Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

20.10.

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

V chrudimské Hotelové škole Bohemia nastavili projekt, který je v České republice zcela ojedinělý. Vedle oborů pro číšníky a kuchaře nabízejí v pedagogickém lyceu vzdělání ve sportovních třídách se zaměřením na fotbal. Pražská Fakulta tělesné výchovy a sportu Karlovy Univerzity (FTVS) poskytne lyceu pomoc v metodice, zaštítí doškolovací kurzy pro pedagogické pracovníky a  do Chrudimi vyšle budoucí fyzioterapeuty na praxi. Konkrétní návrhy projektu, nad nímž převezme patronát radní Pardubického kraje Jana Pernicová, si obě strany vymění do 20. listopadu tohoto roku.      Pedagogické lyceum se sportovním zaměřením, které provozuje právě chrudimská hotelová škola, si osobně prohlédl rovněž děkan FTVS Václav Bunc Ředitel zdejší školy Jaromír Pecina poté představil společný projekt pedagogického lycea, Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim a chrudimské nemocnice na vytvoření centra talentované mládeže se zaměřením na kopanou. Část tohoto zajímavého projektu je zaměřena rovněž na zdravou výživou a doplňky stravy žáků na základních i středních školách. Děkan Václav Bunc konstatoval, že projekt chrudimského lycea je velmi reálný a bude fungovat. „Naši studenti by absolvovali praxi jak ve sportovním  lyceu, zdravotnické škole, tak v nemocnici,“ rozvíjel plány profesor Bunc. Uvažovaný projekt by byl rozhodně velkým přínosem pro talentovanou mládež  nejen v Chrudimi, ale i v celém Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

21.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

V pátek 22. června (v 9.00, 11:00 a 13:30 hod.) proběhne v univerzitní aule první letošní slavnostní promoce, a to 139 absolventů Fakulty chemicko-technologické:

Vzdělání celý článek
8.10.

Děti z Mateřské školy Klubíčko se učily dopravní bezpečnosti

Během preventivního představení si děti prověřily, zda dobře znají, která je pravá a levá strana, a naučily se také základní dopravní značky.

Vzdělání celý článek
25.8.

Uvažujeme o nových oborech na středních školách

V současné době škola zpracovává rámcový vzdělávací program, který musí schválit ministerstvo školství.

Vzdělání celý článek
8.10.

Hledá se nejlepší mladý chemik!

Žáci devátých tříd Pardubického kraje si formou soutěže porovnají své znalosti v oblasti chemie.

Vzdělání celý článek
25.9.

Mezinárodní konference o speciálních anorganických pigmentech a práškových materiálech na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Posterová sekce bude umístěna ve foyer 2. NP budovy HA Fakulty chemicko-technologické. Nabídne celkem 16 plakátových příspěvků, které jsou většinou prezentací výsledků odborných prací studentů doktorského studijního programu Fakulty chemicko-technologické.

Vzdělání celý článek
5.9.

Hurá do školy! Batůžek s překvapením zpříjemnil nástup do školy

Základem je balíček v podobě batůžku na přezuvky s reflexním pruhem, který obsahuje další reflexní prvky, zábavně naučnou brožuru Ferdova autoškola od společnosti BESIP, dětský časopis od Českých drah, zásady první pomoci, rozvrh hodin od basketbalového klubu BK JIP Pardubice, hasičské omalovánky, vstupenky a spoustu dalších věcí, které mají pomoci zvýšit bezpečnost a viditelnost malých školáků.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting