Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

24.8.

Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

Pardubický kraj připravil projekt, jehož cílem má být rozvíjení zájmu dětí a mládeže o vědecké a technické obory. Půjde o pilotní projekt v České republice, který je rozpracováním národního projektu Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET Praha. „Akci organizujeme ve spolupráci s touto asociací a také Institutem rozvoje evropských regionů – dceřinou společností Univerzity Pardubice,“ řekla Jana Smetanová, radní Pardubického kraje zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, vzdělávání a zaměstnanost. „Chceme v dětech vzbudit zájem o vědu a techniku a pokusit se nasměrovat jejich budoucí profesní orientaci na obory, které na našem trhu práce citelně chybějí. Začít s projektem chceme už u žáků 6. tříd základních škol a pokračovat až k maturitním ročníkům,“ dodala radní Smetanová. V rámci realizace projektu připravuje Pardubický kraj I. ročník „Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji“, který bude slavnostně zahájen dne 17. září 2007 na konferenci „Mládež, věda a technika“ v Domě techniky v Pardubicích. Účastnit se jí budou i odborníci z USA, kteří mají s pořádáním podobných akcí již zkušenosti. Záštitu nad konferencí přijali vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek. Gestorem konference je radní Jana Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Technika"

4.2.

Tragický návrat Columbie

Prvního února 2008 jsme si tak připomenuli 5. výročí této kosmické havárie.

Technika celý článek
23.3.

Gagarin nás všechny pozval do vesmíru

Není pochyb o tom, že toto půlstoleté výročí vyvolá mnoho otázek.

Technika celý článek
5.12.

Pardubická hvězdárna zve na zatmění Měsíce

Astronomická společnost Pardubice a Europe Direct Pardubice zvou veřejnost na pozorování úkazu od 15:30 do 18:00.

Technika celý článek
17.6.

eBRÁNA vsadila na vývoj vlastního systému pro tvorbu webových stránek

Nový CMS eBRÁNA web byl uveden do ostrého prodeje ve 2. kvartálu 2015 a jeho vývoj trval 2 roky. Společnost eBRÁNA jím nahrazuje svůj původní produkt WebArchitect, na kterém vystavěla více než 2 000 webových prezentací. To dělá ze společnosti eBRÁNA největšího dodavatele individuálně řešených webových stránek pro malé a střední podniky.

Technika celý článek
31.7.

Český výrobce nábytku získal prestižní zakázku pro Škodu Auto

Společnost patří již několik let k evropské špičce v oboru designu, vývoje a výroby interiérů komerčních prostor.

Technika celý článek
21.10.

Druhou nejodpovědnější malou firmou ČR se stala pardubická eBRÁNA

Letos byly také předány malým a velkým firmám ceny veřejnosti, ve kterých hlasovali čtenáři iHNED.cz. Zde se eBRÁNA také dokázala prosadit a brala své druhé 2. místo.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting