Akademický senát Univerzity Pardubice k vyjádření prezidenta republiky nejmenovat doc. Martina C. Putnu profesorem

30.9.

Akademický senát Univerzity Pardubice k vyjádření prezidenta republiky nejmenovat doc. Martina C. Putnu profesorem

Akademický senát Univerzity Pardubice k vyjádření prezidenta republiky nejmenovat doc. Martina C. Putnu profesorem
V úterý 21. května zařadil Akademický senát Univerzity Pardubice do programu 11. řádného zasedání diskusi k aktuální situaci a vyjádření prezidenta republiky nejmenovat doc. Martina C. Putnu profesorem.

Akademický senát, který měl na programu projednání 13 bodů, se hned v úvodu zasedání shodl na doplnění programu jednání o vyjádření k aktuální situaci, která nastala po sdělení prezidenta republiky nejmenovat doc. Martina C. Putnu profesorem, přestože řízení ke jmenování profesorem proběhlo na Univerzitě Karlově přesně podle vysokoškolského zákona.

V rámci diskuse k této kauze vystoupila celá řada senátorů i přítomných hostů vyjadřujících obavy z bezprecedentního výkladu zákona o vysokých školách, zásahu do akademických tradic a ohrožení akademických svobod.

Akademický senát přijal na závěr diskuse k tomuto projednávanému bodu následující usnesení:
„Akademický senát Univerzity Pardubice vyjadřuje výrazné znepokojení nad neodůvodněným zpochybňováním jmenování doc. Mgr. Martina Putny, Dr. profesorem ze strany prezidenta ČR Miloše Zemana. Akademický senát jednoznačně podporuje stanovisko užšího předsednictva Rady vysokých škol v této záležitosti.“

Stanovisko užšího předsednictva Rady vysokých škol k případnému nejmenování doc. Putny profesorem zní:
„Užší předsednictvo Rady VŠ považuje případné neakceptování návrhu vědecké rady UK na jmenování doc. Putny profesorem za bezprecedentní zásah do autonomie vysokých škol.
Rada vysokých škol proto vyzývá prezidenta republiky, aby neprodleně objasnil nastalou situaci a zveřejnil své oficiální rozhodnutí ve věci jmenování doc. Putny profesorem."

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.3.

Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

Účastníci schůzky se informovali o možnostech partnerství při získávání českých či evropských grantů pro výzkum a vzdělávání.

Vzdělání celý článek
23.9.

Poznejte svět moderní chemie

Cílem akce je podpořit rozvoj zájmu mladých lidí o technické a přírodovědné obory.

Vzdělání celý článek
6.1.

Od září letošního roku vznikne v Pardubicích fotbalová škola

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje začne fungovat od září 2016, základnu bude mít v ZŠ Ohrazenice. Je určena žákům osmých a devátých tříd, které čeká, vedle běžných předmětů, osm hodin věnovaných sportovním aktivitám. Postaráno bude i o stravování žáků, ubytování mimopardubických dětí, ale také o zdraví a regeneraci mladých sportovců.

Vzdělání celý článek
30.4.

Kavárna Universitas zahajuje další semestr oblíbených setkání s osobnostmi vědy, pátý rok přednášek pořádaných studenty Univerzity Pardubice v neformálním prostředí pardubické kavárny a Klubu 29.

„V přednášce se například dozvíme, jak probíhá příprava kosmického experimentu a jak je náročná, kolik vlastně experimentů na mezinárodní kosmické stanici probíhá a které jsou ty vědecky nejhodnotnější.

Vzdělání celý článek
26.1.

Spolupráce škol se zaměstnavateli

Pardubický kraj má zpracován vlastní projekt, kterým pomáhá zaměstnavatelům shánět kvalifikované pracovníky

Vzdělání celý článek
18.12.

Slavnostní jmenování nových profesorů českých vysokých škol

Slavnostní ceremonie s předáním jmenovacích dekretů proběhne 18. prosince ve 13:00 hodin ve Velké aule Karolina v Praze. Slavnostní Jmenování nových profesorů českých vysokých škol - mezi nimi i dva noví profesoři Univerzity Pardubice

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting