Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

20.10.

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

V chrudimské Hotelové škole Bohemia nastavili projekt, který je v České republice zcela ojedinělý. Vedle oborů pro číšníky a kuchaře nabízejí v pedagogickém lyceu vzdělání ve sportovních třídách se zaměřením na fotbal. Pražská Fakulta tělesné výchovy a sportu Karlovy Univerzity (FTVS) poskytne lyceu pomoc v metodice, zaštítí doškolovací kurzy pro pedagogické pracovníky a  do Chrudimi vyšle budoucí fyzioterapeuty na praxi. Konkrétní návrhy projektu, nad nímž převezme patronát radní Pardubického kraje Jana Pernicová, si obě strany vymění do 20. listopadu tohoto roku.      Pedagogické lyceum se sportovním zaměřením, které provozuje právě chrudimská hotelová škola, si osobně prohlédl rovněž děkan FTVS Václav Bunc Ředitel zdejší školy Jaromír Pecina poté představil společný projekt pedagogického lycea, Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim a chrudimské nemocnice na vytvoření centra talentované mládeže se zaměřením na kopanou. Část tohoto zajímavého projektu je zaměřena rovněž na zdravou výživou a doplňky stravy žáků na základních i středních školách. Děkan Václav Bunc konstatoval, že projekt chrudimského lycea je velmi reálný a bude fungovat. „Naši studenti by absolvovali praxi jak ve sportovním  lyceu, zdravotnické škole, tak v nemocnici,“ rozvíjel plány profesor Bunc. Uvažovaný projekt by byl rozhodně velkým přínosem pro talentovanou mládež  nejen v Chrudimi, ale i v celém Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.6.

Jedna z letošních Cen Josefa Hlávky putuje na Univerzitu Pardubice

„Kniha je první českou, rozsáhlou a komplexní publikací o Nositeli Nobelovy ceny za fyziku Nielsi Bohrovi, který se s Albertem Einsteinem zasloužil o zásadní proměnu vývoje a tvářnosti přírodních věd či vědeckého myšlení ve 20. století. O Bohrově způsobu myšlení nebo jeho filosofii vědy jsme se po celá desetiletí, ani na stránkách českých odborných časopisů, de facto nic podstatného nedozvídali,“ uvádí k publikaci autor knihy Filip Grygar, který působí na pardubické katedře filosofie.

Vzdělání celý článek
19.4.

České ručičky ovládli Tomášové z Chrudimi

Na své žáky jsem velmi pyšný. Kluci ukázali, že naše škola stále vychovává šikovné řemeslníky,

Vzdělání celý článek
11.5.

Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

Zájemci mohou do vybraných titulů nejen nahlédnout, ale mohou si je rovněž pořídit do své knihovny. Tu si mohou obohatit například o tituly – Finanční stráž v Čechách 1842–1918, Hernando Colón vzrcadle své knihovny, Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem, Historici mezi vědou a vědní politikou,

Vzdělání celý článek
27.2.

Nový areál Fakulty chemicko-technologické ožil studenty

V pondělí 23. února začal na Univerzitě Pardubice a jejích sedmi fakultách letní semestr.

Vzdělání celý článek
23.1.

Foxconn a pardubická SPŠE pojedou obhajovat krajské vítězství v soutěži Talenty pro firmy

Úkolem týmů bude v časovém limitu sestavit a zprovoznit nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice. Například loni to byl model tiskařského lisu. „Polytechnické stavebnice jsou pro děti ideálním nástrojem, jak si procvičit jemnou motoriku a vyzkoušet si postupy, které skutečně mají praktické využití v technických profesích. Takové soutěže mají opravdu smysl, s rozhodnutím o své účasti jsem proto neváhal ani vteřinu,“ říká Ladislav Kratochvíl.

Vzdělání celý článek
25.3.

Doktor Kilbride pohovoří o Keni

Doktor Philip L. Kilbride působí v letním semestru tohoto roku jako hostující pedagog na Katedře sociálních věd.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting