Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

21.1.

Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

Východočeská galerie v Pardubicích, která je příspěvkovou organizací Pardubického kraje, završila úspěšnou dětskou soutěž na téma Kouzelná baterka. Děti z mateřských a základních škol tvořily inspirovány výstavou Michaely Kukovičové. Tvůrcům nejzajímavějších projektů předala ceny autorka spolu s 1. náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem.

„Právě kouzelný svět fantazie dnes mnoha dětem chybí, tak se nedivím, že do něj tak nadšeně nahlížely. Chtěl bych poblahopřát nejen vítězům, ale všem, kteří se do toho s vervou pustili i těm, kteří jim to umožnili,“ řekl v úvodu Roman Línek, který si podobné výlety do dětského světa fantazie užívá se čtyřmi vnučkami. Účastníkům soutěže přinesl pardubické perníčky i dětské pastelky.


Děti z mateřských škol a prvních tříd dostaly na začátku soutěže otázku: Pokud bys měl kouzelnou baterku, jako malý Franta z knížky, na co by sis posvítil? Co by se mohlo stát?

„Zcela mimořádnou věc vytvořily děti z mateřské školy Pospíšilova v Pardubicích, které daly dohromady celou knihu svých nápadů. To nás uchvátilo,“ uvedla ředitelka Východočeské galerie Hana Řeháková.

Starší děti psaly krátký text, na co by si posvítily kouzelnou baterkou a doplňovaly ho ilustracemi. Sešlo se tu několik skvělých příběhů. „No já jsem z toho jelen,“ napsal Petr Moravec z Přelouče, který vyhrál 2. kategorii. „ Když baterku zapnu, tak vidím zámky, skřítky, víly, lidi, já už nevím co ještě, a kdy ji vypnu, tak vidím normálně. Nebo že ta baterka je kouzelná? Já už jdu domů, asi jsem unavenej…“

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

22.12.

Kraj připomínkuje návrh reformy školství

To, jaké budou optimální či minimální počty žáků, vzejde až z diskuze.

Vzdělání celý článek
15.4.

Týden teorie a praxe v ekonomice

Tématy prezentací a společných diskusí budou zejména problematika malého a středního podnikání.

Vzdělání celý článek
29.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 60. akademický rok

Do letošních 1. ročníků bakalářských studijních programů na všech sedmi fakultách se zapsalo 3 600 posluchačů.

Vzdělání celý článek
8.2.

Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce

Celkové investiční náklady do rekonstrukcí škol se od roku 2008 vyšplhaly na 414 milionů korun. Z evropských dotací a Státního fondu životního prostředí Pardubice získaly 202,5 milionů korun právě na snížení energetické náročnosti budov.

Vzdělání celý článek
20.6.

Úspěch studentů Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2013.

Další oceněnou byla Ing. Jelínková, která získala 3. místo v kategorii magistři. Byl oceněn projekt křižovatky silnic I/37a I/17 v Chrudimi. Oceněna byla i diplomová práce Ing. Václava Petříčka rektorem Univerzity Pardubice na téma Protismykové vlastnosti povrchů cementových krytů zabývající se problematikou povrchových vlastností cementobetonových krytů a používaných technologií při zhotovování,“ dodává k ocenění doc. Ing. Jiří Pokorný, CSc., člen hodnotící komise soutěže Česká dopravní stavby/technologie/inovace, pedagog z Katedry dopravního stavitelství Dopravní fakulty Jana Pernera.

Vzdělání celý článek
5.11.

Jindřich, Jáchym a Michal jsou vítězi krajské Logické olympiády

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Jindřich Morávek z Vysokého Mýta. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jáchym Krampera z Hlinska. A v neposlední řadě Michal Urban z České Třebové v kategorii C (střední školy).

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting