MobilKom začne pokrývat od Východních Čech

12.1.

MobilKom začne pokrývat od Východních Čech

MobilKom začne pokrývat od Východních Čech

Již v polovině tohoto roku zřejmě spustí část své – v pořadí už čtvrté – mobilní sítě další z operátorů v České republice, a to společnost MobilKom. Ta získala začátkem ledna od Českého telekomunikačního úřadu licenci na výstavbu a provoz nové sítě. Telefonní čísla budou začínat "povodafonovským" trojčíslím 790. Předseda představentva akciové společnosti MobilKom Mgr. Luboš Borik uvedl, že operátor začne zhruba koncem první poloviny letošního roku nabízet určité služby. O jaké konkrétně půjde zatím neuvedl. MobilKom přichází na tuzemský trh s odlišným technickým řešením od stávajících tří mobilních operátorů (T-Mobile, Vodafone, Telefónica). Jiná technologie, naprosto běžná a obvyklá v zemích Severní Ameriky a Asie, se v Evropě používá zatím jen hodně omezeně. Její nespornou výhodou bude velmi rychlé pokrytí území celé plochy republiky. Prvním regionem, kde se provoz sítě rozjede, by přitom měly být právě Východní Čechy. Jiné technické řešení a odlišná technologie v provozu nového operátora se projeví zejména v odlišné nabídce mobilních přístrojů. Současné telefony totiž v nové síti fungovat nebudou. Volat mezi jednotlivými stávajícími operátory a mobilním "nováčkem" však bude bez problémů možné.

Další zprávy z kategorie "Technika"

2.11.

Přednáška ,,Dalekohled a pozorovací technika,,

V současnosti jsou k astronomickému pozorování využívány obří aparatury, umístěné na observatořích.

Technika celý článek
23.3.

Gagarin nás všechny pozval do vesmíru

Není pochyb o tom, že toto půlstoleté výročí vyvolá mnoho otázek.

Technika celý článek
4.10.

Týden vědy a techniky AV ČR zveřejňuje program osmnáctého ročníku!

Letošním tématem festivalu je období 1918–2018: Století české vědy. Spolu s vědci tak můžete objevovat, jak věda vypadala před sto lety při vzniku Československé republiky a jak se vědní obory od té doby vyvinuly. Jak lépe oslavit stoleté výročí vzniku Československé republiky než festivalem, na kterém se mimo jiné dozvíte zajímavosti z doby, která formovala český národ?

Technika celý článek
20.6.

Technohrátky, projekt Pardubického kraje na podporu řemesel, představil SOU Svitavy i unikátní obor plastikářů

Největší zručnost projevili – podobně jako na předešlé akci v Moravské Třebové – žáci Základní školy Kunčina. „Bylo vidět, že jsou to děti hlavně z vesnice, protože byly velice šikovné. Věřím, že se s některými účastníky někdy setkám při zápisu ve škole,“ dodal ředitel SOU Svitavy Leoš Říha.

Technika celý článek
15.9.

Noc vědců na pardubické hvězdárně

Po celý páteční večer se návštěvníci pardubické hvězdárny budou moci přímo účastnit nevšedních experimentů, které každého seznámí s tajemstvím a podstatou něčeho zdánlivě tak obyčejného jako je denní světlo. Letošní Noc vědců se tak pokusí poodhalit mnohá tajemství, která tento jev provázejí.

Technika celý článek
13.1.

Největší závod na výrobu zámků do automobilů na světě se dále rozrůstá

S novou dvoupatrovou budovou má výrobní závod tohoto specialisty na zamykací systémy 55 000 metrů čtverečních a určuje tak nové měřítko v průmyslové výrobě. Se sedmi novými výrobními linkami se zvýší kapacita ze současných 22 miliónů zámků bočních dveří ročně na více než 35 miliónů.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting