Automobilová škola dostává regenerační kůru

25.8.

Automobilová škola dostává regenerační kůru

 Kraj se pro rekonstrukci a energetické úspory rozhodl na základě inspekční cesty hejtmana Martina Netolického vloni na jaře. Technický stav budovy byl velmi špatný. Tempo prací na stavbě nasvědčuje tomu, že dodavatelská firma vše zvládne dokončit v plánovaném termínu do konce října.


     „Budova potřebovala především odvodnit, ale také vyměnit elektroinstalace, některé dveře, příčky, podlahové krytiny a opravit střechu včetně okapů. Vznikne zde nové zázemí pro žáky včetně šaten.  Pardubický kraj do oprav investuje přes tři miliony korun,“ říká hejtman Martin Netolický a pokračuje: „Je skvělé, že v podkrovních prostorách budovy se počítá i s ubytováním žáků, kteří do Holic přijíždějí v rámci výměnného programu z celého světa.“ V administrativní budově přibudou díky změněným dispozicím i nové kabinety.


     V současné době jsou dokončeny bourací práce a hotové jsou i nové příčky. Postupně nastupují navazující profese z oborů elektro, zdravotní techniky a vzduchotechniky a dodělává se drenáž a odvlhčení celého objektu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

27.11.

Chrudimská základní škola předvede veřejnosti výuku finanční gramotnosti

„Finanční gramotnost u nás vyučujeme již od roku 2007, kdy tento projekt vznikal. Nejprve jsme jej zařadili do učebních plánů pro žáky druhého stupně. Od té doby jsme její výuku postupně rozšiřovali a od letošního roku je zařazena v učivu pro žáky na prvním i druhém stupni,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Brož. Finanční vzdělávání dětí spadá do neziskového projektu Rozumíme penězům, za kterým stojí občanské sdružení Aisis. Vznikl na základě stále narůstající míry zadluženosti a počtu exekucí v rodinách.

Vzdělání celý článek
12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.

Vzdělání celý článek
2.4.

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice u příležitosti letošního Dne učitelů založily novou tradici a poprvé udělily pamětní listy svým nejlepším pedagogům.

Vzdělání celý článek
9.7.

Jedinečná nabídka bezplatného školení

Posluchači díky tomuto jedinečnému semináři získají cenné informace z oblasti mediální komunikace.

Vzdělání celý článek
25.9.

Studenti Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se účastní mezinárodní putovní výstavy Figurama 13

V roce 2013 byly v rámci projektu Figurama 13 realizovány již tři výstavy. Úvodní výstava letošního ročníku proběhla v březnu v prostorách Nové budovy Fakulty architektury ČVUT Praze.

Vzdělání celý článek
6.5.

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice

Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Jeho excelence Nicholas Stewart Archer dnes jednal s vedením Univerzity Pardubice o spolupráci českých a britských vědců. Prohlédl si také vědecká pracoviště se zaměřením na nanotechnologie, elektrotechniku nebo dopravu a zasadil britský národní strom v novém univerzitním parku.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting