Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

20.10.

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

V chrudimské Hotelové škole Bohemia nastavili projekt, který je v České republice zcela ojedinělý. Vedle oborů pro číšníky a kuchaře nabízejí v pedagogickém lyceu vzdělání ve sportovních třídách se zaměřením na fotbal. Pražská Fakulta tělesné výchovy a sportu Karlovy Univerzity (FTVS) poskytne lyceu pomoc v metodice, zaštítí doškolovací kurzy pro pedagogické pracovníky a  do Chrudimi vyšle budoucí fyzioterapeuty na praxi. Konkrétní návrhy projektu, nad nímž převezme patronát radní Pardubického kraje Jana Pernicová, si obě strany vymění do 20. listopadu tohoto roku.      Pedagogické lyceum se sportovním zaměřením, které provozuje právě chrudimská hotelová škola, si osobně prohlédl rovněž děkan FTVS Václav Bunc Ředitel zdejší školy Jaromír Pecina poté představil společný projekt pedagogického lycea, Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim a chrudimské nemocnice na vytvoření centra talentované mládeže se zaměřením na kopanou. Část tohoto zajímavého projektu je zaměřena rovněž na zdravou výživou a doplňky stravy žáků na základních i středních školách. Děkan Václav Bunc konstatoval, že projekt chrudimského lycea je velmi reálný a bude fungovat. „Naši studenti by absolvovali praxi jak ve sportovním  lyceu, zdravotnické škole, tak v nemocnici,“ rozvíjel plány profesor Bunc. Uvažovaný projekt by byl rozhodně velkým přínosem pro talentovanou mládež  nejen v Chrudimi, ale i v celém Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.6.

Kulatý stůl napověděl, jak zkvalitnit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji

„Ukázalo se, že žákům – pokud nemají příbuzné na venkově – chybí dostatečná informovanost o tom, jak vypadá současné zemědělství a jakou plní funkci. Většinou si je představují jako práci na poli. Některé odpovědi byly nesmírně kuriózní. Jedna žákyně odpověděla: ´Nevybrala jsem si ho proto, že mě zeměpis nebaví.“ A další uvedla: ´Nemám zájem o zemědělskou školu, ale kdybych se dostala na střední školu, tak bych chtěla jít na veterinu.´ Myslím, že v případě ostatních městských škol bude situace podobná. Určitě bychom v této souvislosti uvítali větší osvětu,“ popsala výsledky ankety ředitelka Jana Smetanová.

Vzdělání celý článek
5.4.

Pardubický kraj nesouhlasí se škrty v regionálním školství

Podrobný přehled o tom, jaká je situace na jednotlivých školách, budeme mít během měsíce dubna.

Vzdělání celý článek
20.7.

Ženy z azylového domu se vzdělávají i o prázdninách

Již druhá devítičlenná skupina žen prošla vzdělávacími aktivitami a rekvalifikačním kurzem Základy obsluhy počítače.

Vzdělání celý článek
10.2.

O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

Nepoužíváme zahraniční polotovary, nepřidáváme podpůrné stabilizátory a naše výroba se obejde téměř bez konzervantů.

Vzdělání celý článek
21.6.

Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek

Jmenování profesorem podepsal prezident České republiky Miloš Zeman ke dni 17. května 2016 poté, co návrh na jeho jmenování předložil rektor Univerzity Pardubice po úspěšném projednání ve Vědecké radě Univerzity Pardubice ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Vzdělání celý článek
2.10.

Místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek navštíví Univerzitu Pardubice

V rámci návštěvy si místopředseda vlády prohlédne též moderní univerzitní kampus a areál Fakulty chemicko-technologické.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting