Budova chrudimského gymnázia z konce 19. století dostane opravenou omítku

6.3.

Budova chrudimského gymnázia z konce 19. století dostane opravenou omítku

Chrudim - Návštěvou Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi zakončil hejtman Martin Netolický návštěvu druhého největšího města v kraji. S ředitelkou školy Klárou Jelínkovou hovořil hejtman o plánovaných investicích v čele s opravou historické omítky hlavní budovy školy, která je v majetku kraje. Se studenty třetího ročníku pak hejtman debatoval o roli krajské samosprávy a fungování státní správy na úrovni obcí a krajů.
„V průběhu letošního roku bychom chtěli dokončit zpracování projektové dokumentace na opravu historické omítky neorenesanční stavby, z konce 19. století. V tuto chvíli se bavíme o projektových nákladech přes 40 milionů korun. Samotná realizace oprav je plánována v návaznosti na dostupné finanční prostředky a případné vnější zdroje. Všichni si však uvědomujeme určitý dluh vůči škole a této budově, a proto patří mezi priority,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V rámci další případné výzvy Integrovaného regionálního operačního programu budeme připravovat projekt na modernizaci učebny matematiky a fyziky. Ten jsme původně chtěli podat v rámci ITI, avšak z důvodu vyčerpání alokace výzvy jsme tak neučinili,“ sdělil hejtman Netolický.
Historie gymnaziálního vzdělávání v Chrudimi sahá až do roku 1863, kdy bylo otevřeno nižšího reálného gymnázium. Do své stávající budovy, kterou dala vybudovat Kongregace školských sester III. řádu sv. Františka pro svůj učitelský ústav v roce 1898, se gymnázium přestěhovalo v roce 1959. O deset let později začala škola používat jméno chrudimského rodáka Josefa Ressela. Po svém vzniku se zřizovatelem školy stal Pardubický kraj, v jehož majetku budova školy je. V současné době navštěvuje gymnázium ve čtyřletém a osmiletém studijním oboru přes 470 studentů.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.12.

Mladí chemici se utkali o postup do finále

Snažili jsme se mladé chemiky motivovat cenami nejen symbolickými, ale skutečně hodnotnými.

Vzdělání celý článek
16.2.

Před 15 lety se VŠCHT přejmenovala na Univerzitu Pardubice

Za posledních 15 let prošla univerzita nebývalým rozvojem studijních programů a pěstovaných věd.

Vzdělání celý článek
3.3.

Přihlášky k zápisu do ZŠ budou rodiče letos poprvé vyplňovat elektronicky

Rodiče budou své děti moci přihlašovat přes webovou aplikaci nejen do mateřských škol, ale nově také do škol základních. Aplikace bude přístupná na adrese zapisyzs.pardubice.eu, přičemž elektronické vydávání přihlášek bude spuštěno 16. března. Samotné zápisy pak odstartují o měsíc později, ve středu 15. a čtvrtek 16. dubna.

Vzdělání celý článek
12.1.

Fakulty Univerzity Pardubice zvou zájemce o vysokoškolské studium na dny otevřených dveří – lákají na perspektivy života, který je (nejen) chemie a který je součástí evolUPCE

Jako první pořádá DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 11. ledna Fakulta chemicko-technologická, nejstarší fakulta Univerzity Pardubice, sídlící v moderním areálu v srdci univerzitního kampusu v Pardubicích - Polabinách. Láká na atraktivní obory postavené na dlouholeté tradici, vysokém odborném kreditu, mezinárodních zkušenostech, na studium v moderním prostředí a špičkových laboratořích, s jistým a perspektivním uplatněním na trhu práce, pod heslem „život i láska – je chemie“.

Vzdělání celý článek
9.2.

TECHNOhrátky v Třemošnici provedly školáky královstvím strojařů a truhlářů

V rámci manuálních činností se žáci 7. až 9. tříd seznamovali v průběhu TECHNOhrátek s učebními a maturitními obory obráběč kovů, nástrojař, mechanik seřizovač, strojní mechanik, mechanik strojů a zařízení a truhlář – operátor dřevařské a nábytkářské výroby. Při této příležitosti se dozvěděli, že strojírenské podniky ve městě i blízkém okolí nabízejí 2 100 pracovních míst. „Absolutorium SOŠ a SOU technického v Třemošnici tak skýtá velice dobrou perspektivu pracovního uplatnění,“ doporučil účastníkům radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
27.9.

Slavnostní zahájení akademického roku 2013/2014 českých vysokých škol se koná letos na Univerzitě Pardubice. Rektor Univerzity Pardubice udělí dva čestné doktoráty.

V Pardubicích se setká téměř padesátka představitelů českých vysokoškolských institucí - rektorů veřejných, státních i soukromých vysokých škol, aby společně s akademickou obcí Univerzity Pardubice zahájili nový akademický rok.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting