Společnost eBRÁNA je v první padesátce odvážných firem v ČR, které prošly genderovým auditem

20.2.

Společnost eBRÁNA je v první padesátce odvážných firem v ČR, které prošly genderovým auditem

 „V roce 2013 prošla pardubická společnost eBRÁNA s.r.o. genderovým auditem, čímž v oboru IT následovala první dvě vlaštovky - IBM a Certicon. Celkově se zařadila mezi první padesátku odvážných firem v ČR, které auditem prošly,“ uvádí Petra Kubálková, auditorka. Genderový audit sleduje skryté diskriminace a rovné příležitosti zaměstnanců obecně. „Vzhledem k popsané situaci můžeme společnost eBRÁNA považovat za ukázku férové společnosti, která se zodpovědně věnuje svým zaměstnancům a zaměstnankyním,“ uvedla auditorka v závěrečné zprávě.

V rámci generového auditu proběhla kompletní analýza firemních dokumentů, a to včetně odměňování. Dále pak probíhaly rozhovory se zaměstnanci a zaměstnankyněmi. Hlavní důraz byl kladen na dodržení základních pravidel a postupů z genderové perspektivy. Auditorka se soustředila na rovné příležitosti žen a mužů, především pak na skupinu zaměstnanců na rodičovské dovolené, která je na pracovním trhu nejvíce ohrožena.

HR manažerka společnosti eBRÁNA, Ivana Palarčíková, se k auditu vyjádřila následovně: „Do genderového auditu jsme se zapojili zejména proto, abychom prověřili naše procesy a celkový přístup ve firmě. Z výsledků auditu jsme jak jinak než nadšení. Upevnily nás v tom že eBRÁNA skutečně odpovídá moderním trendům. Současně jsme rádi za doporučení ohledně úprav dokumentů, které nejsou po textové stránce z genderového hlediska zcela ideální. Určitě nás to jako firmu posune zase dál.“

Ze závěrečné zprávy auditu vyplývá, že je eBRÁNA nediskriminační a přátelskou společností, která sladění práce a rodiny viditelně podporuje. Důkazem je například otevření Family & Job Friendly Pointu, tedy firemního dětského koutku. Zaměstnanci a zaměstnankyně hodnotili toto zařízení nadšeně. Kromě firemního koutku oceňují i další benefity, které společnost nabízí – relaxační zónu, občerstvení na pracovišti či tzv. interní akciový systém.

Auditorka ve své zprávě ocenila také možnosti úpravy pracovní doby či využití home-office, spolupráci se studenty a absolventy vysokých škol nebo zaměstnávání pracovníků starších 40 let, kteří do firmy přináší věkovou diverzitu.

Genderový audit byl realizován v rámci projektu „Slaďování rodinného a pracovního života v ICT průmyslu“, financovaného z Evropského sociálního fondu v ČR, do kterého se společnost eBRÁNA zapojila.

Poznámka: V posledních dvou únorových dnech bude společnost eBRÁNA hostit také krajské fórum personalistů, které bude tematicky zaměřené na genderové otázky.

Další zprávy z kategorie "Technika"

15.5.

Vyšla brožura o pardubických drážkách

Čtenáři se dozvědí mnohé skutečnosti o unikátech technického vojenského cvičiště, mezi něž patřila například lanová dráha.

Technika celý článek
23.4.

Přednáška „Nové strategie pilotovaných letů…“

„Mars je daleko a na Měsíci už lidé byli. Kam se tedy může člověk v kosmickém prostoru vydat? Zvláště když se dnes jedná nejen o prvenství, ale též o efektivitu, a dokonce i o zisk,“ poznamenává lektor k situaci, která bude uvádět nový směr současných strategií pilotovaných letů.

Technika celý článek
17.6.

eBRÁNA vsadila na vývoj vlastního systému pro tvorbu webových stránek

Nový CMS eBRÁNA web byl uveden do ostrého prodeje ve 2. kvartálu 2015 a jeho vývoj trval 2 roky. Společnost eBRÁNA jím nahrazuje svůj původní produkt WebArchitect, na kterém vystavěla více než 2 000 webových prezentací. To dělá ze společnosti eBRÁNA největšího dodavatele individuálně řešených webových stránek pro malé a střední podniky.

Technika celý článek
22.7.

T-Mobile včera spustil 3G síť v Pardubicích

Mobilní vysokorychlostní internet je nyní dostupný pro dvě třetiny populace města perníku.

Technika celý článek
20.5.

Filatelisté a „Vysokomýtské raketové starty“

Jedním z cílů sekce je propagovat filatelii a kosmonautiku mezi širokou veřejností.

Technika celý článek
24.9.

V sobotu se koná závěrečný WORKSHOP interaktivní výstavy

Poslední zářijovou sobotu bude speciální pozornost zaměřena na expozici věnovanou funkčním řemeslným exponátům, a proto i poslední z řady workshopů pro děti připomene krásu ručních prací a výroby. Děti si vytvoří knoflíky, větrníky a řadu dalších věcí, které si odnesou s sebou domů na památku.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting