Automobilová škola zve na dopravně-servisní den

30.9.

Automobilová škola zve na dopravně-servisní den

Střední automobilní škola v Holicích společně s partnerskými firmami zvou občany města Holic a blízkého okolí na tradiční Dopravně – servisní a prezentační den, který se uskuteční ve středu 2. října na náměstí v Holicích v době od 9 do 17 hodin.

Žáci společně s učiteli školy Vám zdarma provedou kontrolu a drobné úpravy tlaku v pneumatikách, veškerého osvětlení vozidla a seřízení světlometů, funkce zásuvky tažného zařízení, funkce klimatizace vozidla, stavu jednotlivých náplní v automobilu, kontrolu stavu akumulátoru.

Servis Automonti Pardubice vám na zkušební stolici provede kontrolu brzd a tlumičů pérování. Společnost BESIP a automobilní škola budou mít k dispozici cvičné trenažéry pro náraz a řízení osobních vozidel a motocyklů. Zároveň si bude moci každý z účastníků sám vyzkoušet trenažér, který simuluje převrácení a náraz vozidla automobilu při dopravní nehodě. Budete se moci projet na dvojkolce Segway a elektrokole.

U abilympijské asociace si budou všichni moci vyzkoušet náročnosti při obsluze invalidního vozíku apod. Pojišťovna Generali bude prezentovat své služby v oblastech pojištění občanů a motorových vozidel. Hasiči provedou ukázku vyprošťování zraněné osoby při dopravní nehodě. Každý si bude moci ověřit svoji zručnost při dálkovém ovládání modelů.

Prodejci nových osobních vozidel značky Citroen a Kia, nákladních vozidel Renault, Daf, autobusů Iveco, sběratelé, příznivci a nadšenci tunningových a sportovních automobilů a majitelé závodních motocyklů zde předvedou s odborným výkladem některé své poslední modely vozidel. Srdečně Vás všechny na tuto akci zve vedení automobilní školy v Holicích se svými partnery.

Další zprávy z kategorie "Technika"

23.4.

Přednáška „Nové strategie pilotovaných letů…“

„Mars je daleko a na Měsíci už lidé byli. Kam se tedy může člověk v kosmickém prostoru vydat? Zvláště když se dnes jedná nejen o prvenství, ale též o efektivitu, a dokonce i o zisk,“ poznamenává lektor k situaci, která bude uvádět nový směr současných strategií pilotovaných letů.

Technika celý článek
14.10.

Přednáška „Lovy skvostů temné oblohy“

Při současném trendu vznikajících oblastí tmavé oblohy se do povědomí veřejnosti stále více dostává informace o tzv. světelném znečištění či světelném smogu. Ukazuje se, že přemíra světla, které svítí neúčelně, škodí v širokém spektru – od vlivů na každodenní život člověka po ohrožení některých přírodních druhů.

Technika celý článek
1.7.

Další vysílače vypínají analogové vysílání

Zemské analogové vysílání z vysílačů Černá hora, Krásné, Ještěd a Litický Chlum končí posledním červnovým dnem.

Technika celý článek
26.5.

Legendární COBRA na Aviatické pouti

Vedle bohatého letového programu a vyhlídkových letů je pro návštěvníky Aviatické pouti připraven o víkendu 31. května a 1. června také pestrý pozemní doprovodný program.

Technika celý článek
17.6.

Vědecko-technický jarmark uprostřed města Pardubic

Vědecko-technický jarmark pořádá Univerzita Pardubice v rámci městských slavností Zrcadlo umění, pořádaných Kulturním centrem Pardubice ve dnech 18. – 21. června, a v rámci svého projektu Brána vědě/ní otevřená – BRAVO, který je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Technika celý článek
1.4.

Žáci střední školy vyvíjejí technologii na pomoc postiženým

Studenti předvedli hejtmanovi, ale i zástupcům Fakulty elektrotechniky a informatiky a Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice svou práci s technologií Kinect. „Pomocí vytvořených souřadnic snímáme jednotlivé body lidského těla, které jdou formou dat do počítače. Tam námi vytvořený software data zpracuje a odesílá v podobě souřadnic do robotů. V tomto případě například bagr přesně reagoval na pohyby mého těla,“ vysvětlil Jakub Fibigar.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting