Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.
Nové gymnastické pomůcky
Cílem projektu přitom je odstranit u dětí strach z pohybu a sportování a ukázat jim, že i hodiny tělesné výchovy mohou být zábavné. „Děti nejsou v dnešní době zvyklé ve volném čase sportovat, řada z nich neumí kotouly a jiné základní prvky z gymnastiky. Rádi bychom jim v rámci pilotního projektu ukázali, že sport nemusí být vůbec nebezpečný a že se hodin tělesné výchovy bát nemusí. Často se navíc stává, že se při tělocviku hrají nějaké kolektivní hry, právě z důvodu, že děti mají z gymnastiky strach, průprava v rámci školní docházky by však měla být různorodá,“ podotýká náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký s tím, že tyto gymnastické pomůcky se již několikrát osvědčily v rámci Sportovního parku Pardubice.
Nová gymnastická sada zahrnuje švédskou bednu, klín, kladinu a nafukovací prvky, jako jsou odrazový můstek, válec na nácvik přemetů a plocha pro rozběhy. Všechny prvky jsou přitom bezpečné, neobsahují žádné dřevěné části, o které by se děti mohly zranit, a úrazy jsou tak maximálně eliminovány. „Rádi bychom děti zbavili strachu ze sportování. Tím že nejsou zvyklé na pohyb, se navíc zvyšuje pravděpodobnost úrazů. Nová gymnastická sada přitom neobsahuje žádné dřevěné či kovové části a navíc je variabilní, takže je možné například vytvářet různé překážkové dráhy či kruhová cvičení. Hodiny tělesné výchovy se tedy pro žáky stanou nejen bezpečnější, ale určitě také zábavnější,“ dodává ředitel ZŠ npor. Eliáše František Němec.
Tento týden se s pomůckami seznámili učitelé ze ZŠ npor. Eliáše, kde pilotní projekt odstartoval. Další plánovaná školení budou určena i pro kantory zbývajících pardubických základních škol.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.9.

Evropská noc vědců

Hvězdárna v Pardubicích ve spolupráci s Astronomickou společností Pardubice pořádají v pátek 26. září večer zajímavý program

Vzdělání celý článek
15.10.

Do základní školy Závodu míru se děti vrátí v listopadu

V pondělí 4. listopadu by se už děti mohly vrátit do své školy. „Všichni věříme, že to tak bude, ale dokud nebudeme mít v ruce atesty o zdravotní nezávadnosti školy, nelze to říci s naprostou jistotou.

Vzdělání celý článek
5.1.

Gymnázium v Litomyšli dostane nového ředitele

Rada Pardubického kraje vypíše v nejbližší době konkurz na ředitele Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli.

Vzdělání celý článek
4.5.

Správní rada Univerzity Pardubice schválila rozpočet, plánované právní jednání a má nové předsednictvo. V čele správní rady stanul Roman Línek.

Na čtvrtečním zasedání bylo zvoleno na období následujících dvou let též nové předsednictvo správní rady. Do čela Správní rady Univerzity Pardubice byl zvolen Ing. Roman Línek, MBA, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje. Místopředsedy se stali doc. Ing. Václav Petříček, CSc., předseda představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS, s.o.k. Praha, a MUDr. Tomáš Gottvald, předseda představenstva a generální ředitel a. s. Nemocnice Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
31.1.

Soutěž mladých chemiků vyvrcholila projektovým dnem

Projektový den byl poslední soutěžní kategorií „mladého chemika“. Zatímco pořadí jednotlivců je už definitivní, výsledky projektů mohly ještě zamíchat konečným umístěním ve dvou kategoriích: v soutěži o nejúspěšnějšího učitele chemie a školu s nejlepšími mladými chemiky.

Vzdělání celý článek
3.2.

Hejtman Martínek: Vojenská škola patří mezi elitní

Trojnásobný až čtyřnásobný nadbytek studentů, kteří touží po vojenské kariéře, může vykázat jen málokteré školské zařízení.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting