Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

1.10.

Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

Nových prostor pro studium se dočkalo českotřebovské gymnázium. Slavnostní otevření studovny prof. Karla Holbika se uskutečnilo v pátek. Zúčastnil se jej hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta České Třebové Jaroslav Zedník, autor návrhu, projektu a realizace architekt Filip Pavliňák či předseda Spolku gymnázia Petr Poldauf. Mezi hosty nechyběl ani syn Karla Holbika Thomas, který na otevření přijel až z amerického Bostonu.


     „Otevření studovny se jménem Karla Holbika je obdivuhodný počin. Neznám v rámci kraje žádný příklad toho, že by se něco podobného opakovalo na jiné střední škole v našem kraji. Studovna se otevírá shodou okolností v bývalé učebně, do které jsem já jako malý primán začal chodit a seděl jsem tady vzadu v poslední lavici," řekl ve svém projevu hejtman s tím, že o to bližší má k novému projektu vztah.


     Studovna bude sloužit studentům gymnázia plně již od pondělí 30. září. Je vybavena počítačem, v odděleném proskleném boxu je příruční knihovna a mnoho místa pro diskuze i studijní přípravu. "Studovnu jsem navrhoval s vědomím, že nemůže kopírovat dobový styl architekta Dryáka, který školu před 100 lety postavil. Je tedy provedena v moderním stylu, jako protiklad k architektuře budovy," řekl brněnský architekt Pavliňák.


     Studovna byla pořízena a vybavena díky finančnímu daru z pozůstalosti Karla Holbika, bývalého studenta českotřebovského gymnázia. Karel Holbik (1920-2006) studoval na českotřebovském gymnáziu v letech 1932 až 1939. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze odjel v prosinci 1947 studovat do USA. V roce 1955 získal titul Ph.D. v oboru Ekonomie a národní hospodářství. Poté přednášel na bostonské a harvardské univerzitě, ve Francii, Tunisu a Bruselu. Několik let byl vedoucím finančního oddělení OSN v New Yorku. Po roce 1989 se rád vracel do České Třebové, podporoval místní gymnázium a kulturní organizace.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.11.

O tisíce cenných knih piaristického řádu bude pečovat Fakulta restaurování Univerzity Pardubice

Soubor klášterní knihovny obsahuje celkem 8 875 knih z řady vědních oborů, např. teologie, historie, lingvistiky, architektury, pedagogiky, geografické topografie, astronomie či poezie. Sbírka má i cenné exempláře, které jsou ve španělském jazyce, nachází se v ní také italské cestovní průvodce, spisy o Americe či dopisy zakladatele řádu Josefa Kalasanského.

Vzdělání celý článek
25.3.

Generální ředitel Českých drah na Dopravní fakultě Jana Pernera

Odpoledne ve 14 hodin pak Petr Žaluda vystoupí s přednáškou na téma: Aktuální trendy a výzvy v osobní dopravě. Přednáška proběhne v učebně DB-B3 ve Studentské ulici a je určena především studentům kateder technologie a řízení dopravy a dopravního managementu, marketingu a logistiky, ale samozřejmě jsou vítáni všichni ostatní zájemci z dalších kateder fakulty.

Vzdělání celý článek
8.2.

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

Studenti začnou využívat prostory, které v pivovaru dříve sloužily pro chlazení mladiny a jako ležácké sklepy.

Vzdělání celý článek
25.9.

Mezinárodní konference o speciálních anorganických pigmentech a práškových materiálech na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Posterová sekce bude umístěna ve foyer 2. NP budovy HA Fakulty chemicko-technologické. Nabídne celkem 16 plakátových příspěvků, které jsou většinou prezentací výsledků odborných prací studentů doktorského studijního programu Fakulty chemicko-technologické.

Vzdělání celý článek
8.7.

Univerzita Pardubice: Na Letní školu přijely desítky zahraničních studentů, restaurátoři startují umělecký program

Rekordních 42 zahraniční studentů z 9 zemí přijelo na Letní školu, která dnes začala na Univerzitě Pardubice. Cizinci projdou několika fakultami a poznají okolí města, Krkonoše nebo hrad Karlštejn. Startuje také dvoutýdenní program Letní školy na Fakultě restaurování v Litomyšli, který láká zájemce o umění a výtvarné techniky z ČR i ze Slovenska. „Máme zájem, aby na Univerzitu Pardubice přicházeli noví talentovaní studenti také ze zahraničí.

Vzdělání celý článek
20.10.

Univerzita Pardubice vyráží na Gaudeamus 2009

Univerzita Pardubice se ve dnech 20. až 23. října účastní Evropského veletrhu Gaudeamus 2009

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting