Celorepublikový technický seminář

3.11.

Celorepublikový technický seminář

3.11. 2011 proběhne v Pardubicích v hotelu Zlatá Štika, celorepublikový technický seminář, Sdružení pro rozvoj veřejného osvětlení. Setkání se uskuteční pod záštitou Služeb města Pardubic a.s., pro kterou je tato akce součástí oslav 15. výročí vzniku společnosti a zároveň příležitostí jak získat nové zkušenosti a poznatky v oblasti výstavby a především údržby veřejného osvětlení ve městě. Služby jsou dnes vlastníky více jak 2 000 stožárů veřejného osvětlení v Pardubicích. Semináře se zúčastní téměř 90 hostů z odborných firem zaměřených na problematiku veřejného osvětlení, např. Philips, Eltodo, Rothlener a mnoho dalších. Celý den bude doslova nabitý odbornými přednáškami a součástí budou i odborné výstavy zúčastněných firem. V odpoledním bloku předvedou zástupci společnosti DatMoLux praktickou zkoušku pevnosti stožárů VO. Předváděcí akce bude provedena přímo na stožárech VO před hotelem Zlatá Štika. V závěru dne navštíví účastníci pardubickou Zelenou bránu ze které si prohlédnou město nasvícené v noci a shlédnou pilotní LED aplikace veřejného osvětlení v ulici Sladkovského, které byly instalovány v závěru roku 2010.

Další zprávy z kategorie "Technika"

16.1.

Finále projektu TECHNOhrátky – žáci v soutěžích zaostřili na řemesla

O konečném pořadí rozhodovala odborná porota složená ze zástupců Odboru školství a kultury Pardubického kraje, zástupců médií, představitelů Centra celoživotního vzdělávání Pardubice a organizátorů projektu TECHNOhrátky.

Technika celý článek
31.7.

Český výrobce nábytku získal prestižní zakázku pro Škodu Auto

Společnost patří již několik let k evropské špičce v oboru designu, vývoje a výroby interiérů komerčních prostor.

Technika celý článek
1.4.

Žáci střední školy vyvíjejí technologii na pomoc postiženým

Studenti předvedli hejtmanovi, ale i zástupcům Fakulty elektrotechniky a informatiky a Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice svou práci s technologií Kinect. „Pomocí vytvořených souřadnic snímáme jednotlivé body lidského těla, které jdou formou dat do počítače. Tam námi vytvořený software data zpracuje a odesílá v podobě souřadnic do robotů. V tomto případě například bagr přesně reagoval na pohyby mého těla,“ vysvětlil Jakub Fibigar.

Technika celý článek
11.3.

Pardubická hvězdárna zve na pozorování noční oblohy

Všechny objekty Messierova katalogu je možné vidět z našich zeměpisných šířek. Ve druhé polovině března lze dokonce pozorovat je během jedné noci všechny; a opravdu existují astronomové kteří tento tzv. Messierův maraton absolvovali.

Technika celý článek
18.7.

Historický vlečný vůz v provozu!

edoucí střediska údržby vozidel Josef Vytlačil k tomu řekl: „Na voze bylo třeba některé části kompletně nahradit nebo doplnit. Některé komponenty a součástky šlo sehnat na vrakovištích, ale některé jsou napodobeniny. Například několik oken je původních a několik nových, gumy kolem oken se musely nahradit podobnou gumou a stejně tak zkorodovaná konstrukce sedaček a čalounění.

Technika celý článek
13.1.

Největší závod na výrobu zámků do automobilů na světě se dále rozrůstá

S novou dvoupatrovou budovou má výrobní závod tohoto specialisty na zamykací systémy 55 000 metrů čtverečních a určuje tak nové měřítko v průmyslové výrobě. Se sedmi novými výrobními linkami se zvýší kapacita ze současných 22 miliónů zámků bočních dveří ročně na více než 35 miliónů.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting