Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

21.1.

Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

Východočeská galerie v Pardubicích, která je příspěvkovou organizací Pardubického kraje, završila úspěšnou dětskou soutěž na téma Kouzelná baterka. Děti z mateřských a základních škol tvořily inspirovány výstavou Michaely Kukovičové. Tvůrcům nejzajímavějších projektů předala ceny autorka spolu s 1. náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem.

„Právě kouzelný svět fantazie dnes mnoha dětem chybí, tak se nedivím, že do něj tak nadšeně nahlížely. Chtěl bych poblahopřát nejen vítězům, ale všem, kteří se do toho s vervou pustili i těm, kteří jim to umožnili,“ řekl v úvodu Roman Línek, který si podobné výlety do dětského světa fantazie užívá se čtyřmi vnučkami. Účastníkům soutěže přinesl pardubické perníčky i dětské pastelky.


Děti z mateřských škol a prvních tříd dostaly na začátku soutěže otázku: Pokud bys měl kouzelnou baterku, jako malý Franta z knížky, na co by sis posvítil? Co by se mohlo stát?

„Zcela mimořádnou věc vytvořily děti z mateřské školy Pospíšilova v Pardubicích, které daly dohromady celou knihu svých nápadů. To nás uchvátilo,“ uvedla ředitelka Východočeské galerie Hana Řeháková.

Starší děti psaly krátký text, na co by si posvítily kouzelnou baterkou a doplňovaly ho ilustracemi. Sešlo se tu několik skvělých příběhů. „No já jsem z toho jelen,“ napsal Petr Moravec z Přelouče, který vyhrál 2. kategorii. „ Když baterku zapnu, tak vidím zámky, skřítky, víly, lidi, já už nevím co ještě, a kdy ji vypnu, tak vidím normálně. Nebo že ta baterka je kouzelná? Já už jdu domů, asi jsem unavenej…“

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

6.5.

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice

Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Jeho excelence Nicholas Stewart Archer dnes jednal s vedením Univerzity Pardubice o spolupráci českých a britských vědců. Prohlédl si také vědecká pracoviště se zaměřením na nanotechnologie, elektrotechniku nebo dopravu a zasadil britský národní strom v novém univerzitním parku.

Vzdělání celý článek
24.1.

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

Čtyři fakulty Univerzity Pardubice nabízejí přípravné kurzy, které by jim měly pomoci s přípravou na červnové přijímací zkoušky.

Vzdělání celý článek
5.9.

Hurá do školy! Batůžek s překvapením zpříjemnil nástup do školy

Základem je balíček v podobě batůžku na přezuvky s reflexním pruhem, který obsahuje další reflexní prvky, zábavně naučnou brožuru Ferdova autoškola od společnosti BESIP, dětský časopis od Českých drah, zásady první pomoci, rozvrh hodin od basketbalového klubu BK JIP Pardubice, hasičské omalovánky, vstupenky a spoustu dalších věcí, které mají pomoci zvýšit bezpečnost a viditelnost malých školáků.

Vzdělání celý článek
23.11.

Dvířka za letošními TECHNOhrátkami symbolicky zavřeli „stavaři“ z Vysokého Mýta

Do vysokomýtské „vodárny“, jak se zdejší škole se 120 let dlouhou a bohatou historií, přezdívá, se jich sjelo 125 z 8. a 9. tříd. Na šesti speciálních stanovištích poznávali učební obory instalatér, truhlář, zedník, stejně jako maturitní obory pozemní stavitelství-architektura, dopravní stavitelství a vodohospodářské stavby.

Vzdělání celý článek
19.2.

Byznys trefa – soutěž pro podnikavé studenty Univerzity Pardubice jde do finále

Každý student, který podal do soutěže přihlášku, dostal cennou zpětnou vazbu ve formě komentáře silných a slabých stránek zpracovaného projektu ze strany zkušených členů poroty. Deset finalistů bude navíc ve středu 19. února v podvečer prezentovat své podnikatelské záměry před odbornou porotou při finálovém večeru soutěže. Teprve potom porota rozhodne o vítězi prvního ročníku soutěže. Vítěz si odnese finanční prémii 50 tisíc Kč, smartphone a další ceny. S prázdnou neodejdou ani ostatní finalisté.

Vzdělání celý článek
26.8.

Na první školní den se v Pardubicích chystá více než 700 dětí

V pardubických školách znovu usedne do lavic na 7,5 tisíce dětí.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting