Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

20.10.

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

V chrudimské Hotelové škole Bohemia nastavili projekt, který je v České republice zcela ojedinělý. Vedle oborů pro číšníky a kuchaře nabízejí v pedagogickém lyceu vzdělání ve sportovních třídách se zaměřením na fotbal. Pražská Fakulta tělesné výchovy a sportu Karlovy Univerzity (FTVS) poskytne lyceu pomoc v metodice, zaštítí doškolovací kurzy pro pedagogické pracovníky a  do Chrudimi vyšle budoucí fyzioterapeuty na praxi. Konkrétní návrhy projektu, nad nímž převezme patronát radní Pardubického kraje Jana Pernicová, si obě strany vymění do 20. listopadu tohoto roku.      Pedagogické lyceum se sportovním zaměřením, které provozuje právě chrudimská hotelová škola, si osobně prohlédl rovněž děkan FTVS Václav Bunc Ředitel zdejší školy Jaromír Pecina poté představil společný projekt pedagogického lycea, Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim a chrudimské nemocnice na vytvoření centra talentované mládeže se zaměřením na kopanou. Část tohoto zajímavého projektu je zaměřena rovněž na zdravou výživou a doplňky stravy žáků na základních i středních školách. Děkan Václav Bunc konstatoval, že projekt chrudimského lycea je velmi reálný a bude fungovat. „Naši studenti by absolvovali praxi jak ve sportovním  lyceu, zdravotnické škole, tak v nemocnici,“ rozvíjel plány profesor Bunc. Uvažovaný projekt by byl rozhodně velkým přínosem pro talentovanou mládež  nejen v Chrudimi, ale i v celém Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.3.

Železničářská tradice v České Třebové pokračuje. Šest milionů pomůže rekonstrukci učeben a provázání s dopravci

„Student, který absolvuje výběrové řízení a podepíše s Českými drahami smlouvu, získá v rámci programu například příspěvek na studium, na ubytování v domově mládeže, jednorázový roční příspěvek na učební pomůcky či jízdné vlakem zdarma díky aplikaci Železniční průkazka na In Kartě,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Vzdělání celý článek
21.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

V pátek 22. června (v 9.00, 11:00 a 13:30 hod.) proběhne v univerzitní aule první letošní slavnostní promoce, a to 139 absolventů Fakulty chemicko-technologické:

Vzdělání celý článek
29.2.

29. únor je poslední termín pro podání přihlášek

Na podporu nadaných studentů je připraveno mimořádné stipendium.

Vzdělání celý článek
15.5.

Radní Jana Pernicová reaguje na článek MF DNES ...

„Od příštího školního roku se sloučí střední škola elektrotechnická a strojní v Pardubicích“.

Vzdělání celý článek
9.1.

Univerzita Pardubice pořádá Dny otevřených dveří

Ve čtvrtek 10. ledna bude zahájena na Univerzitě Pardubice série dnů otevřených dveří.

Vzdělání celý článek
17.7.

Univerzita Pardubice nabízí Univerzitu třetího věku a volného času

Zájemcům každého věku, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, nabízí Univerzita Pardubice přednášky i kurzy zaměřené na historii, ekonomiku, dopravu nebo třeba i angličtinu a jógu. Tři fakulty už přijímají přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku a Univerzitě volného času.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting