Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.
Nové gymnastické pomůcky
Cílem projektu přitom je odstranit u dětí strach z pohybu a sportování a ukázat jim, že i hodiny tělesné výchovy mohou být zábavné. „Děti nejsou v dnešní době zvyklé ve volném čase sportovat, řada z nich neumí kotouly a jiné základní prvky z gymnastiky. Rádi bychom jim v rámci pilotního projektu ukázali, že sport nemusí být vůbec nebezpečný a že se hodin tělesné výchovy bát nemusí. Často se navíc stává, že se při tělocviku hrají nějaké kolektivní hry, právě z důvodu, že děti mají z gymnastiky strach, průprava v rámci školní docházky by však měla být různorodá,“ podotýká náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký s tím, že tyto gymnastické pomůcky se již několikrát osvědčily v rámci Sportovního parku Pardubice.
Nová gymnastická sada zahrnuje švédskou bednu, klín, kladinu a nafukovací prvky, jako jsou odrazový můstek, válec na nácvik přemetů a plocha pro rozběhy. Všechny prvky jsou přitom bezpečné, neobsahují žádné dřevěné části, o které by se děti mohly zranit, a úrazy jsou tak maximálně eliminovány. „Rádi bychom děti zbavili strachu ze sportování. Tím že nejsou zvyklé na pohyb, se navíc zvyšuje pravděpodobnost úrazů. Nová gymnastická sada přitom neobsahuje žádné dřevěné či kovové části a navíc je variabilní, takže je možné například vytvářet různé překážkové dráhy či kruhová cvičení. Hodiny tělesné výchovy se tedy pro žáky stanou nejen bezpečnější, ale určitě také zábavnější,“ dodává ředitel ZŠ npor. Eliáše František Němec.
Tento týden se s pomůckami seznámili učitelé ze ZŠ npor. Eliáše, kde pilotní projekt odstartoval. Další plánovaná školení budou určena i pro kantory zbývajících pardubických základních škol.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.6.

Kroutil: vzdělání další generace pekařů je důležité

Jsme prvním krajem, kde byla podepsána sektorová dohoda v oblasti středoškolského potravinářského vzdělávání.

Vzdělání celý článek
22.2.

Nejlepší mladí chemici jsou ze ZŠ Npor. Eliáše

Celé třídy se mohly zapojit do Soutěže o nejlepší chemický projekt na téma voda.

Vzdělání celý článek
19.2.

Historicky první Američan studuje v Žamberku

O češtinu a Českou republiku jsem se začal zajímat už v USA, protože na naší škole jsem se často setkával s českými studenty.

Vzdělání celý článek
8.11.

Město hodnotí školní webovky

Komise hodnotila samostatně internetové prezentace škol základních a mateřských.

Vzdělání celý článek
15.5.

Pardubické školky v září přivítají přes 900 dětí

Pardubice přitom seznam školek i počet volných míst každoročně zveřejňují na webu. „Některé děti jejich rodiče přihlásili pouze do jedné školky nejblíže bydliště, jiní si vybrali školku s malou kapacitou,“ vyjmenoval časté příčiny nepřijetí tříletých dětí náměstek Tauber. I přes velký počet nepřijatých dětí však zůstalo do druhého kola šest volných míst v MŠ Lány na Důlku a v MŠ Hostovice.

Vzdělání celý článek
29.9.

V Dobrušce se vyučuje opravdu moderně

To není utopie ale scéna, kterou nyní můžete běžně zažít v obou dobrušských středních školách.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting