Celorepublikový technický seminář

3.11.

Celorepublikový technický seminář

3.11. 2011 proběhne v Pardubicích v hotelu Zlatá Štika, celorepublikový technický seminář, Sdružení pro rozvoj veřejného osvětlení. Setkání se uskuteční pod záštitou Služeb města Pardubic a.s., pro kterou je tato akce součástí oslav 15. výročí vzniku společnosti a zároveň příležitostí jak získat nové zkušenosti a poznatky v oblasti výstavby a především údržby veřejného osvětlení ve městě. Služby jsou dnes vlastníky více jak 2 000 stožárů veřejného osvětlení v Pardubicích. Semináře se zúčastní téměř 90 hostů z odborných firem zaměřených na problematiku veřejného osvětlení, např. Philips, Eltodo, Rothlener a mnoho dalších. Celý den bude doslova nabitý odbornými přednáškami a součástí budou i odborné výstavy zúčastněných firem. V odpoledním bloku předvedou zástupci společnosti DatMoLux praktickou zkoušku pevnosti stožárů VO. Předváděcí akce bude provedena přímo na stožárech VO před hotelem Zlatá Štika. V závěru dne navštíví účastníci pardubickou Zelenou bránu ze které si prohlédnou město nasvícené v noci a shlédnou pilotní LED aplikace veřejného osvětlení v ulici Sladkovského, které byly instalovány v závěru roku 2010.

Další zprávy z kategorie "Technika"

15.5.

Vyšla brožura o pardubických drážkách

Čtenáři se dozvědí mnohé skutečnosti o unikátech technického vojenského cvičiště, mezi něž patřila například lanová dráha.

Technika celý článek
12.1.

V Pardubicích testují elektronický přenos dat od policie

Východočeskou policii a magistrát města Pardubice spojil ve čtvrtek 11. ledna nový komunikační systém.

Technika celý článek
3.4.

Pozorování – Mars na obzoru

Planeta Mars svou červenou barvou, připomínající krev, železo či oheň, od nepaměti jitřila lidskou představivost. Mars i jeho římský protějšek Ares symbolizují boha války.

Technika celý článek
6.2.

Učitelky z mateřských školek se učily na počítačích pro děti

KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i jejich rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků. Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 60 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí.

Technika celý článek
18.7.

Historický vlečný vůz v provozu!

edoucí střediska údržby vozidel Josef Vytlačil k tomu řekl: „Na voze bylo třeba některé části kompletně nahradit nebo doplnit. Některé komponenty a součástky šlo sehnat na vrakovištích, ale některé jsou napodobeniny. Například několik oken je původních a několik nových, gumy kolem oken se musely nahradit podobnou gumou a stejně tak zkorodovaná konstrukce sedaček a čalounění.

Technika celý článek
18.12.

U konce s koncem světa

Konec světa 2012 je zejména internetový fenomén opírající se o řady nesmyslných tvrzení, zpravidla popisujících nějaký apokalyptický scénář astronomických rozměrů.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting