Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

24.8.

Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

Pardubický kraj připravil projekt, jehož cílem má být rozvíjení zájmu dětí a mládeže o vědecké a technické obory. Půjde o pilotní projekt v České republice, který je rozpracováním národního projektu Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET Praha. „Akci organizujeme ve spolupráci s touto asociací a také Institutem rozvoje evropských regionů – dceřinou společností Univerzity Pardubice,“ řekla Jana Smetanová, radní Pardubického kraje zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, vzdělávání a zaměstnanost. „Chceme v dětech vzbudit zájem o vědu a techniku a pokusit se nasměrovat jejich budoucí profesní orientaci na obory, které na našem trhu práce citelně chybějí. Začít s projektem chceme už u žáků 6. tříd základních škol a pokračovat až k maturitním ročníkům,“ dodala radní Smetanová. V rámci realizace projektu připravuje Pardubický kraj I. ročník „Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji“, který bude slavnostně zahájen dne 17. září 2007 na konferenci „Mládež, věda a technika“ v Domě techniky v Pardubicích. Účastnit se jí budou i odborníci z USA, kteří mají s pořádáním podobných akcí již zkušenosti. Záštitu nad konferencí přijali vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek. Gestorem konference je radní Jana Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Technika"

17.9.

Pardubice zlepšily modernizací světel letiště

Zmodernizován byl také přistávací světelný systém, který informuje pilota o správném úhlu sestupu letadla na dráhu.

Technika celý článek
7.5.

Pozorování „Saturn – pán prstenců“

Na začátku měsíce Saturn vychází ve 22. hodin, během května se jeho viditelnost rychle posouvá až k večernímu soumraku.

Technika celý článek
21.3.

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky Pardubického kraje

V odborné porotě, která posoudí jednotlivé projekty, zasednou také zástupci dvou fakulty Univerzity Pardubice - za Fakultu chemicko-technologickou proděkan prof. Ing. Petr Kalenda, CSc., Ing. Miroslav Večeřa, CSc., RNDr. Petr Janíček, Ph.D. a Ing. Jiří Palarčík, Ph.D., za Fakultu elektrotechniky a informatiky proděkan doc. Ing. František Dušek, CSc., Ing. Michael Bažant, Ph.D. a Ing. Libor Havlíček, Ph.D.

Technika celý článek
24.4.

NOC MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ - Univerzita Pardubice nabízí vědecké hrátky a poznávání na pardubickém zámku již popáté.

„Pardubický zámek se v improvizované laboratoře našich vědců a mladých výzkumníků změní již popáté. Toto spojení s Východočeským muzeem vnímáme jako velmi přínosné, a proto v této akci pořád pokračujeme. Letos jsme pro zájemce a zvědavce připravili mnoho novinek. Mohou se těšit na nové zážitkové demonstrace, pokusy i hrátky,“ zve k vědeckému bádání hravou formu na pardubický zámek všechny zvídavé děti i dospělé organizátorka akce Ing. arch. Iva Svobodová z Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice a odhaluje vybrané zajímavosti z programu páté Noci mladých výzkumníků na pardubickém zámku:

Technika celý článek
10.1.

O rozvoji e-governmentu se bude rozhodovat v Pardubicích

Druhý ročník akce z oblasti informatiky míří z Plzně na východ Čech.

Technika celý článek
20.2.

Přednáška: „URAN A NEPTUN – LEDOVÝ PŘÍBĚH SLUNEČNÍ SOUSTAVY“

Března roku 1781 ohlásil svůj převratný objev sedmé planety Sluneční soustavy, nikdo ještě netušil, že se začíná psát další kapitola v objevování zcela nových těles, kterým dnes říkáme „ledoví obři“.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting