V Ústí nad Orlicí sníží ceny tepla ještě více, než se původně čekalo

22.1.

V Ústí nad Orlicí sníží ceny tepla ještě více, než se původně čekalo


 V Ústí nad Orlicí sníží cenu ještě více, než se původně čekalo. Navzdory rychle rostoucím cenám zemního plynu se městu podařilo díky velkým úsporám a investicím do moderních technologií, snížit letos cenu tepla a teplé vody o pět procent. V roce 2012 byla kalkulovaná cena tepla 539 Kč/GJ, v roce 2013 je však pouze 511 Kč/GJ. Město tak chce skrze svou městskou společnost TEPVOS pomoci lidem z Ústí nad Orlicí, kteří se dostali díky stále zvyšujícím se nákladům na bydlení do nepříjemné životní situace.


„Pokud nebude nějaká výrazně zlá zima, naprostá většina bytů v Ústí nad Orlicí vytápěných naší městskou společností zaplatí stejnou nebo nižší částku za teplo a ohřev vody. Především je to pozitivní zpráva pro lidi v důchodovém věku a rodiny s dětmi,“ přiblížil ekonomické propočty jednatel městské společnosti TEPVOS Václav Knejp, s ohledem na počasí se kontrolují minimálně dvakrát denně fyzicky veškeré kotle a tepelná zařízení. Občanům Ústí nad Orlicí je také dostupný veškerý servis a dispečink pro případ nenadálých situací.

V Ústí půjdou s cenou tepla ještě dolů


V případě zachování současné tepelné soustavy v Ústí nad Orlicí se sníží v roce 2015 cena tepla o další částku tisíc korun na byt za rok. Ústí nad Orlicí v současné době připravuje ve spolupráci se společností ČEZ Energo projekt, kde by současné kotelny zároveň vyráběly elektrickou energii.


„Rozhodně chceme v podobném trendu pokračovat. Už dnes se dostáváme s cenou tepla na nižší cenu oproti malým kotelnám. Díky naší velikosti a postavení také můžeme výrazně tlačit na cenu dodávek například plynu do kotelen,“ vysvětluje jednatel městské společnosti Knejp.


Městská společnost TEPVOS spravující tepelnou soustavu v Ústí nad Orlicí patří mezi největší dodavatele tepla a teplé vody na území města. Pro město Ústí nad Orlicí provozuje také rekreační, komunální a vodohospodářské služby.

Další zprávy z kategorie "Technika"

23.4.

Přednáška „Nové strategie pilotovaných letů…“

„Mars je daleko a na Měsíci už lidé byli. Kam se tedy může člověk v kosmickém prostoru vydat? Zvláště když se dnes jedná nejen o prvenství, ale též o efektivitu, a dokonce i o zisk,“ poznamenává lektor k situaci, která bude uvádět nový směr současných strategií pilotovaných letů.

Technika celý článek
22.9.

Evropská noc vědců 2010 v Pardubicích

Právě pardubická Hvězdárna barona Artura Krause se zapojila již do předchozích ročníků Evropské noci vědců.

Technika celý článek
12.1.

V Pardubicích testují elektronický přenos dat od policie

Východočeskou policii a magistrát města Pardubice spojil ve čtvrtek 11. ledna nový komunikační systém.

Technika celý článek
6.2.

Učitelky z mateřských školek se učily na počítačích pro děti

KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i jejich rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků. Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 60 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí.

Technika celý článek
12.1.

MobilKom začne pokrývat od Východních Čech

Již v polovině tohoto roku zřejmě spustí část své – v pořadí už čtvrté – mobilní sítě další z operátorů.

Technika celý článek
15.7.

Dopravní fakulta Jana Pernera představila mobilní metalografickou laboratoř na Hradě Buchlov

Zpestřila tak 8. ročník mezinárodního kovářského a nožířského sympozia, který se na Buchlově konal o víkendu.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting