělé trávníky.“ Podle Milana Tichého měl vinu na strádání vrcholového fotbalu v Pardubicích i tehdejší management klubu. „Kdyby měli fotbalisté tak schopné vedení a management, který by dokázal sehnat sponzory, tak by mohl být na výsluní jako sport číslo dvě, jako je třeba dnes basketbal. Rozhodně to nebylo tím, že by město házelo fotbalu klacky pod nohy.“

Další zprávy z kategorie "Sport"

9.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

Je to zajímavá změna oproti tradičním běhům – dva starty a jeden cíl – to jinde neuvidíte.

Sport celý článek
10.4.

Vozíčkáři si na finále mohou rezervovat místa

Vedení klubu HC Moeller Pardubice žádá vozíčkáře, aby si telefonicky rezervovali místo.

Sport celý článek
3.5.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

Díky výborně zvládnuté sobotní kvalifikaci startoval Michal Matějovský v prvním nedělním závodě z pole position ze druhé pozice. I když se mu start za relativně chladného a zamračeného počasí povedl, druhé místo posléze ztratil. Trpělivou jízdou ji ještě před půlkou ale získal zpět. "Pak už jsem jel na jistotu a hlídal si pouze soupeře ze své kategorie TC2. Snažil jsem nedělat zbytečné chyby a nakonec se mi tato taktika vyplatila a závod jsem vyhrál," popisuje průběh prvního závodu Michal Matějovský.

Sport celý článek
8.3.

Velká cena Hradce Králové v roce 2016 – omezený provoz plaveckého areálu

Vzhledem k velké konkurenci na Velké ceně, bude chtít každý závodník podat co nejlepší výkon. Aby ho mohl podávat opakovaně během dne, je nezbytné, aby urychlil látkovou výměnu, rozběhl metabolismus a připravil tělo na další závod. Jediná cesta, která k tomu vede, je vyplavání.

Sport celý článek
15.7.

Projekt Dukla sportovní už má vítěze prvního kola

Dojít by také mělo ke spojení atletického stadionu na Dukle se Základní školou Staňkova. „Rekonstrukce areálu patří mezi naše dlouhodobé cíle. Jedná se o cenné území, proto chceme, aby zde vznikl městský sportovní areál XXI. století. Rádi bychom navíc stadion propojili se Základní školou Staňkova, aby měl tento zrekonstruovaný prostor maximální využití,“ podotýká primátor města Martin Charvát.

Sport celý článek
3.9.

Přebor ČR Minibike 40: slzy a radost

V sobotu 1. září 2007 se na motodromu v Pardubicích konal Přebor České republiky Minibike 40.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting