V sobotu se koná závěrečný WORKSHOP interaktivní výstavy

24.9.

V sobotu se koná závěrečný WORKSHOP interaktivní výstavy


VYUŽIJTE POSLEDNÍ ŠANCi NAVŠTÍVIT interaktivní výstavu Vynálezy a objevy co změnily svět v Paláci Pardubice.

TUTO SOBOTU SE KONÁ závěrečný WORKSHOP PŘIPOMÍNAJÍCÍ krásU RUČNÍCH řemesel.

Unikátní výstava „Vynálezy a objevy co změnily svět!“ v Paláci Pardubice vstoupila do svého posledního týdne. Využijte jedinečnou příležitost a přijďte si vyzkoušet Van de Graaffův generátor,  historickou ponorku, anebo se pozdravte s robotem. Prostřednictvím interaktivních exponátů, modelů a replik nejúspěšnějších vynálezů se seznámíte s nejvýznamnějšími objevy, které ovlivnily svět kolem nás. V sobotu 26. září se uskuteční poslední z řady workshopů pro děti, tentokrát věnovaný tradičním rukodělným řemeslům a v pondělí 28. září bude výstava ukončena. Do té doby stále probíhá soutěž o jednu ze tří herních konzolí Xbox 360 4GB Kinect. 

„Z reakcí návštěvníků je zřejmé, že si výstavu naplno užívají. A nejen děti, ale i jejich rodiče. Na podobný koncept na bázi interaktivity nejsou u běžných výstav zvyklí, a proto jim umožňujeme prozkoumat vše, co se dá. Ráda bych proto do Paláce Pardubice pozvala všechny, kdo výstavu zatím nenavštívili, rozhodně nebudou litovat. Navíc tři šťastlivci, kteří se zapojí do naší soutěže, získají herní konzole Xbox. Stačí si vyzvednout herní kupon, vyplnit správně 5 soutěžních tematických otázek a zapojit se do slosování,“ říká Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka Paláce Pardubice.

Poslední zářijovou sobotu bude speciální pozornost zaměřena na expozici věnovanou funkčním řemeslným exponátům, a proto i poslední z řady workshopů pro děti připomene krásu ručních prací a výroby. Děti si vytvoří knoflíky, větrníky a řadu dalších věcí, které si odnesou s sebou domů na památku.

Interaktivní výstava v Paláci Pardubice je rozdělena do několika sekcí a pokrývá různé oblasti lidské činnosti, jako je například lékařství, astrologie, obchod, doprava nebo české objevy a vynálezy. Netradiční zážitek nabídne expozice Tajemství tváře, ve které kamera nasnímá obličej návštěvníka a speciální aplikace umožní její vložení do šablony významného vynálezce nebo vědce. Dalších podobných fotokoutků je v rámci výstavy mnoho. Nechybí ani jedna celá expozice věnována všestrannému renesančním géniovi Leonardu da Vinci.

Další zprávy z kategorie "Technika"

20.2.

Přednáška: „URAN A NEPTUN – LEDOVÝ PŘÍBĚH SLUNEČNÍ SOUSTAVY“

Března roku 1781 ohlásil svůj převratný objev sedmé planety Sluneční soustavy, nikdo ještě netušil, že se začíná psát další kapitola v objevování zcela nových těles, kterým dnes říkáme „ledoví obři“.

Technika celý článek
3.4.

Pozorování – Mars na obzoru

Planeta Mars svou červenou barvou, připomínající krev, železo či oheň, od nepaměti jitřila lidskou představivost. Mars i jeho římský protějšek Ares symbolizují boha války.

Technika celý článek
7.1.

Marek Votroubek zařazen mezi osobnosti roku 2009

Vrcholem jeho aktivit bylo zkonstruování robota, který se svými spolupracovníky stále zdokonaloval.

Technika celý článek
22.1.

Přednáška „Za černým Sluncem přes klokany…“

Bc. Petr Horálek (* 1986, Pardubice) je český popularizátor astronomie. V letech 2007 a 2009 byl předsedou Astronomické společnosti Pardubice a do roku 2010 byl aktivním dobrovolným pracovníkem pardubické hvězdárny.

Technika celý článek
20.2.

Společnost eBRÁNA je v první padesátce odvážných firem v ČR, které prošly genderovým auditem

Auditorka ve své zprávě ocenila také možnosti úpravy pracovní doby či využití home-office, spolupráci se studenty a absolventy vysokých škol nebo zaměstnávání pracovníků starších 40 let, kteří do firmy přináší věkovou diverzitu.

Technika celý článek
23.4.

Přednáška „Nové strategie pilotovaných letů…“

„Mars je daleko a na Měsíci už lidé byli. Kam se tedy může člověk v kosmickém prostoru vydat? Zvláště když se dnes jedná nejen o prvenství, ale též o efektivitu, a dokonce i o zisk,“ poznamenává lektor k situaci, která bude uvádět nový směr současných strategií pilotovaných letů.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting