Automobilová škola dostává regenerační kůru

25.8.

Automobilová škola dostává regenerační kůru

 Kraj se pro rekonstrukci a energetické úspory rozhodl na základě inspekční cesty hejtmana Martina Netolického vloni na jaře. Technický stav budovy byl velmi špatný. Tempo prací na stavbě nasvědčuje tomu, že dodavatelská firma vše zvládne dokončit v plánovaném termínu do konce října.


     „Budova potřebovala především odvodnit, ale také vyměnit elektroinstalace, některé dveře, příčky, podlahové krytiny a opravit střechu včetně okapů. Vznikne zde nové zázemí pro žáky včetně šaten.  Pardubický kraj do oprav investuje přes tři miliony korun,“ říká hejtman Martin Netolický a pokračuje: „Je skvělé, že v podkrovních prostorách budovy se počítá i s ubytováním žáků, kteří do Holic přijíždějí v rámci výměnného programu z celého světa.“ V administrativní budově přibudou díky změněným dispozicím i nové kabinety.


     V současné době jsou dokončeny bourací práce a hotové jsou i nové příčky. Postupně nastupují navazující profese z oborů elektro, zdravotní techniky a vzduchotechniky a dodělává se drenáž a odvlhčení celého objektu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.9.

Univerzita Pardubice se otevírá veřejnosti i v neděli – V rámci Dnů evropského dědictví nabízí prohlídku historické budovy i posezení na Lavičce Václava Havla

Letos budou mít zájemci o Dny evropského dědictví hodně napilno. K projektu se totiž přihlásilo celkem 19 významných historických objektů a nabídnou návštěvníkům speciální doprovodný program. Při své pouti po památkách by návštěvníci neměli minout ani Univerzitu Pardubice, která otevírá mimořádně hned dva objekty.

Vzdělání celý článek
11.10.

Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku

Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě (tvoří 1/3 zahraničních studentů), chemicko-technologické obory jezdí do Pardubic studovat již tradičně přes padesát let.

Vzdělání celý článek
13.6.

Jmenováni noví ředitelé škol

Rada Pardubického kraje jmenovala nové ředitele čtyř krajem zřizovaných škol.

Vzdělání celý článek
28.1.

Chrudim zásadně nesouhlasí s krajskou reformou školství

Vedení města Chrudim zásadně nesouhlasí s připravovanou reformou školství, kterou potají připravuje Pardubický kraj.

Vzdělání celý článek
28.2.

Tři fakulty UPa přijímají přihlášky jen do konce února

Na třech fakultách Univerzity Pardubice (Upa) je posledním dnem 28. nebo 29. únor tohoto roku.

Vzdělání celý článek
1.10.

Univerzita Pardubice zahajuje akademický rok účastí na prezentaci Pardubického kraje v Bruselu

Dopolední univerzitní část doplňuje speciální interaktivní workshop Fakulty restaurování, která seznámí přítomné s využitím nanomateriálů pro konzervaci nástěnné malby historických omítek a uměleckých děl z kamene a s využitím románského cementu při obnově historických fasád.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting