Děti z Mateřské školy Klubíčko se učily dopravní bezpečnosti

8.10.

Děti z Mateřské školy Klubíčko se učily dopravní bezpečnosti

Pilotní vzdělávací kampaň Zážitkové prevence Besipu „Myšák Bertík a pan B“ zavítala v rámci své prezentace do Pardubic. Dvě třídy dětí z Mateřské školy Klubíčko Pardubice - Grusova se při ní učily základům bezpečnosti silničního provozu. Preventivní program, jehož spoluautorem a hlavním aktérem je zpěvák a moderátor Josef Melen, chce dostat i do dalších pardubických školek náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký.


„Jsem velmi rád, že se mi podařilo dostat tento preventivní pilotní projekt určený dětem ve věku 4 až 7 let do naší školky jako jedné z mála v celé České republice. Děti v tomto věku jednoznačně patří k nejohroženější skupině mezi účastníky provozu. Projekt je velmi dobře vystaven, děti se zábavnou formou naučily základům správného chování cyklistů i chodců a dozvěděly se také, které ochranné prvky by neměly při cestování zapomínat,“ sdělil náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký.

 
Během preventivního představení si děti prověřily, zda dobře znají, která je pravá a levá strana, a naučily se také základní dopravní značky. „Celé to probíhá formou hry. Průvodcem ve světě bezpečnosti a dopravních značek jsem já, jako pan B (Bezpečný). Spojovacím článkem mezi mnou a dětmi je kostýmovaná postava Myšáka Bertíka, který je kamarádský, dětský, trochu popleta a dívá se na problémy a situace očima dětí,“ vysvětluje princip výuky Josef Melen, s tím, že v programu nechybí pohybové aktivity s praktickými rekvizitami - dětským jízdním kolem, dopravními značkami, kužely, bruslemi nebo třeba skateboardem a samozřejmě zasloužená odměna nejen pro ty, kteří odpovídali na pokládané otázky správně. „Závěrečnou část představení pak věnujeme speciální interaktivní paměťové hře, při níž si nenásilnou formou s dětmi zopakujeme vše, co by měly z našeho výkladu znát,“ doplňuje Josef Melen. 


„Tento preventivní projekt je opravdu velmi dobře vymyšlený a děti se při něm zážitkovou formou dozví vše důležité, co se základů bezpečnosti v provozu týče. Nadšená jsem byla hlavně z myšáka Bertíka, který je skvělým maskotem, a tak dokáže v dětech odbourat trému či stud, který by před samotným panem B mohly jinak mít,“ pochválila pilotní projekt Besipu ředitelka MŠ Klubíčko Iva Škaloudová a obdivovala i výkon Josefa Melena, který podle ní velmi dobře pracuje se svým hlasem, tudíž umí upoutat a udržet pozornost dětí po celou dobu programu.

 
Náměstek Jakub Rychtecký by teď chtěl umožnit i dalším mateřským školám, aby se preventivní kampaň Myšák Bertík a pan B dostala i k nim. „Budu požadovat a hledat v rozpočtu města na příští rok peníze, abychom nezůstali jen u pilotního projektu, ale tuto možnost preventivního vzdělání měly děti ze všech 32 školek zřizovaných městem. Zpětná vazba od pedagogů i dětí byla vynikající, zvyšování bezpečnosti předškoláků máme navíc vymezené jako jeden z cílů akčního plánu města ve vzdělávání pro příští rok,“ podotknul náměstek Jakub Rychtecký. 


Kampaň Save Kids Lives vyhlásilo OSN v rámci Globálního týdne bezpečnosti silničního provozu OSN (Global Road Safety Week) a Besip se k ní přihlásil sérií představení Myšák Bertík a pan B.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.4.

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

V Hradci Králové začal 7. dubna dvoudenní program jedenáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě.

Vzdělání celý článek
7.11.

Nepotřebné budovy jsou nabízeny k odprodeji

V okrese Svitavy se podařilo po delší době odprodat dvě nepotřebné budovy.

Vzdělání celý článek
18.10.

Litomyšl přivítá 11.ročník Figurama

Pořádající školou je Fakulta restaurování Univerzity Pardubice, která se účastní této mezinárodní akce druhým rokem.

Vzdělání celý článek
13.6.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice přivítá nejlepší mladé chemiky

Čtyřicítku finalistů čeká nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úloh je týmovou prací akademiků pořádající fakulty. Součet bodů z obou částí soutěže rozhodne o vítězi.

Vzdělání celý článek
20.1.

Školy získají miliony na zkvalitnění výuky

Školy mohou o podporu žádat do prosince letošního roku.

Vzdělání celý článek
9.9.

Univerzita Pardubice se otevírá veřejnosti i v neděli – V rámci Dnů evropského dědictví nabízí prohlídku historické budovy i posezení na Lavičce Václava Havla

Letos budou mít zájemci o Dny evropského dědictví hodně napilno. K projektu se totiž přihlásilo celkem 19 významných historických objektů a nabídnou návštěvníkům speciální doprovodný program. Při své pouti po památkách by návštěvníci neměli minout ani Univerzitu Pardubice, která otevírá mimořádně hned dva objekty.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting