Největší závod na výrobu zámků do automobilů na světě se dále rozrůstá

13.1.

Největší závod na výrobu zámků do automobilů na světě se dále rozrůstá

 Kiekert AG, přední německý výrobce inovačních technologií zamykacích systémů pro globální automobilový průmysl,  dnes slavnostně otevřel novou výrobní halu ve svém závodě v Přelouči/Česká republika. Po skončení výstavby, která trvala devět měsíců, byl již tak největší závod na výrobu zámků na světě rozšířen o zhruba 10.000 metrů čtverečních výrobní plochy.  
Na místě byli přítomni předseda představenstva společnosti Kiekert AG Dr. Karl Krause, Executive Vice President Global Operations Jürgen Peulen a Executive Vice President Planning, Program and Quality Dr. Guido Hanel, aby se zúčastnili slavnostního aktu. Nová výrobní budova byla otevřena spolu s Georgem Stappenem, generálním ředitelem Kiekert Čechy, a za účasti 250 pracovníků společnosti Kiekert. Pozvání přijaly také významné osobnosti z politiky a hospodářství, mezi jinými hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D. a starostka města Přelouč Bc. Irena Burešová. Při prohlídce závodu obdivovali hosté velikost výrobního areálu a moderní výrobní technologie.  
Při rozšíření výrobního závodu bylo přihlédnuto ke zvyšující se poptávce po inovačních řešeních zamykacích technologií společnosti Kiekert. S novou dvoupatrovou budovou má výrobní závod tohoto specialisty na zamykací systémy 55 000 metrů čtverečních a určuje tak nové měřítko v průmyslové výrobě. Se sedmi novými výrobními linkami se zvýší kapacita ze současných 22 miliónů zámků bočních dveří ročně na více než 35 miliónů. „Do rozšíření našeho českého závodu jsme investovali cca. 14 miliónů Euro, abychom odsud mohli zásobovat evropské i celosvětové zákazníky, což je součástí naší úspěšné globalizační strategie“, vysvětluje Karl Krause, předseda představenstva společnosti Kiekert AG.
Kromě toho byla provedena četná modernizační opatření. Zásobování energiemi v závodě bylo celoplošně obnoveno. Moderní kantýna a 120 nových parkovacích míst přímo v areálu společnosti přispívají k dalšímu zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců, na což je ve firmě Kiekert kladen velký důraz. V současné době probíhají další stavební úpravy:
plocha o velikosti 3.000 metrů čtverečních se přestavuje na novou logistickou oblast, čímž se optimalizuje tok materiálu a logistické procesy celkově. Od prvního kopnutí počátkem března 2013 do otevření nové haly uplynulo devět měsíců. „Stavební opatření, která zajišťovala společnost HOCHTIEF CZ, proběhla dle plánu. Máme z otevření naší nové výrobní haly velkou radost. Vynaložené investice jsou jasnou známkou ekonomické síly skupiny Kiekert, i českého výrobního závodu. Pracuje zde již nyní více než 1.700 zaměstnanců. Rozšířením našeho závodu jsme splnili důležitý předpoklad pro další růst“, tolik Georg Stappen, generální ředitel závodu Kiekert v České republice.  

Další zprávy z kategorie "Technika"

22.7.

T-Mobile včera spustil 3G síť v Pardubicích

Mobilní vysokorychlostní internet je nyní dostupný pro dvě třetiny populace města perníku.

Technika celý článek
18.7.

Historický vlečný vůz v provozu!

edoucí střediska údržby vozidel Josef Vytlačil k tomu řekl: „Na voze bylo třeba některé části kompletně nahradit nebo doplnit. Některé komponenty a součástky šlo sehnat na vrakovištích, ale některé jsou napodobeniny. Například několik oken je původních a několik nových, gumy kolem oken se musely nahradit podobnou gumou a stejně tak zkorodovaná konstrukce sedaček a čalounění.

Technika celý článek
3.11.

Tradiční cyklus přednášek o matematice zahájila univerzita měřením vesmíru.

Právě Aristarchos ze Samu dospěl ve třetím století před Kristem nápaditými geometrickými úvahami ke stanovení poměrů velikostí a vzdáleností Slunce, Měsíce a Země. Proto bývá nazýván Koperníkem starověku, neboť jeho vesmír byl heliocentrický.

Technika celý článek
15.7.

Dopravní fakulta Jana Pernera představila mobilní metalografickou laboratoř na Hradě Buchlov

Zpestřila tak 8. ročník mezinárodního kovářského a nožířského sympozia, který se na Buchlově konal o víkendu.

Technika celý článek
17.6.

eBRÁNA vsadila na vývoj vlastního systému pro tvorbu webových stránek

Nový CMS eBRÁNA web byl uveden do ostrého prodeje ve 2. kvartálu 2015 a jeho vývoj trval 2 roky. Společnost eBRÁNA jím nahrazuje svůj původní produkt WebArchitect, na kterém vystavěla více než 2 000 webových prezentací. To dělá ze společnosti eBRÁNA největšího dodavatele individuálně řešených webových stránek pro malé a střední podniky.

Technika celý článek
6.10.

Pardubická hvězdárna zve na unikátní fotografickou výstavu

Na výstavě mimo jiné spatříte překrásné fotografie nejrůznějších atmosférických úkazů,

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting