Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

21.1.

Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

Východočeská galerie v Pardubicích, která je příspěvkovou organizací Pardubického kraje, završila úspěšnou dětskou soutěž na téma Kouzelná baterka. Děti z mateřských a základních škol tvořily inspirovány výstavou Michaely Kukovičové. Tvůrcům nejzajímavějších projektů předala ceny autorka spolu s 1. náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem.

„Právě kouzelný svět fantazie dnes mnoha dětem chybí, tak se nedivím, že do něj tak nadšeně nahlížely. Chtěl bych poblahopřát nejen vítězům, ale všem, kteří se do toho s vervou pustili i těm, kteří jim to umožnili,“ řekl v úvodu Roman Línek, který si podobné výlety do dětského světa fantazie užívá se čtyřmi vnučkami. Účastníkům soutěže přinesl pardubické perníčky i dětské pastelky.


Děti z mateřských škol a prvních tříd dostaly na začátku soutěže otázku: Pokud bys měl kouzelnou baterku, jako malý Franta z knížky, na co by sis posvítil? Co by se mohlo stát?

„Zcela mimořádnou věc vytvořily děti z mateřské školy Pospíšilova v Pardubicích, které daly dohromady celou knihu svých nápadů. To nás uchvátilo,“ uvedla ředitelka Východočeské galerie Hana Řeháková.

Starší děti psaly krátký text, na co by si posvítily kouzelnou baterkou a doplňovaly ho ilustracemi. Sešlo se tu několik skvělých příběhů. „No já jsem z toho jelen,“ napsal Petr Moravec z Přelouče, který vyhrál 2. kategorii. „ Když baterku zapnu, tak vidím zámky, skřítky, víly, lidi, já už nevím co ještě, a kdy ji vypnu, tak vidím normálně. Nebo že ta baterka je kouzelná? Já už jdu domů, asi jsem unavenej…“

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

10.1.

Univerzita Pardubice pokračuje v populárně-naučných přednáškách pro středoškoláky Exempla Trahunt

Studenty seznámí interaktivní formou s aktuálními prvky problematiky finančních půjček, splácení dluhů a praktikami poskytovatelů rizikových půjček, tzv. predátorů na finančním trhu. Vysvětlí základní pojmy a souvislosti finančního trhu včetně aktuálního legislativního rámce, příčiny existence finančních predátorů, jejich pracovní postupy a následky jejich úvěrové činnosti.

Vzdělání celý článek
5.11.

Jindřich, Jáchym a Michal jsou vítězi krajské Logické olympiády

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Jindřich Morávek z Vysokého Mýta. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jáchym Krampera z Hlinska. A v neposlední řadě Michal Urban z České Třebové v kategorii C (střední školy).

Vzdělání celý článek
30.4.

Prezident Klaus zítra jmenuje nové profesory

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy.

Vzdělání celý článek
18.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

Vzdělání celý článek
19.3.

Rozhodovala znalost součástek i zručnost

„Soutěž má velmi dobrou úroveň. Svědčí o tom výsledky z praktické části soutěže, kde byli účastníci nejúspěšnější. Jsem rád, že se tři školy dokáží prostřídat v rámci organizace regionálního kola a navíc posílají své pedagogy jako rozhodčí,“ dodal Bohumil Bernášek

Vzdělání celý článek
4.8.

Stavební ruch na pardubických středních školách

Stavební práce probíhají v laboratořích, kde se vyměňují elektroinstalace, rozvody plynu a vody.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting