Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.
Nové gymnastické pomůcky
Cílem projektu přitom je odstranit u dětí strach z pohybu a sportování a ukázat jim, že i hodiny tělesné výchovy mohou být zábavné. „Děti nejsou v dnešní době zvyklé ve volném čase sportovat, řada z nich neumí kotouly a jiné základní prvky z gymnastiky. Rádi bychom jim v rámci pilotního projektu ukázali, že sport nemusí být vůbec nebezpečný a že se hodin tělesné výchovy bát nemusí. Často se navíc stává, že se při tělocviku hrají nějaké kolektivní hry, právě z důvodu, že děti mají z gymnastiky strach, průprava v rámci školní docházky by však měla být různorodá,“ podotýká náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký s tím, že tyto gymnastické pomůcky se již několikrát osvědčily v rámci Sportovního parku Pardubice.
Nová gymnastická sada zahrnuje švédskou bednu, klín, kladinu a nafukovací prvky, jako jsou odrazový můstek, válec na nácvik přemetů a plocha pro rozběhy. Všechny prvky jsou přitom bezpečné, neobsahují žádné dřevěné části, o které by se děti mohly zranit, a úrazy jsou tak maximálně eliminovány. „Rádi bychom děti zbavili strachu ze sportování. Tím že nejsou zvyklé na pohyb, se navíc zvyšuje pravděpodobnost úrazů. Nová gymnastická sada přitom neobsahuje žádné dřevěné či kovové části a navíc je variabilní, takže je možné například vytvářet různé překážkové dráhy či kruhová cvičení. Hodiny tělesné výchovy se tedy pro žáky stanou nejen bezpečnější, ale určitě také zábavnější,“ dodává ředitel ZŠ npor. Eliáše František Němec.
Tento týden se s pomůckami seznámili učitelé ze ZŠ npor. Eliáše, kde pilotní projekt odstartoval. Další plánovaná školení budou určena i pro kantory zbývajících pardubických základních škol.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

28.1.

Škola cestovního ruchu Choceň slaví úspěchy

Střední škola cestovního ruchu Choceň již šestým rokem využívá možností spolufinancovat projekty z fondů EU

Vzdělání celý článek
3.4.

Fakulta chemicko-technologická UP vítá nového děkana

V úterý 3. dubna stane v čele Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice nový děkan prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc.

Vzdělání celý článek
16.10.

Univerzita Pardubice se účastní Evropského veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2014 v Nitře

Český veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, ale i pro všechny zájemce o celoživotní vzdělávání, případně studium v zahraničí. Tradiční veletrh v Brně se před několika lety rozšířil i do Prahy a letos již podruhé zavítá mezi středoškoláky i na Slovensko.

Vzdělání celý článek
19.4.

Do Pardubic zavítá projekt Supervlákna 2012

V Pardubicích proběhne seminář k projektu, který se zaměří na rozvoj technického a komerčního vzdělání studentů.

Vzdělání celý článek
7.7.

Na Univerzitu Pardubice je ještě možné se přihlásit ke studiu

Pět fakult pardubické univerzity bude doplňovat počty studentů do prvních ročníků bakalářských studií.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Opět lepší bydlení na kolejích Tak jako každý rok i letos zajišťovala Správa kolejí a menzy v Pardubicích během letních měsíců vylepšení některých pavilonů kolejí. Velkou rekonstrukcí prošel pavilon E, kde byly kompletně opraveny všechny koupelny a vyměněn nábytek.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting