MobilKom začne pokrývat od Východních Čech

12.1.

MobilKom začne pokrývat od Východních Čech

MobilKom začne pokrývat od Východních Čech

Již v polovině tohoto roku zřejmě spustí část své – v pořadí už čtvrté – mobilní sítě další z operátorů v České republice, a to společnost MobilKom. Ta získala začátkem ledna od Českého telekomunikačního úřadu licenci na výstavbu a provoz nové sítě. Telefonní čísla budou začínat "povodafonovským" trojčíslím 790. Předseda představentva akciové společnosti MobilKom Mgr. Luboš Borik uvedl, že operátor začne zhruba koncem první poloviny letošního roku nabízet určité služby. O jaké konkrétně půjde zatím neuvedl. MobilKom přichází na tuzemský trh s odlišným technickým řešením od stávajících tří mobilních operátorů (T-Mobile, Vodafone, Telefónica). Jiná technologie, naprosto běžná a obvyklá v zemích Severní Ameriky a Asie, se v Evropě používá zatím jen hodně omezeně. Její nespornou výhodou bude velmi rychlé pokrytí území celé plochy republiky. Prvním regionem, kde se provoz sítě rozjede, by přitom měly být právě Východní Čechy. Jiné technické řešení a odlišná technologie v provozu nového operátora se projeví zejména v odlišné nabídce mobilních přístrojů. Současné telefony totiž v nové síti fungovat nebudou. Volat mezi jednotlivými stávajícími operátory a mobilním "nováčkem" však bude bez problémů možné.

Další zprávy z kategorie "Technika"

6.2.

Učitelky z mateřských školek se učily na počítačích pro děti

KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i jejich rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků. Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 60 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí.

Technika celý článek
4.2.

Tragický návrat Columbie

Prvního února 2008 jsme si tak připomenuli 5. výročí této kosmické havárie.

Technika celý článek
31.7.

Český výrobce nábytku získal prestižní zakázku pro Škodu Auto

Společnost patří již několik let k evropské špičce v oboru designu, vývoje a výroby interiérů komerčních prostor.

Technika celý článek
1.4.

Žáci střední školy vyvíjejí technologii na pomoc postiženým

Studenti předvedli hejtmanovi, ale i zástupcům Fakulty elektrotechniky a informatiky a Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice svou práci s technologií Kinect. „Pomocí vytvořených souřadnic snímáme jednotlivé body lidského těla, které jdou formou dat do počítače. Tam námi vytvořený software data zpracuje a odesílá v podobě souřadnic do robotů. V tomto případě například bagr přesně reagoval na pohyby mého těla,“ vysvětlil Jakub Fibigar.

Technika celý článek
21.3.

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky Pardubického kraje

V odborné porotě, která posoudí jednotlivé projekty, zasednou také zástupci dvou fakulty Univerzity Pardubice - za Fakultu chemicko-technologickou proděkan prof. Ing. Petr Kalenda, CSc., Ing. Miroslav Večeřa, CSc., RNDr. Petr Janíček, Ph.D. a Ing. Jiří Palarčík, Ph.D., za Fakultu elektrotechniky a informatiky proděkan doc. Ing. František Dušek, CSc., Ing. Michael Bažant, Ph.D. a Ing. Libor Havlíček, Ph.D.

Technika celý článek
9.10.

Čeští výzkumníci chtějí snížit koncentrace škodlivých látek z velkých průmyslových zdrojů.

Snížení koncentrace rtuti, kyseliny chlorovodíkové a kyseliny fluorovodíkové z velkých průmyslových zdrojů je společným cílem týmu výzkumníků z VŠB-TU Ostrava, ČVUT v Praze a odborníků z dalších šesti společností, mezi něž patří i Elektrárna Opatovice . Projekt, který má pomoci snížit zátěž pro životní prostředí, podpořila Technologická agentura ČR (TA ČR). Z programu THÉTA do něj putuje více než 15,5 milionu korun.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting