Vzduchotechnika z Pardubic míří do 45 zemí světa

16.1.

Vzduchotechnika z Pardubic míří do 45 zemí světa

Pardubice - Téměř 175 lidí zaměstnává v Pardubicích firma 2VV, která se od roku 1995 zabývá výrobou vzduchotechniky. Tu vyváží do 45 zemí světa s tím, že hlavní odběratelé jsou ve Francii, Německu a ve Švédsku. S produkty a dalšími záměry na rozvoj firmy se v úterý seznámil také hejtman Martin Netolický.

 

„Dlouhodobě se v rámci našich krajských investic snažíme dbát na úspory energií, a to jak v rámci zateplování budov, ale také v rámci instalace energeticky úsporných zařízení. Například v loňském roce jsme díky zapojení našich organizací do EPC projektů ušetřili přes 48 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který pro Pardubický kraj obdržel od společnosti jednu jednotku na rekuperaci vzduchu Whisper Air, která je navržena pro větrání škol, školek, kanceláří a konferenčních místností. „Vzhledem k normám na větrání v rámci školních budov chceme tuto technologii vyzkoušet a posoudit v rámci zkušebního provozu. Následně by bylo možné debatovat o případné instalaci v rámci rekonstrukcí učeben našich škol či zdravotnických zařízení,“ sdělil hejtman Netolický.

 

Firma 2VV vznikla v roce 1995 jako rodinná firma, která z malého východočeského výrobce vzduchotechniky vyrostla v hráče světového významu. Cílem firmy je vyrábět účinná, úsporná a tichá zařízení, která vám zajistí komfort s minimálními náklady na provoz. Společnost je svým obchodním oddělením zastoupena na všech světových kontinentech s výjimkou Antarktidy. Z celkové produkce společnosti jde 95 procent na export. Společnost mimo jiné dodávala vzduchotechniku nového terminálu Letiště Pardubice, výstavních prostor automobilek Maserati, Bentley a Ferrari v Kuvajtu či na fotbalový stadion vítěze anglické ligy ze sezony 2015/2016 Leicester City FC.

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Technika"

7.6.

Vědecko-technický jarmark - vydejte se po stopách vědy a techniky

Nabídku univerzitního vědeckého jarmarku doplňují další atraktivní programy: netradiční exkurze do mlýna, do divadla, komentované procházky po historickém středu města, možnost navštívit expozice a výstavy Východočeského muzea na zámku, animační programy Východočeské galerie, programy v Ekocentru paleta a v krajské knihovně.

Technika celý článek
26.8.

Unikátní interaktivní výstava v Paláci Pardubice provede návštěvníky nejdůležitějšími milníky a objevy naší historie

Další expozice se nese v duchu umění uzdravovat a tudíž lékařství. Připomene hlavní milníky ve zdravotnictví jako je například objevení čtyř krevních skupin a penicilínu nebo ukáže svět pod mikroskopem. Zvláštní pozornost je věnována šroubovici DNA, která na výstavě figuruje jak v podobě velkého světelného modelu, tak i jako DNA puzzle.

Technika celý článek
6.2.

Učitelky z mateřských školek se učily na počítačích pro děti

KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i jejich rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků. Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 60 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí.

Technika celý článek
22.1.

Přednáška „Za černým Sluncem přes klokany…“

Bc. Petr Horálek (* 1986, Pardubice) je český popularizátor astronomie. V letech 2007 a 2009 byl předsedou Astronomické společnosti Pardubice a do roku 2010 byl aktivním dobrovolným pracovníkem pardubické hvězdárny.

Technika celý článek
5.12.

Pardubická hvězdárna zve na zatmění Měsíce

Astronomická společnost Pardubice a Europe Direct Pardubice zvou veřejnost na pozorování úkazu od 15:30 do 18:00.

Technika celý článek
20.6.

Technohrátky, projekt Pardubického kraje na podporu řemesel, představil SOU Svitavy i unikátní obor plastikářů

Největší zručnost projevili – podobně jako na předešlé akci v Moravské Třebové – žáci Základní školy Kunčina. „Bylo vidět, že jsou to děti hlavně z vesnice, protože byly velice šikovné. Věřím, že se s některými účastníky někdy setkám při zápisu ve škole,“ dodal ředitel SOU Svitavy Leoš Říha.

Technika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting