Učitelky z mateřských školek se učily na počítačích pro děti

6.2.

Učitelky z mateřských školek se učily na počítačích pro děti

Společnost IBM darovala městu Pardubice čtyřicet počítačových jednotek v hodnotě přesahující 1,2 miliony korun. Jsou určených dětem předškolního věku. Dnes zástupci firmy IBM ředitelky a učitelky obdarovaných školek provedli speciálními softwarovými programy, které uvedou děti do světa výpočetní techniky.


„Projekt společnosti IBM považuji za velmi přínosný. Jednak proto, že je stále řada rodin, které dětem počítač pořídit nemohou. Díky projektu si i tyto děti osvojí základy počítačové gramotnosti a budou lépe držet krok s vrstevníky. Na druhé straně spousta malých dětí dnes ovládá počítač již před nástupem do mateřské školy, znám případy, kdy na tabletu hraje dítě, které ještě ani neumí pořádně mluvit, ale to také nepovažuji za nejšťastnější způsob výchovy. I tady může projekt pomoci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. 


 KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti
 i jejich rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků. Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 60 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí. V České republice mají děti i učitelé k dispozici více než 500 pracovišť. „Počítače jsme nikomu nevnucovali. Nabídli jsme je všem 32 městským mateřským školám, zájem projevilo 23 z nich,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Ivana Liedermanová.

Další zprávy z kategorie "Technika"

21.10.

Jak vzniká dokonalý záběr

Tuto neděli 23. října 2016 ve dvě hodiny sám autor představí návštěvníkům na padesát fotografií, mezi kterými naleznou jak ty nejnovější, tak i ty které mohou znát z dřívějších výstav.

Technika celý článek
18.7.

Historický vlečný vůz v provozu!

edoucí střediska údržby vozidel Josef Vytlačil k tomu řekl: „Na voze bylo třeba některé části kompletně nahradit nebo doplnit. Některé komponenty a součástky šlo sehnat na vrakovištích, ale některé jsou napodobeniny. Například několik oken je původních a několik nových, gumy kolem oken se musely nahradit podobnou gumou a stejně tak zkorodovaná konstrukce sedaček a čalounění.

Technika celý článek
26.3.

Přednáška „Ženy v kosmu“

Mají ženy stejné předpoklady pro práci v kosmu jako jejich mužští kolegové? A je vůbec vhodné, aby ženy do vesmíru létaly? Jaké budou pozice a úkoly žen při budoucích dlouhých objevitelských cestách na Mars či jiná místa známého vesmíru? A jak to bude se sexem, zrozením a výchovou dětí při mnohaletých kosmických misích?

Technika celý článek
20.3.

LOGI 2007 na Univerzitě Pardubice

Dnes 20. března se v Lázních Bohdanči sejde na čtyřicet odborníků z oblasti dopravy a logistických systémů

Technika celý článek
1.7.

Další vysílače vypínají analogové vysílání

Zemské analogové vysílání z vysílačů Černá hora, Krásné, Ještěd a Litický Chlum končí posledním červnovým dnem.

Technika celý článek
5.12.

Pardubická hvězdárna zve na zatmění Měsíce

Astronomická společnost Pardubice a Europe Direct Pardubice zvou veřejnost na pozorování úkazu od 15:30 do 18:00.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting