Chystá se oprava dalších pardubických škol

21.2.

Chystá se oprava dalších pardubických škol

Město Pardubice chce do oprav dalších sedmi škol investovat více než 11 milionů korun z nevyčerpaných prostředků z loňského roku. Peníze mají jít především do výměny oken a oprav střech. Stranou nezůstane ani K-Centrum, pro které je přichystané asi 1,2 milionů korun.


V rámci první rozpočtové změny chce město rozdělit přes 11 milionů korun mezi sedm pardubických škol a školek. Největší investice, asi 3,4 milionů korun, směřuje do mateřské školy Gebauerova na výměnu dveří a oken. Dalších 2,5 milionů má jít do mateřské školy Na Třísle, kde je v plánu oprava sociálních zařízení. Zbytek se má rozdělit mezi MŠ Závodu Míru, J. Ressla, Gorkého a Raisova a do základní školy Kyjevská. „Změny rozpočtu musí ještě projít zastupitelstvem. Pevně věřím, že s tím nebude problém, protože školy tyto investice opravdu potřebují,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Kromě těchto investic počítá rozpočet města s rekonstrukcemi škol za několik desítek milionů korun. Ta největší bude oprava školy na Závodu Míru, která má být z velké části hrazena z Operačního programu Životní prostředí.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

13.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Více než 50 studentů představí při konferenci výsledky své dosavadní práce budoucím zaměstnavatelům a odborné veřejnosti, jakými jsou např. poskytovatelé sociálních služeb, a to nejen na Pardubicku.

Vzdělání celý článek
2.11.

Péče o talentované žáky má pro společnost obrovský význam

V programu podpory talentovaných žáků 2011 bylo celkem přijato a projednáno 20 žádostí od 17 žadatelů.

Vzdělání celý článek
11.3.

Mladý chemik zaznamenal rekordní účast: soutěžilo dvanáct tisíc žáků

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční v den finále v prostorách fakulty. „Kromě přitažlivého zábavného programu se finalisté mohou těšit na velmi atraktivní ceny. Ti nejlepší získají iPad, dotykový mobilní telefon nebo elektronickou čtečku. Za to je třeba poděkovat Svazu chemického průmyslu ČR, který je generálním partnerem celostátního finále,“ podotýká Gabriela Čebišová za organizátory.

Vzdělání celý článek
21.12.

Žákům se v příštím roce poprvé otevře šestý ročník Montessori výuky

V Základní škole Pardubice-Polabiny I od nového školního roku poprvé otevřou šestý ročník zaměřený na výuku žáků formou Montessori metody. Navýšení kapacity školy, při níž v současné době funguje pouze první stupeň tohoto typu vzdělávání, radní města schválili na svém pondělním jednání.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzitní vědecká kavárna zahajuje v Pardubicích další semestr tajemstvím pradávných staveb Chetitů

Kavárna Universitas aneb „Na slovíčko s vědcem“ se koná pravidelně každý měsíc v kavárně Klubu 29 (Divadlo 29, ulice Svaté Anežky České, Pardubice). Začátek je v 19 hodin. Vstup je volný.

Vzdělání celý článek
10.4.

Kandidát na prvního děkana je znám

Akademický senát zvolil na funkci děkana fakulty prof. MUDr. Arnošta Pellanta, DrSc.,

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting