Automobilová škola dostává regenerační kůru

25.8.

Automobilová škola dostává regenerační kůru

 Kraj se pro rekonstrukci a energetické úspory rozhodl na základě inspekční cesty hejtmana Martina Netolického vloni na jaře. Technický stav budovy byl velmi špatný. Tempo prací na stavbě nasvědčuje tomu, že dodavatelská firma vše zvládne dokončit v plánovaném termínu do konce října.


     „Budova potřebovala především odvodnit, ale také vyměnit elektroinstalace, některé dveře, příčky, podlahové krytiny a opravit střechu včetně okapů. Vznikne zde nové zázemí pro žáky včetně šaten.  Pardubický kraj do oprav investuje přes tři miliony korun,“ říká hejtman Martin Netolický a pokračuje: „Je skvělé, že v podkrovních prostorách budovy se počítá i s ubytováním žáků, kteří do Holic přijíždějí v rámci výměnného programu z celého světa.“ V administrativní budově přibudou díky změněným dispozicím i nové kabinety.


     V současné době jsou dokončeny bourací práce a hotové jsou i nové příčky. Postupně nastupují navazující profese z oborů elektro, zdravotní techniky a vzduchotechniky a dodělává se drenáž a odvlhčení celého objektu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.3.

Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

Účastníci schůzky se informovali o možnostech partnerství při získávání českých či evropských grantů pro výzkum a vzdělávání.

Vzdělání celý článek
18.6.

Nové studijní obory na Univerzitě Pardubice

Termín pro podání přihlášek je do 30.července 2010.

Vzdělání celý článek
1.9.

Ministři podpořili změny ve školském zákoně

Ministerstvo školství také bude prostřednictvím Národního ústavu pro vzdělávání zabezpečovat konání státních zkoušek z těsnopisu, psaní na klávesnici a zpracování textu na počítači.

Vzdělání celý článek
26.8.

Na první školní den se v Pardubicích chystá více než 700 dětí

V pardubických školách znovu usedne do lavic na 7,5 tisíce dětí.

Vzdělání celý článek
2.12.

Školy nejsou naplněné.

Zásadní pro rozhodování kraje bude také nový státní rozpočet. „Důležité je, že máme zpracovanou aktuální koncepci školství a známe konkrétní potřebu i požadavky zaměstnavatelů na jednotlivé profese.

Vzdělání celý článek
26.6.

Jedna z letošních Cen Josefa Hlávky putuje na Univerzitu Pardubice

„Kniha je první českou, rozsáhlou a komplexní publikací o Nositeli Nobelovy ceny za fyziku Nielsi Bohrovi, který se s Albertem Einsteinem zasloužil o zásadní proměnu vývoje a tvářnosti přírodních věd či vědeckého myšlení ve 20. století. O Bohrově způsobu myšlení nebo jeho filosofii vědy jsme se po celá desetiletí, ani na stránkách českých odborných časopisů, de facto nic podstatného nedozvídali,“ uvádí k publikaci autor knihy Filip Grygar, který působí na pardubické katedře filosofie.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting