Akademická poradna APUPA byla nominována na Výroční cenu MOSTY 2013

24.2.

 Akademická poradna APUPA byla nominována na Výroční cenu MOSTY 2013

Akademická poradna Univerzity Pardubice APUPA byla Pardubickou krajskou radou osob se zdravotním postižením nominována na Výroční cenu MOSTY 2013.


Akademická poradna APUPA vznikla v roce 2012 v rámci projektu „Univerzita Pardubice a kampus bez bariér“. Nabízí ucelené poradenství, podporu a pomoc všem současným i budoucím studentům se specifickými vzdělávacími potřebami nebo handicapem, případně dalším zájemcům z řad akademických pracovníků a dalších subjektů.


Prestižní cena MOSTY je od roku 2003 každoročně udělována za mimořádné aktivity přispívající významným způsobem ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Nominační komise v 1. kole vybírá z každé kategorie pět postupujících, o vítězích pak rozhoduje hodnotící výbor, který tvoří zástupci Vládního výboru pro zdravotně postižené občany, Svazu měst a obcí, krajů a NRZP ČR.


Cena Mosty 2013 bude slavnostně vyhlášena a předána dne 20. 3. 2014 v Praze. Cenu navrhla a vytvořila akademická sochařka Jitka Wernerová, pamětní diplomy akademický malíř Otakar Tragan.


Uznání a nominace na cenu Mosty 2013 je velkým oceněním služeb akademické poradny a práce všech jejích poradců. Rozšíření služeb, které Univerzita Pardubice poskytuje, i do oblasti podpory a péče o studenty se specifickými vzdělávacími potřebami nebo handicapem, patří mezi významné priority rozvoje univerzity. Vytvářením rovných příležitostí se tak hlásí k principům daných Základní listinou práv a svobod a řadí se tím mezi vysokoškolská zařízení, jejichž cílem je naplňovat základní požadavky na rovnost přístupu ve vzdělávání.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

28.8.

Pardubice: zateplování omezí provoz školek

Podle aktuálních informací si většina rodičů poradí sama a děti na týden umístí například k příbuzným.

Vzdělání celý článek
6.5.

Královéhradečtí usilují o větší bezpečnost na silnicích

Školení bude také zaměřené na rodiče, dozví se například, jak správně vybrat dětskou autosedečku.

Vzdělání celý článek
8.10.

Hledá se nejlepší mladý chemik!

Žáci devátých tříd Pardubického kraje si formou soutěže porovnají své znalosti v oblasti chemie.

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice: Startujeme nový semestr i s kurzy pro všechny generace

Na konci února začne také další část přednášek v rámci litomyšlské univerzity třetího věku, kde zajímavá témata představí akademici z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září. Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Vzdělání celý článek
23.1.

Foxconn a pardubická SPŠE pojedou obhajovat krajské vítězství v soutěži Talenty pro firmy

Úkolem týmů bude v časovém limitu sestavit a zprovoznit nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice. Například loni to byl model tiskařského lisu. „Polytechnické stavebnice jsou pro děti ideálním nástrojem, jak si procvičit jemnou motoriku a vyzkoušet si postupy, které skutečně mají praktické využití v technických profesích. Takové soutěže mají opravdu smysl, s rozhodnutím o své účasti jsem proto neváhal ani vteřinu,“ říká Ladislav Kratochvíl.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting