Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

Ve čtvrtek 16. února navštíví Dopravní fakultu Jana Pernera Univerzity Pardubice další delegace z Jihoafrické republiky. V souvislosti se studiem skupiny 15 jihoafrických studentů na Dopravní fakultě Jana Pernera v bakalářském programu Dopravní technologie a spoje a v návaznosti na jednání velvyslankyně Jihoafrické republiky, její excelence Celia-Sandra Botha, se zástupci Dopravní fakulty Jana Pernera z listopadu loňského roku, přijede nyní na dopravní fakultu poradce paní velvyslankyně – pan Zoyisile Mfundo Dasa, který na jihoafrické ambasádě převzal agendu jihoafrických studentů v České republice. V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová. Delegaci nejprve přivítá děkan fakulty prof. Ing. Bohumil Culek, CSc. a prorektorka univerzity doc. Ing. Tatiana Molková, Ph.D. S proděkanem fakulty pro vnější vztahy doc. Ing. Petrem Průšou, Ph.D. se pak návštěva setká se samotnými studenty. V rámci návštěvy si prohlédne také dopravní laboratoře, areál fakulty a seznámí se zázemím univerzitního kampusu. Setkání na Dopravní fakultě Jana Pernera se uskuteční ve čtvrtek 16. února od 10:00 hodin v zasedací místnosti děkanátu dopravní fakulty, Studentská 95, Pardubice-Polabiny. V roce 2008 byla zahájena první jednání a poté byla i navázána spolupráce mezi Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice a North West University v Pretorii, JAR. Za podpory Ministerstva dopravy JAR a jihoafrického velvyslanectví studuje na Dopravní fakultě Jana Pernera letos již čtvrtým rokem patnáctičlenná skupina jihoafrických studentů. (Ministerstvo dopravy JAR platí těmto studentům měsíční stipendium na podporu jejich studia v ČR.) Vzhledem k tomu, že studium probíhá v českém jazyce, studenti absolvovali v průběhu tzv. nultého ročníku roční kurz češtiny. Poté začali s řádným studiem vybraných bakalářských oborů, které by měli tento rok ukončit. bližší informace a kontakt:

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.7.

Ženy z azylového domu se vzdělávají i o prázdninách

Již druhá devítičlenná skupina žen prošla vzdělávacími aktivitami a rekvalifikačním kurzem Základy obsluhy počítače.

Vzdělání celý článek
18.12.

Dotace do resortu školství

Ministerstvo školství přidělilo Pardubickému kraji účelovou dotaci ve výši zhruba 676 tisíc korun

Vzdělání celý článek
5.3.

Fakulta restaurování připomíná 20 let výuky v Litomyšli

V roce 2005 se Institut restaurování a konzervačních technik, o. p. s. připojil k Univerzitě Pardubice jako Fakulta restaurování, tehdy jako pátá fakulta této univerzity.

Vzdělání celý článek
30.8.

Od června 2011 je v provozu Školský portál Pardubického kraje.

Informace jsou mířeny i na veřejnost, hlavně tedy na rodiče žáků.

Vzdělání celý článek
26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost

Vzdělání celý článek
4.2.

Nejlepší chemici z Česka i ze Slovenska opět v Pardubicích Oznámení

V Pardubicích se tento pátek uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Chemiklání. Přes tři stovky účastníků z ČR i ze Slovenska se přijedou utkat v řešení netradičních soutěžních úloh inspirovaných chemickou tematikou na Fakultu chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Soutěž ve spolupráci s pardubickou univerzitou pořádá spolek Alumni scientiae bohemicae, spoluvyhlašovatelem klání je MŠMT.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting