Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

21.1.

Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

Východočeská galerie v Pardubicích, která je příspěvkovou organizací Pardubického kraje, završila úspěšnou dětskou soutěž na téma Kouzelná baterka. Děti z mateřských a základních škol tvořily inspirovány výstavou Michaely Kukovičové. Tvůrcům nejzajímavějších projektů předala ceny autorka spolu s 1. náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem.

„Právě kouzelný svět fantazie dnes mnoha dětem chybí, tak se nedivím, že do něj tak nadšeně nahlížely. Chtěl bych poblahopřát nejen vítězům, ale všem, kteří se do toho s vervou pustili i těm, kteří jim to umožnili,“ řekl v úvodu Roman Línek, který si podobné výlety do dětského světa fantazie užívá se čtyřmi vnučkami. Účastníkům soutěže přinesl pardubické perníčky i dětské pastelky.


Děti z mateřských škol a prvních tříd dostaly na začátku soutěže otázku: Pokud bys měl kouzelnou baterku, jako malý Franta z knížky, na co by sis posvítil? Co by se mohlo stát?

„Zcela mimořádnou věc vytvořily děti z mateřské školy Pospíšilova v Pardubicích, které daly dohromady celou knihu svých nápadů. To nás uchvátilo,“ uvedla ředitelka Východočeské galerie Hana Řeháková.

Starší děti psaly krátký text, na co by si posvítily kouzelnou baterkou a doplňovaly ho ilustracemi. Sešlo se tu několik skvělých příběhů. „No já jsem z toho jelen,“ napsal Petr Moravec z Přelouče, který vyhrál 2. kategorii. „ Když baterku zapnu, tak vidím zámky, skřítky, víly, lidi, já už nevím co ještě, a kdy ji vypnu, tak vidím normálně. Nebo že ta baterka je kouzelná? Já už jdu domů, asi jsem unavenej…“

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.4.

Univerzita Pardubice seznámí žáky s vědou a technikou přímo na dvorech škol

Záchranáři je naučí první pomoci a na modelu v životní velikosti jim vysvětlí, jak probíhá reálný porod. Kromě toho se žáci naučí rozeznávat ochranné prvky bankovek a zjistí, že ty české patří mezi nejlépe chráněné bankovky na světě,“ popisuje ukázky demonstrací koordinátorka akce Věda a technika na dvorech škol Ing. arch. Iva Svobodová.

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice: Startujeme nový semestr i s kurzy pro všechny generace

Na konci února začne také další část přednášek v rámci litomyšlské univerzity třetího věku, kde zajímavá témata představí akademici z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
7.12.

Partnerství mezi krajem, školami a zaměstnavateli

Soulad mezi oborovou nabídkou středních škol a potřebami pracovního trhu mají přinést sektorové dohody.

Vzdělání celý článek
20.4.

TECHNOhrátky v České Třebové nabídly jedinečnou všehochuť oborů i jubilejního, 9000. žáka

„Tato škola má neobyčejně širokou a pestrou nabídku učebních i maturitních oborů, což je velká výhoda. Navíc se pyšní sedmdesátiletou tradicí technického a odborného vzdělávání a patří mezi největší i nejlépe vybavené střední školy v Pardubickém kraji,“ uvedl v rámci slavnostního zahájení Bohumil Bernášek, radní Pardubického kraje pro školství.

Vzdělání celý článek
21.2.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice zkvalitňuje výuku ve spolupráci s odborníky z praxe

Toto setkání navazuje na předešlé workshopy odborníků z praxe a potencionálních zaměstnavatelů se zástupci DFJP, které se konaly v přátelské, otevřené a tvůrčí atmosféře ve dvou předcházejících letech. DOPRAVNÍ FAKULTA JANA PERNERA UNIVERZITY PARDUBICE ZKVALITŇUJE VÝUKU VE SPOLUPRÁCI S  ODBORNÍKY Z PRAXE

Vzdělání celý článek
23.10.

Přednáška na Univerzitě Pardubice bude věnována měření vesmíru

„Aristarchos ze Samu dospěl ve třetím století před Kristem nápaditými geometrickými úvahami ke stanovení poměrů velikostí a vzdáleností Slunce, Měsíce a Země. Někdy je nazýván Koperníkem starověku, neboť jeho vesmír byl heliocentrický. Nedlouho poté zjistil Eratosthenés z Kyrény s velkou přesností velikost Země. Na základě Aristarchových výsledků bylo možno vypočítat absolutní velikosti Slunce a Měsíce a jejich vzdálenosti od Země,“ přiblížil předseda pardubické pobočky JČMF Mgr. Libor Koudela, Ph.D. obsah přednášky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting