Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

1.10.

Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

Nových prostor pro studium se dočkalo českotřebovské gymnázium. Slavnostní otevření studovny prof. Karla Holbika se uskutečnilo v pátek. Zúčastnil se jej hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta České Třebové Jaroslav Zedník, autor návrhu, projektu a realizace architekt Filip Pavliňák či předseda Spolku gymnázia Petr Poldauf. Mezi hosty nechyběl ani syn Karla Holbika Thomas, který na otevření přijel až z amerického Bostonu.


     „Otevření studovny se jménem Karla Holbika je obdivuhodný počin. Neznám v rámci kraje žádný příklad toho, že by se něco podobného opakovalo na jiné střední škole v našem kraji. Studovna se otevírá shodou okolností v bývalé učebně, do které jsem já jako malý primán začal chodit a seděl jsem tady vzadu v poslední lavici," řekl ve svém projevu hejtman s tím, že o to bližší má k novému projektu vztah.


     Studovna bude sloužit studentům gymnázia plně již od pondělí 30. září. Je vybavena počítačem, v odděleném proskleném boxu je příruční knihovna a mnoho místa pro diskuze i studijní přípravu. "Studovnu jsem navrhoval s vědomím, že nemůže kopírovat dobový styl architekta Dryáka, který školu před 100 lety postavil. Je tedy provedena v moderním stylu, jako protiklad k architektuře budovy," řekl brněnský architekt Pavliňák.


     Studovna byla pořízena a vybavena díky finančnímu daru z pozůstalosti Karla Holbika, bývalého studenta českotřebovského gymnázia. Karel Holbik (1920-2006) studoval na českotřebovském gymnáziu v letech 1932 až 1939. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze odjel v prosinci 1947 studovat do USA. V roce 1955 získal titul Ph.D. v oboru Ekonomie a národní hospodářství. Poté přednášel na bostonské a harvardské univerzitě, ve Francii, Tunisu a Bruselu. Několik let byl vedoucím finančního oddělení OSN v New Yorku. Po roce 1989 se rád vracel do České Třebové, podporoval místní gymnázium a kulturní organizace.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.3.

Soutěži mladých chemiků dominovala ZŠ Cerekvice nad Loučnou

Ze čtyř soutěžních kategorií byla jako první vyhlášena soutěž o nejlepší školu. V té suverénně zvítězila ZŠ Cerekvice nad Loučnou, která v posledních letech nenachází konkurenci. Druhé místo získala ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod a na třetí pozici se umístila pardubická ZŠ Štefánikova.

Vzdělání celý článek
13.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Více než 50 studentů představí při konferenci výsledky své dosavadní práce budoucím zaměstnavatelům a odborné veřejnosti, jakými jsou např. poskytovatelé sociálních služeb, a to nejen na Pardubicku.

Vzdělání celý článek
2.10.

Univerzita Pardubice zahajuje 65. akademický rok

Vlastní zahájení výuky a akademického roku letos významně narušilo anonymní oznámení a následně řada mimořádných a složitých opatření, které v souvislosti s tím Policie ČR a vedení univerzity muselo přijmout včetně zrušení výuky v pondělí a úterý 29. a 30. září. Ochromily chod vysoké školy, nepříjemně zasáhly život vysokoškoláků, práci zaměstnanců a pobyt všech návštěvníků Univerzity Pardubice i působení externích subjektů v univerzitních areálech.

Vzdělání celý článek
20.1.

Informace o zápisu dětí do 1. tříd základních škol

Povinnost přihlásit dítě k zápisu vyplývá z § 36 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění. K zápisu je nutné se dostavit s dítětem i v případě, že rodiče (zákonní zástupci) budou žádat o odklad povinné školní docházky.

Vzdělání celý článek
12.2.

Veřejný internet na pardubické průmyslovce slavnostně zprovozněn

Za účasti celé řady hostů byl v pátek 9. února 2007 slavnostně zprovozněn projekt veřejného internetu na pardubické SPŠE.

Vzdělání celý článek
18.2.

Slučování škol je nezbytné …

Sloučením některých škol se Pardubický kraj snaží stabilizovat a zkvalitňovat jednotlivé obory.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting