V Pardubicích testují elektronický přenos dat od policie

12.1.

V Pardubicích testují elektronický přenos dat od policie

V Pardubicích testují elektronický přenos dat od policie

Východočeskou policii a magistrát města Pardubice spojil ve čtvrtek 11. ledna nový komunikační systém, který umožňuje elektronický přenos dat v rámci přestupkové agendy. Pardubice budou prvním městem v České republice, jehož úředníci budou dostávat od policistů spisy o dopravních přestupcích elektronickou poštou, tedy prakticky okamžitě po jejich vyhotovení. Pilotní projekt, na němž spolupracuje město Pardubice s východočeskou správou Policie ČR a společnostmi GEMOS CZ a IBM ČR, bude po odzkoušení využitelný ve všech městech republiky. „Spis je od samého počátku policisty zpracováván za pomoci výpočetní techniky, takže výsledkem je nejenom spis v listinné, ale i v elektronické podobě. Prostřednictvím internetového spojení je pak zaslán úřadu k projednání. Jelikož nyní pracujeme na stejné softwarové platformě jako Policie ČR, data z elektronického spisu nám postoupeného se automaticky vkládají do našeho programu, čímž odpadá ztráta času s jejich přepisováním,“ řekl vedoucí odboru vnitřních věcí pardubické radnice Petr Kramář Data, která si mohou vyměňovat pověření úředníci magistrátu a policie, jsou kvůli ochraně před zneužitím třetí osobou šifrovaná a opatřená elektronickým podpisem. Na úřadě je může přijmout pouze určená osoba, která disponuje též příslušným elektronickým podpisem. Systém spis dešifruje a zařadí data v něm obsažená do programu, v němž jsou spisy úřadem evidovány a ve kterém se dále zpracovávají písemnosti v následném správním řízení. Papírová podoba spisu zůstává pouze v jediném vyhotovení na policii pro případnou potřebu v rámci odvolacího řízení či soudního přezkumu. V Pardubicích zatím putují elektronickou poštou pouze přestupky, které skončily dopravní nehodou, což je kolem 500 případů ročně. Předpokládá se, že se tímto způsobem budou postupně předávat i další dopravní přestupky. Cílem projektu je aktivně přispět k elektronizaci veřejné správy. „Společně s krajským ředitelstvím Policie ČR chceme ukázat průlomovou cestu v této oblasti, takzvaném e-governmentu. Tento, ale i některé další projekty, které spatřily světlo světa na našem magistrátu, jsme připraveni prezentovat na celostátní úrovni. Poslouží k tomu konference Rok informatiky ve veřejné správě, která se bude konat začátkem června shodou okolností také v Pardubicích,“ řekl tajemník radnice Stanislav Panuš.

Další zprávy z kategorie "Technika"

22.1.

Přednáška „Za černým Sluncem přes klokany…“

Bc. Petr Horálek (* 1986, Pardubice) je český popularizátor astronomie. V letech 2007 a 2009 byl předsedou Astronomické společnosti Pardubice a do roku 2010 byl aktivním dobrovolným pracovníkem pardubické hvězdárny.

Technika celý článek
7.1.

Marek Votroubek zařazen mezi osobnosti roku 2009

Vrcholem jeho aktivit bylo zkonstruování robota, který se svými spolupracovníky stále zdokonaloval.

Technika celý článek
26.3.

Přednáška „Ženy v kosmu“

Mají ženy stejné předpoklady pro práci v kosmu jako jejich mužští kolegové? A je vůbec vhodné, aby ženy do vesmíru létaly? Jaké budou pozice a úkoly žen při budoucích dlouhých objevitelských cestách na Mars či jiná místa známého vesmíru? A jak to bude se sexem, zrozením a výchovou dětí při mnohaletých kosmických misích?

Technika celý článek
25.11.

V Poličce představí brýle budoucnosti

S GXG Polička máte možnost vyzkoušet ta nejnovější zařízení či služby, testovat aplikace nebo sledovat nejdůležitější konference pomocí livestreamů, živých přenosů.

Technika celý článek
24.8.

Jak rozvíjet zájem dětí o vědecké a technické obory

Pardubický kraj připravil projekt, jehož cílem má být rozvíjení zájmu dětí a mládeže o vědecké a technické obory.

Technika celý článek
15.7.

Dopravní fakulta Jana Pernera představila mobilní metalografickou laboratoř na Hradě Buchlov

Zpestřila tak 8. ročník mezinárodního kovářského a nožířského sympozia, který se na Buchlově konal o víkendu.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting