Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

Ve čtvrtek 16. února navštíví Dopravní fakultu Jana Pernera Univerzity Pardubice další delegace z Jihoafrické republiky. V souvislosti se studiem skupiny 15 jihoafrických studentů na Dopravní fakultě Jana Pernera v bakalářském programu Dopravní technologie a spoje a v návaznosti na jednání velvyslankyně Jihoafrické republiky, její excelence Celia-Sandra Botha, se zástupci Dopravní fakulty Jana Pernera z listopadu loňského roku, přijede nyní na dopravní fakultu poradce paní velvyslankyně – pan Zoyisile Mfundo Dasa, který na jihoafrické ambasádě převzal agendu jihoafrických studentů v České republice. V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová. Delegaci nejprve přivítá děkan fakulty prof. Ing. Bohumil Culek, CSc. a prorektorka univerzity doc. Ing. Tatiana Molková, Ph.D. S proděkanem fakulty pro vnější vztahy doc. Ing. Petrem Průšou, Ph.D. se pak návštěva setká se samotnými studenty. V rámci návštěvy si prohlédne také dopravní laboratoře, areál fakulty a seznámí se zázemím univerzitního kampusu. Setkání na Dopravní fakultě Jana Pernera se uskuteční ve čtvrtek 16. února od 10:00 hodin v zasedací místnosti děkanátu dopravní fakulty, Studentská 95, Pardubice-Polabiny. V roce 2008 byla zahájena první jednání a poté byla i navázána spolupráce mezi Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice a North West University v Pretorii, JAR. Za podpory Ministerstva dopravy JAR a jihoafrického velvyslanectví studuje na Dopravní fakultě Jana Pernera letos již čtvrtým rokem patnáctičlenná skupina jihoafrických studentů. (Ministerstvo dopravy JAR platí těmto studentům měsíční stipendium na podporu jejich studia v ČR.) Vzhledem k tomu, že studium probíhá v českém jazyce, studenti absolvovali v průběhu tzv. nultého ročníku roční kurz češtiny. Poté začali s řádným studiem vybraných bakalářských oborů, které by měli tento rok ukončit. bližší informace a kontakt:

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.5.

Univerzita otevřela ateliéry pro restaurátory v Litomyšli

„Potvrzuje se, že kroky, u kterých jsme stáli v prvním volebním období Pardubického kraje spolu s kolegou a dlouholetým starostou Litomyšle Miroslavem Brýdlem na zapojení školy pod křídla Univerzity Pardubice, byly správné. Dnes tato Fakulta restaurování spolu se svými studenty a kreativními vyučujícími a také s nově rekonstruovanými prostorami dotvářejí atmosféru Zámeckého návrší a celého města s geniem loci,“ uvedl Roman Línek.

Vzdělání celý článek
4.2.

Nejlepší chemici z Česka i ze Slovenska opět v Pardubicích Oznámení

V Pardubicích se tento pátek uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Chemiklání. Přes tři stovky účastníků z ČR i ze Slovenska se přijedou utkat v řešení netradičních soutěžních úloh inspirovaných chemickou tematikou na Fakultu chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Soutěž ve spolupráci s pardubickou univerzitou pořádá spolek Alumni scientiae bohemicae, spoluvyhlašovatelem klání je MŠMT.

Vzdělání celý článek
7.11.

Historik Univerzity Pardubice profesor Petr Vorel otevřel v Mexiku autorskou výstavu OD STŘÍBRNÉHO ČESKÉHO TOLARU K SVĚTOVÉMU DOLARU

Slavnostní vernisáž výstavy DEL TÁLERO DE PLATA BOHEMIO AL DÓLAR MUNDIAL neboli Od stříbrného českého tolaru k světovému dolaru se uskutečnila v pondělí 5. listopadu. Otevření výstavy se konalo pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.

Vzdělání celý článek
8.12.

TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky na zámku bilancovaly rok a vyhlásily vítěze soutěží

Hlavním bodem programu bylo vyhodnocení 5. ročníku projektu TECHNOhrátky. Ten pouze v letošním roce přivedl do patnácti středních odborných škol 2 143 žáků 8. a 9. tříd ze 76 základních škol, aby je seznámil se základy 42 strojírenských, stavebních, elektrotechnických, gastronomických, službových, zemědělských a zahradnických oborů.

Vzdělání celý článek
8.6.

Studenti Střední průmyslové školy stavební Pardubice postoupili se svou stavbou Litomyšl do finále celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky.

Letos se do jubilejního 10. ročníku soutěže, s tématem „Národní kulturní památka“, přihlásilo rekordních 29 středních škol. Soutěž pořádá český Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM. Partnerem soutěže je Národní památkový ústav. Cílem projektu je poukázat na ekologické přednosti vlnité lepenky používané k výrobě obalů.

Vzdělání celý článek
24.5.

Univerzita volného času, kterou pořádá pro veřejnost Fakulta filozofická Univerzity Pardubice, tentokrát o počátcích sociální péče.

Ve čtvrtek 21. května pokračuje letošní série přednášek v rámci cyklu Univerzity volného času (UVČ) od 14 hodin v kongresovém sálu rektorátu, a to přednáškou prof. PhDr. Karla Rýdla, CSc. z katedry věd o výchově na téma „Počátky systémové sociální péče o hendikepované v Evropě po třicetileté válce“. Na ni naváže PhDr. Aleš Prázný, Ph.D. z katedry filosofie s přednáškou s názvem „Komenského pojetí politiky“.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting