Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.
Nové gymnastické pomůcky
Cílem projektu přitom je odstranit u dětí strach z pohybu a sportování a ukázat jim, že i hodiny tělesné výchovy mohou být zábavné. „Děti nejsou v dnešní době zvyklé ve volném čase sportovat, řada z nich neumí kotouly a jiné základní prvky z gymnastiky. Rádi bychom jim v rámci pilotního projektu ukázali, že sport nemusí být vůbec nebezpečný a že se hodin tělesné výchovy bát nemusí. Často se navíc stává, že se při tělocviku hrají nějaké kolektivní hry, právě z důvodu, že děti mají z gymnastiky strach, průprava v rámci školní docházky by však měla být různorodá,“ podotýká náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký s tím, že tyto gymnastické pomůcky se již několikrát osvědčily v rámci Sportovního parku Pardubice.
Nová gymnastická sada zahrnuje švédskou bednu, klín, kladinu a nafukovací prvky, jako jsou odrazový můstek, válec na nácvik přemetů a plocha pro rozběhy. Všechny prvky jsou přitom bezpečné, neobsahují žádné dřevěné části, o které by se děti mohly zranit, a úrazy jsou tak maximálně eliminovány. „Rádi bychom děti zbavili strachu ze sportování. Tím že nejsou zvyklé na pohyb, se navíc zvyšuje pravděpodobnost úrazů. Nová gymnastická sada přitom neobsahuje žádné dřevěné či kovové části a navíc je variabilní, takže je možné například vytvářet různé překážkové dráhy či kruhová cvičení. Hodiny tělesné výchovy se tedy pro žáky stanou nejen bezpečnější, ale určitě také zábavnější,“ dodává ředitel ZŠ npor. Eliáše František Němec.
Tento týden se s pomůckami seznámili učitelé ze ZŠ npor. Eliáše, kde pilotní projekt odstartoval. Další plánovaná školení budou určena i pro kantory zbývajících pardubických základních škol.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.7.

Bezplatné kurzy angličtiny pro handicapované

Požadavky jsou: PC se sluchátky, mikrofonem a webovou kamerou, přístup k internetu Explorer, aplikace Flash a Java.

Vzdělání celý článek
10.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

„Při výběru studentů jsme kladli důraz na vědeckou přínosnost studie, aktuálnost tématu vzhledem k současným badatelským trendům a také schopnost své téma řádně ústně prezentovat. Dvojice těchto studentů nás zaujala především proto, že beze zbytku splňují tato kritéria, jejich práce jsou navíc psány svěžím kultivovaným jazykem se zaujetím pro zvolené téma a vyznačují se na úrovni magisterského studia nadstandardní odbornou erudicí,“ doplňuje doktor Prchal.

Vzdělání celý článek
18.4.

Svitavská zdravotnická škola s podporou EU

„Vybudování centra celoživotního vzdělávání při Střední zdravotnické škole Svitavy“,

Vzdělání celý článek
3.2.

Starostům se nelíbí jednání kraje

Školy měly být vždy výběrovými, což ve chvíli, kdy na nich studuje téměř polovina všech žáků v kraji, rozhodně neplatí.

Vzdělání celý článek
23.9.

V úterý 29. září zahajuje Univerzita Pardubice nový akademický rok

Počet studujících na vysoké škole ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting