Učitelky z mateřských školek se učily na počítačích pro děti

6.2.

Učitelky z mateřských školek se učily na počítačích pro děti

Společnost IBM darovala městu Pardubice čtyřicet počítačových jednotek v hodnotě přesahující 1,2 miliony korun. Jsou určených dětem předškolního věku. Dnes zástupci firmy IBM ředitelky a učitelky obdarovaných školek provedli speciálními softwarovými programy, které uvedou děti do světa výpočetní techniky.


„Projekt společnosti IBM považuji za velmi přínosný. Jednak proto, že je stále řada rodin, které dětem počítač pořídit nemohou. Díky projektu si i tyto děti osvojí základy počítačové gramotnosti a budou lépe držet krok s vrstevníky. Na druhé straně spousta malých dětí dnes ovládá počítač již před nástupem do mateřské školy, znám případy, kdy na tabletu hraje dítě, které ještě ani neumí pořádně mluvit, ale to také nepovažuji za nejšťastnější způsob výchovy. I tady může projekt pomoci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. 


 KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti
 i jejich rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků. Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 60 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí. V České republice mají děti i učitelé k dispozici více než 500 pracovišť. „Počítače jsme nikomu nevnucovali. Nabídli jsme je všem 32 městským mateřským školám, zájem projevilo 23 z nich,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Ivana Liedermanová.

Další zprávy z kategorie "Technika"

24.4.

NOC MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ - Univerzita Pardubice nabízí vědecké hrátky a poznávání na pardubickém zámku již popáté.

„Součástí bohatého podvečerního a večerního programu budou i zahajovací fanfáry v podání studentů pardubické konzervatoře. Ty se rozezní úderem 16. hodiny. Zahájení zpestří vystoupením také pardubický Denní stacionář Slunečnice,“ vybízí k účasti na samotném zahájení Noci mladých výzkumníků v 16 hodin Iva Svobodová. „Chybět nebude ani výtvarná dílna pro děti, kterou připravily Základní umělecká škola Havlíčkova a Základní škola Studánka. Východočeská galerie a muzeum otevřou a zpřístupní některé výstavy rovněž až do večera. Určitě je na co se těšit. Program je opravdu bohatý.“

Technika celý článek
11.3.

Pardubická hvězdárna zve na pozorování noční oblohy

Všechny objekty Messierova katalogu je možné vidět z našich zeměpisných šířek. Ve druhé polovině března lze dokonce pozorovat je během jedné noci všechny; a opravdu existují astronomové kteří tento tzv. Messierův maraton absolvovali.

Technika celý článek
24.9.

V sobotu se koná závěrečný WORKSHOP interaktivní výstavy

Poslední zářijovou sobotu bude speciální pozornost zaměřena na expozici věnovanou funkčním řemeslným exponátům, a proto i poslední z řady workshopů pro děti připomene krásu ručních prací a výroby. Děti si vytvoří knoflíky, větrníky a řadu dalších věcí, které si odnesou s sebou domů na památku.

Technika celý článek
13.1.

Největší závod na výrobu zámků do automobilů na světě se dále rozrůstá

S novou dvoupatrovou budovou má výrobní závod tohoto specialisty na zamykací systémy 55 000 metrů čtverečních a určuje tak nové měřítko v průmyslové výrobě. Se sedmi novými výrobními linkami se zvýší kapacita ze současných 22 miliónů zámků bočních dveří ročně na více než 35 miliónů.

Technika celý článek
30.9.

Automobilová škola zve na dopravně-servisní den

Žáci společně s učiteli školy Vám zdarma provedou kontrolu a drobné úpravy tlaku v pneumatikách, veškerého osvětlení vozidla a seřízení světlometů, funkce zásuvky tažného zařízení, funkce klimatizace vozidla, stavu jednotlivých náplní v automobilu, kontrolu stavu akumulátoru.

Technika celý článek
18.12.

U konce s koncem světa

Konec světa 2012 je zejména internetový fenomén opírající se o řady nesmyslných tvrzení, zpravidla popisujících nějaký apokalyptický scénář astronomických rozměrů.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting