Děti z Mateřské školy Klubíčko se učily dopravní bezpečnosti

8.10.

Děti z Mateřské školy Klubíčko se učily dopravní bezpečnosti

Pilotní vzdělávací kampaň Zážitkové prevence Besipu „Myšák Bertík a pan B“ zavítala v rámci své prezentace do Pardubic. Dvě třídy dětí z Mateřské školy Klubíčko Pardubice - Grusova se při ní učily základům bezpečnosti silničního provozu. Preventivní program, jehož spoluautorem a hlavním aktérem je zpěvák a moderátor Josef Melen, chce dostat i do dalších pardubických školek náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký.


„Jsem velmi rád, že se mi podařilo dostat tento preventivní pilotní projekt určený dětem ve věku 4 až 7 let do naší školky jako jedné z mála v celé České republice. Děti v tomto věku jednoznačně patří k nejohroženější skupině mezi účastníky provozu. Projekt je velmi dobře vystaven, děti se zábavnou formou naučily základům správného chování cyklistů i chodců a dozvěděly se také, které ochranné prvky by neměly při cestování zapomínat,“ sdělil náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký.

 
Během preventivního představení si děti prověřily, zda dobře znají, která je pravá a levá strana, a naučily se také základní dopravní značky. „Celé to probíhá formou hry. Průvodcem ve světě bezpečnosti a dopravních značek jsem já, jako pan B (Bezpečný). Spojovacím článkem mezi mnou a dětmi je kostýmovaná postava Myšáka Bertíka, který je kamarádský, dětský, trochu popleta a dívá se na problémy a situace očima dětí,“ vysvětluje princip výuky Josef Melen, s tím, že v programu nechybí pohybové aktivity s praktickými rekvizitami - dětským jízdním kolem, dopravními značkami, kužely, bruslemi nebo třeba skateboardem a samozřejmě zasloužená odměna nejen pro ty, kteří odpovídali na pokládané otázky správně. „Závěrečnou část představení pak věnujeme speciální interaktivní paměťové hře, při níž si nenásilnou formou s dětmi zopakujeme vše, co by měly z našeho výkladu znát,“ doplňuje Josef Melen. 


„Tento preventivní projekt je opravdu velmi dobře vymyšlený a děti se při něm zážitkovou formou dozví vše důležité, co se základů bezpečnosti v provozu týče. Nadšená jsem byla hlavně z myšáka Bertíka, který je skvělým maskotem, a tak dokáže v dětech odbourat trému či stud, který by před samotným panem B mohly jinak mít,“ pochválila pilotní projekt Besipu ředitelka MŠ Klubíčko Iva Škaloudová a obdivovala i výkon Josefa Melena, který podle ní velmi dobře pracuje se svým hlasem, tudíž umí upoutat a udržet pozornost dětí po celou dobu programu.

 
Náměstek Jakub Rychtecký by teď chtěl umožnit i dalším mateřským školám, aby se preventivní kampaň Myšák Bertík a pan B dostala i k nim. „Budu požadovat a hledat v rozpočtu města na příští rok peníze, abychom nezůstali jen u pilotního projektu, ale tuto možnost preventivního vzdělání měly děti ze všech 32 školek zřizovaných městem. Zpětná vazba od pedagogů i dětí byla vynikající, zvyšování bezpečnosti předškoláků máme navíc vymezené jako jeden z cílů akčního plánu města ve vzdělávání pro příští rok,“ podotknul náměstek Jakub Rychtecký. 


Kampaň Save Kids Lives vyhlásilo OSN v rámci Globálního týdne bezpečnosti silničního provozu OSN (Global Road Safety Week) a Besip se k ní přihlásil sérií představení Myšák Bertík a pan B.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.4.

Thomas Graumann pobyl mezi žáky pardubických škol

Slova Thomase Graumanna měla velmi emotivní ůčinek a byla ze strany žáků i pedagogů přijata velmi pozitivně.

Vzdělání celý článek
16.10.

Do Pardubic přijedou odborníci z japonské NIMS

V pátek 16. října přijede na Univerzitu Pardubice delegace z japonské partnerské instituce NIMS

Vzdělání celý článek
15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová.

Vzdělání celý článek
7.11.

Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

Komise pro výchovu a vzdělávání každoročně oceňuje úspěšné žáky pardubických základních a středních škol. Oceňováni jsou všichni ti, kteří se umístili na předních místech v krajských, národních i mezinárodních vědomostních, uměleckých a sportovních soutěžích a olympiádách. Všem byl dnes předán pamětní list i finanční odměna.

Vzdělání celý článek
2.11.

Týden vzdělávání dospělých

Zúčastnit se mohou dospělí občané, vzdělavatelé dospělých, zaměstnavatelé, ale i zástupci obcí, krajů či státu.

Vzdělání celý článek
11.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na veletrhu AKADÉMIA na Slovensku

„Fakulta chemicko-technologická se slovenského veletrhu Akadémia účastní tradičně – letos již pošestnácté. Její zástupci budou poskytovat všem zájemcům podrobné informace o možnostech studia na fakultě a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2018/2019. Zájemci získají i další informace o univerzitě, zázemí, životě v kampusu i v Pardubicích,“ doplnila Iva Ulbrichová.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting