Chystá se oprava dalších pardubických škol

21.2.

Chystá se oprava dalších pardubických škol

Město Pardubice chce do oprav dalších sedmi škol investovat více než 11 milionů korun z nevyčerpaných prostředků z loňského roku. Peníze mají jít především do výměny oken a oprav střech. Stranou nezůstane ani K-Centrum, pro které je přichystané asi 1,2 milionů korun.


V rámci první rozpočtové změny chce město rozdělit přes 11 milionů korun mezi sedm pardubických škol a školek. Největší investice, asi 3,4 milionů korun, směřuje do mateřské školy Gebauerova na výměnu dveří a oken. Dalších 2,5 milionů má jít do mateřské školy Na Třísle, kde je v plánu oprava sociálních zařízení. Zbytek se má rozdělit mezi MŠ Závodu Míru, J. Ressla, Gorkého a Raisova a do základní školy Kyjevská. „Změny rozpočtu musí ještě projít zastupitelstvem. Pevně věřím, že s tím nebude problém, protože školy tyto investice opravdu potřebují,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Kromě těchto investic počítá rozpočet města s rekonstrukcemi škol za několik desítek milionů korun. Ta největší bude oprava školy na Závodu Míru, která má být z velké části hrazena z Operačního programu Životní prostředí.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

3.2.

Hejtman Martínek: Vojenská škola patří mezi elitní

Trojnásobný až čtyřnásobný nadbytek studentů, kteří touží po vojenské kariéře, může vykázat jen málokteré školské zařízení.

Vzdělání celý článek
24.4.

Dvě zajímavé antropologické přednášky

Katedra sociálních věd pokračuje i v měsíci dubnu s nabídkou přednášek zahraničních antropologů.

Vzdělání celý článek
1.10.

Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

Studovna byla pořízena a vybavena díky finančnímu daru z pozůstalosti Karla Holbika, bývalého studenta českotřebovského gymnázia. Karel Holbik (1920-2006) studoval na českotřebovském gymnáziu v letech 1932 až 1939.

Vzdělání celý článek
21.9.

Univerzita Pardubice představí netradičně vědu a techniku

Naše spolupráce byla zaměřena na průzkum vybraných kamenných kvádrů z úložiště demontovaných kamenných kvádrů z Karlova mostu

Vzdělání celý článek
21.12.

Od ledna má Univerzita Pardubice sedmou fakultu

K 1. lednu 2008 se přemění Ústav elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice - na novou, samostatnou fakultu.

Vzdělání celý článek
24.1.

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří pro zájemce o studium na fakultách Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting