V sobotu se koná závěrečný WORKSHOP interaktivní výstavy

24.9.

V sobotu se koná závěrečný WORKSHOP interaktivní výstavy


VYUŽIJTE POSLEDNÍ ŠANCi NAVŠTÍVIT interaktivní výstavu Vynálezy a objevy co změnily svět v Paláci Pardubice.

TUTO SOBOTU SE KONÁ závěrečný WORKSHOP PŘIPOMÍNAJÍCÍ krásU RUČNÍCH řemesel.

Unikátní výstava „Vynálezy a objevy co změnily svět!“ v Paláci Pardubice vstoupila do svého posledního týdne. Využijte jedinečnou příležitost a přijďte si vyzkoušet Van de Graaffův generátor,  historickou ponorku, anebo se pozdravte s robotem. Prostřednictvím interaktivních exponátů, modelů a replik nejúspěšnějších vynálezů se seznámíte s nejvýznamnějšími objevy, které ovlivnily svět kolem nás. V sobotu 26. září se uskuteční poslední z řady workshopů pro děti, tentokrát věnovaný tradičním rukodělným řemeslům a v pondělí 28. září bude výstava ukončena. Do té doby stále probíhá soutěž o jednu ze tří herních konzolí Xbox 360 4GB Kinect. 

„Z reakcí návštěvníků je zřejmé, že si výstavu naplno užívají. A nejen děti, ale i jejich rodiče. Na podobný koncept na bázi interaktivity nejsou u běžných výstav zvyklí, a proto jim umožňujeme prozkoumat vše, co se dá. Ráda bych proto do Paláce Pardubice pozvala všechny, kdo výstavu zatím nenavštívili, rozhodně nebudou litovat. Navíc tři šťastlivci, kteří se zapojí do naší soutěže, získají herní konzole Xbox. Stačí si vyzvednout herní kupon, vyplnit správně 5 soutěžních tematických otázek a zapojit se do slosování,“ říká Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka Paláce Pardubice.

Poslední zářijovou sobotu bude speciální pozornost zaměřena na expozici věnovanou funkčním řemeslným exponátům, a proto i poslední z řady workshopů pro děti připomene krásu ručních prací a výroby. Děti si vytvoří knoflíky, větrníky a řadu dalších věcí, které si odnesou s sebou domů na památku.

Interaktivní výstava v Paláci Pardubice je rozdělena do několika sekcí a pokrývá různé oblasti lidské činnosti, jako je například lékařství, astrologie, obchod, doprava nebo české objevy a vynálezy. Netradiční zážitek nabídne expozice Tajemství tváře, ve které kamera nasnímá obličej návštěvníka a speciální aplikace umožní její vložení do šablony významného vynálezce nebo vědce. Dalších podobných fotokoutků je v rámci výstavy mnoho. Nechybí ani jedna celá expozice věnována všestrannému renesančním géniovi Leonardu da Vinci.

Další zprávy z kategorie "Technika"

14.3.

Zakladatel neurolaboratoří přijede přednášet na rodnou Vysočinu

Na přednáškách Tomáš Zdechovský poutavě hovoří o tom, jak jeho neurolaboratoře fungují, čím vším se zabývají a jak pomáhají například sportovcům nebo i obyčejným lidem k lepším výkonům. Součástí bude také přiblížení nejnovějších trendů v oblasti výzkumu mozku.

Technika celý článek
12.1.

MobilKom začne pokrývat od Východních Čech

Již v polovině tohoto roku zřejmě spustí část své – v pořadí už čtvrté – mobilní sítě další z operátorů.

Technika celý článek
31.7.

Český výrobce nábytku získal prestižní zakázku pro Škodu Auto

Společnost patří již několik let k evropské špičce v oboru designu, vývoje a výroby interiérů komerčních prostor.

Technika celý článek
26.8.

Unikátní interaktivní výstava v Paláci Pardubice provede návštěvníky nejdůležitějšími milníky a objevy naší historie

Další expozice se nese v duchu umění uzdravovat a tudíž lékařství. Připomene hlavní milníky ve zdravotnictví jako je například objevení čtyř krevních skupin a penicilínu nebo ukáže svět pod mikroskopem. Zvláštní pozornost je věnována šroubovici DNA, která na výstavě figuruje jak v podobě velkého světelného modelu, tak i jako DNA puzzle.

Technika celý článek
9.10.

Čeští výzkumníci chtějí snížit koncentrace škodlivých látek z velkých průmyslových zdrojů.

Snížení koncentrace rtuti, kyseliny chlorovodíkové a kyseliny fluorovodíkové z velkých průmyslových zdrojů je společným cílem týmu výzkumníků z VŠB-TU Ostrava, ČVUT v Praze a odborníků z dalších šesti společností, mezi něž patří i Elektrárna Opatovice . Projekt, který má pomoci snížit zátěž pro životní prostředí, podpořila Technologická agentura ČR (TA ČR). Z programu THÉTA do něj putuje více než 15,5 milionu korun.

Technika celý článek
6.12.

Lokomotivy za evropské peníze

Ve středu 5. prosince 2007 otevřela akciová společnost CZ LOKO Česká Třebová novou výrobní část své firmy.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting