Finále projektu TECHNOhrátky – žáci v soutěžích zaostřili na řemesla

16.1.

Finále projektu TECHNOhrátky – žáci v soutěžích zaostřili na řemesla

Slavnostním vyhlášením výsledků dlouhodobých soutěží pro žáky základních i vybraných středních odborných škol vyvrcholil první ročník projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje, jehož cílem byla podpora studia technických oborů. Školáci z devítiletek pronikali v rámci fotosoutěže do tajů řemesel, zatímco středoškoláci se pokoušeli o originální videovizitku své vlastní školy.

     Projektu TECHNOhrátky se v období května až prosince loňského roku zúčastnilo 1 500 žáků z 50 základních škol celého Pardubického kraje. Ti se v průběhu deseti speciálních akcí podrobně seznámili s jednačtyřiceti obory z nabídky deseti vybraných středních technických škol. „Bylo důležité, že projekt TECHNOhrátky obsahoval kromě manuálních úkonů a vědomostních zábavných soutěží také interaktivní kreativní část. Žáci poznali nejen samotné řemeslo, ale fotosoutěž je nutila zaměřit se na jeho specifika, která měli zachytit prostřednictvím fotoaparátu. Jejich starší vrstevníci se zase pomocí kamer proměnili v herce a režiséry krátkých filmů, které netypickou a vtipnou formou představili svoji vlastní školu,“ vysvětluje Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

     Pořadatelé zaznamenali vysoký zájem. Žáci přihlásili do fotosoutěže na pět desítek snímků, do videosoutěže se zapojilo pět středních škol. O konečném pořadí rozhodovala odborná porota složená ze zástupců Odboru školství a kultury Pardubického kraje, zástupců médií, představitelů Centra celoživotního vzdělávání Pardubice a organizátorů projektu TECHNOhrátky. „Samostatnou kategorii vyhlásili organizátoři na Facebooku. Tam o vítězi fotosoutěže rozhodovali sami žáci a jejich kamarádi či rodinní příslušníci. Celkem se sešlo téměř 600 tipů. Právě zde navíc Facebook ukázal svoji sílu, když se díky masivnímu přílivu hlasů během jediného dne zcela změnilo pořadí na nejvyšších příčkách,“ doplňuje Eva Hromádková, manažerka projektu TECHNOhrátky.
 
FOTOSOUTĚŽ - VÝSLEDKY
Hodnocení odborné poroty:
1. Monika Fryaufová, 9. třída, ZŠ Zámecká, Litomyšl
2. Karel Flídr, 9. třída, ZŠ Masarykova, Polička
3. Natálie Chlupová, 9. třída, ZŠ a MŠ Třebařov.
 
Hodnocení fanoušků na Facebooku:
1. Karel Flídr, 9. třída, ZŠ Masarykova, Polička
 
VIDEOSOUTĚŽ - VÝSLEDKY
Hodnocení odborné poroty:
1. Střední škola obchodu řemesel a služeb Žamberk (videotým tvořili dva instalatéři a prodavač Aleš Brejcha, Pavel Skalický, Jan Rybka) 2. Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto
3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun.

Další zprávy z kategorie "Technika"

19.4.

Helicopter show a Rally show opět v Hradci: Diváci uvidí helikoptéry, létající auto i akrobacii Petra Kopfsteina

Hlavní letecký program nabídne helikoptéry, létající auto i akrobacii v podání Petra Kopfsteina Hlavní letový program poodkrývá Daniel Tuček: „Z naší flotily se vůbec poprvé ukáže v rámci Helicopter Show vrtulník typu EC135 s imatrikulací OK-DSE spolu s dalšími dvěma stroji tohoto typu.

Technika celý článek
7.4.

Výzkumníci z Univerzity Pardubice obsadí na jednu noc pardubický zámek

Kromě nejrůznějších chemických pokusů zaujmou návštěvníky také ostatní fakulty. Ty si pro ně připravily např. kreativní matematické dílny, v nichž se dozví, jak se vypořádat s chaosem a řádem čísel, nebo soutěž „Jak se stát milimilionářem“. Elektrotechnici pozvou na 3D animace a informatici na hrátky s roboty. Se zdravotníky se na svět podívají opileckýma očima nebo zestárnou s modelem stáří.

Technika celý článek
3.4.

Pozorování – Mars na obzoru

Planeta Mars svou červenou barvou, připomínající krev, železo či oheň, od nepaměti jitřila lidskou představivost. Mars i jeho římský protějšek Ares symbolizují boha války.

Technika celý článek
25.11.

V Poličce představí brýle budoucnosti

S GXG Polička máte možnost vyzkoušet ta nejnovější zařízení či služby, testovat aplikace nebo sledovat nejdůležitější konference pomocí livestreamů, živých přenosů.

Technika celý článek
22.9.

Evropská noc vědců 2010 v Pardubicích

Právě pardubická Hvězdárna barona Artura Krause se zapojila již do předchozích ročníků Evropské noci vědců.

Technika celý článek
20.2.

Přednáška: „URAN A NEPTUN – LEDOVÝ PŘÍBĚH SLUNEČNÍ SOUSTAVY“

Března roku 1781 ohlásil svůj převratný objev sedmé planety Sluneční soustavy, nikdo ještě netušil, že se začíná psát další kapitola v objevování zcela nových těles, kterým dnes říkáme „ledoví obři“.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting