Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

20.10.

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

V chrudimské Hotelové škole Bohemia nastavili projekt, který je v České republice zcela ojedinělý. Vedle oborů pro číšníky a kuchaře nabízejí v pedagogickém lyceu vzdělání ve sportovních třídách se zaměřením na fotbal. Pražská Fakulta tělesné výchovy a sportu Karlovy Univerzity (FTVS) poskytne lyceu pomoc v metodice, zaštítí doškolovací kurzy pro pedagogické pracovníky a  do Chrudimi vyšle budoucí fyzioterapeuty na praxi. Konkrétní návrhy projektu, nad nímž převezme patronát radní Pardubického kraje Jana Pernicová, si obě strany vymění do 20. listopadu tohoto roku.      Pedagogické lyceum se sportovním zaměřením, které provozuje právě chrudimská hotelová škola, si osobně prohlédl rovněž děkan FTVS Václav Bunc Ředitel zdejší školy Jaromír Pecina poté představil společný projekt pedagogického lycea, Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim a chrudimské nemocnice na vytvoření centra talentované mládeže se zaměřením na kopanou. Část tohoto zajímavého projektu je zaměřena rovněž na zdravou výživou a doplňky stravy žáků na základních i středních školách. Děkan Václav Bunc konstatoval, že projekt chrudimského lycea je velmi reálný a bude fungovat. „Naši studenti by absolvovali praxi jak ve sportovním  lyceu, zdravotnické škole, tak v nemocnici,“ rozvíjel plány profesor Bunc. Uvažovaný projekt by byl rozhodně velkým přínosem pro talentovanou mládež  nejen v Chrudimi, ale i v celém Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

27.9.

Slavnostní zahájení akademického roku 2013/2014 českých vysokých škol se koná letos na Univerzitě Pardubice. Rektor Univerzity Pardubice udělí dva čestné doktoráty.

V Pardubicích se setká téměř padesátka představitelů českých vysokoškolských institucí - rektorů veřejných, státních i soukromých vysokých škol, aby společně s akademickou obcí Univerzity Pardubice zahájili nový akademický rok.

Vzdělání celý článek
19.2.

Byznys trefa – soutěž pro podnikavé studenty Univerzity Pardubice jde do finále

Každý student, který podal do soutěže přihlášku, dostal cennou zpětnou vazbu ve formě komentáře silných a slabých stránek zpracovaného projektu ze strany zkušených členů poroty. Deset finalistů bude navíc ve středu 19. února v podvečer prezentovat své podnikatelské záměry před odbornou porotou při finálovém večeru soutěže. Teprve potom porota rozhodne o vítězi prvního ročníku soutěže. Vítěz si odnese finanční prémii 50 tisíc Kč, smartphone a další ceny. S prázdnou neodejdou ani ostatní finalisté.

Vzdělání celý článek
12.4.

V Litomyšli se koná kurz renesančního sgrafita

Projekt se snaží reagovat na měnící se požadavky oborového pracovního trhu.

Vzdělání celý článek
22.2.

Religionistické vzdělávácí centrum na Univerzitě Pardubice

V pátek 23. února se uskuteční na Univerzitě Pardubice první vzdělávací seminář Religionistického vzdělávacího centra

Vzdělání celý článek
5.12.

Předvánoční dárek pro seniory

Pardubický kraj podporuje celoživotní vzdělávání nejen pro lidi v aktivním pracovním věku, ale i pro seniory

Vzdělání celý článek
15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting