V Ústí nad Orlicí sníží ceny tepla ještě více, než se původně čekalo

22.1.

V Ústí nad Orlicí sníží ceny tepla ještě více, než se původně čekalo


 V Ústí nad Orlicí sníží cenu ještě více, než se původně čekalo. Navzdory rychle rostoucím cenám zemního plynu se městu podařilo díky velkým úsporám a investicím do moderních technologií, snížit letos cenu tepla a teplé vody o pět procent. V roce 2012 byla kalkulovaná cena tepla 539 Kč/GJ, v roce 2013 je však pouze 511 Kč/GJ. Město tak chce skrze svou městskou společnost TEPVOS pomoci lidem z Ústí nad Orlicí, kteří se dostali díky stále zvyšujícím se nákladům na bydlení do nepříjemné životní situace.


„Pokud nebude nějaká výrazně zlá zima, naprostá většina bytů v Ústí nad Orlicí vytápěných naší městskou společností zaplatí stejnou nebo nižší částku za teplo a ohřev vody. Především je to pozitivní zpráva pro lidi v důchodovém věku a rodiny s dětmi,“ přiblížil ekonomické propočty jednatel městské společnosti TEPVOS Václav Knejp, s ohledem na počasí se kontrolují minimálně dvakrát denně fyzicky veškeré kotle a tepelná zařízení. Občanům Ústí nad Orlicí je také dostupný veškerý servis a dispečink pro případ nenadálých situací.

V Ústí půjdou s cenou tepla ještě dolů


V případě zachování současné tepelné soustavy v Ústí nad Orlicí se sníží v roce 2015 cena tepla o další částku tisíc korun na byt za rok. Ústí nad Orlicí v současné době připravuje ve spolupráci se společností ČEZ Energo projekt, kde by současné kotelny zároveň vyráběly elektrickou energii.


„Rozhodně chceme v podobném trendu pokračovat. Už dnes se dostáváme s cenou tepla na nižší cenu oproti malým kotelnám. Díky naší velikosti a postavení také můžeme výrazně tlačit na cenu dodávek například plynu do kotelen,“ vysvětluje jednatel městské společnosti Knejp.


Městská společnost TEPVOS spravující tepelnou soustavu v Ústí nad Orlicí patří mezi největší dodavatele tepla a teplé vody na území města. Pro město Ústí nad Orlicí provozuje také rekreační, komunální a vodohospodářské služby.

Další zprávy z kategorie "Technika"

12.1.

V Pardubicích testují elektronický přenos dat od policie

Východočeskou policii a magistrát města Pardubice spojil ve čtvrtek 11. ledna nový komunikační systém.

Technika celý článek
27.9.

Novým směrem stavebnictví jsou ostrovní domy

Budoucnost stavebnictví v České republice jde energeticky úsporným směrem. Stále více se mluví o soběstačných ostrovních domech a první již u nás vznikají.

Technika celý článek
25.11.

V Poličce představí brýle budoucnosti

S GXG Polička máte možnost vyzkoušet ta nejnovější zařízení či služby, testovat aplikace nebo sledovat nejdůležitější konference pomocí livestreamů, živých přenosů.

Technika celý článek
18.7.

Historický vlečný vůz v provozu!

edoucí střediska údržby vozidel Josef Vytlačil k tomu řekl: „Na voze bylo třeba některé části kompletně nahradit nebo doplnit. Některé komponenty a součástky šlo sehnat na vrakovištích, ale některé jsou napodobeniny. Například několik oken je původních a několik nových, gumy kolem oken se musely nahradit podobnou gumou a stejně tak zkorodovaná konstrukce sedaček a čalounění.

Technika celý článek
20.5.

Filatelisté a „Vysokomýtské raketové starty“

Jedním z cílů sekce je propagovat filatelii a kosmonautiku mezi širokou veřejností.

Technika celý článek
3.11.

Celorepublikový technický seminář

Semináře se zúčastní téměř 90 hostů z odborných firem zaměřených na problematiku veřejného osvětlení.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting