Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

24.8.

Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

Pardubický kraj připravil projekt, jehož cílem má být rozvíjení zájmu dětí a mládeže o vědecké a technické obory. Půjde o pilotní projekt v České republice, který je rozpracováním národního projektu Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET Praha. „Akci organizujeme ve spolupráci s touto asociací a také Institutem rozvoje evropských regionů – dceřinou společností Univerzity Pardubice,“ řekla Jana Smetanová, radní Pardubického kraje zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, vzdělávání a zaměstnanost. „Chceme v dětech vzbudit zájem o vědu a techniku a pokusit se nasměrovat jejich budoucí profesní orientaci na obory, které na našem trhu práce citelně chybějí. Začít s projektem chceme už u žáků 6. tříd základních škol a pokračovat až k maturitním ročníkům,“ dodala radní Smetanová. V rámci realizace projektu připravuje Pardubický kraj I. ročník „Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji“, který bude slavnostně zahájen dne 17. září 2007 na konferenci „Mládež, věda a technika“ v Domě techniky v Pardubicích. Účastnit se jí budou i odborníci z USA, kteří mají s pořádáním podobných akcí již zkušenosti. Záštitu nad konferencí přijali vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek. Gestorem konference je radní Jana Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Technika"

22.9.

Evropská noc vědců 2010 v Pardubicích

Právě pardubická Hvězdárna barona Artura Krause se zapojila již do předchozích ročníků Evropské noci vědců.

Technika celý článek
20.6.

Technohrátky, projekt Pardubického kraje na podporu řemesel, představil SOU Svitavy i unikátní obor plastikářů

Největší zručnost projevili – podobně jako na předešlé akci v Moravské Třebové – žáci Základní školy Kunčina. „Bylo vidět, že jsou to děti hlavně z vesnice, protože byly velice šikovné. Věřím, že se s některými účastníky někdy setkám při zápisu ve škole,“ dodal ředitel SOU Svitavy Leoš Říha.

Technika celý článek
20.2.

Společnost eBRÁNA je v první padesátce odvážných firem v ČR, které prošly genderovým auditem

Auditorka ve své zprávě ocenila také možnosti úpravy pracovní doby či využití home-office, spolupráci se studenty a absolventy vysokých škol nebo zaměstnávání pracovníků starších 40 let, kteří do firmy přináší věkovou diverzitu.

Technika celý článek
15.9.

Noc vědců na pardubické hvězdárně

Po celý páteční večer se návštěvníci pardubické hvězdárny budou moci přímo účastnit nevšedních experimentů, které každého seznámí s tajemstvím a podstatou něčeho zdánlivě tak obyčejného jako je denní světlo. Letošní Noc vědců se tak pokusí poodhalit mnohá tajemství, která tento jev provázejí.

Technika celý článek
7.1.

Marek Votroubek zařazen mezi osobnosti roku 2009

Vrcholem jeho aktivit bylo zkonstruování robota, který se svými spolupracovníky stále zdokonaloval.

Technika celý článek
17.6.

eBRÁNA vsadila na vývoj vlastního systému pro tvorbu webových stránek

Nový CMS eBRÁNA web byl uveden do ostrého prodeje ve 2. kvartálu 2015 a jeho vývoj trval 2 roky. Společnost eBRÁNA jím nahrazuje svůj původní produkt WebArchitect, na kterém vystavěla více než 2 000 webových prezentací. To dělá ze společnosti eBRÁNA největšího dodavatele individuálně řešených webových stránek pro malé a střední podniky.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting