Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích

15.5.

Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích


Ve dnech 15. až 16. května 2013 pořádají studenti sociální antropologie Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice v prostředí Divadla 29 (Divadlo a Klub D29, ul. Svaté Anežky České 29) studentskou konferenci SOCIOCON.


Během této konference studenti, absolventi, vyučujících a další hosté prezentují výsledky terénních výzkumů, projektů, závěrečných prací a své dosavadní poznatky z praxe. První podvečer dne 15. května je věnován promítání absolventských filmů. Následující den ve čtvrtek 16. května program pokračuje po celý den sérií přednášek (od 11 až do 18:30 hodin) jak akademických pracovníků, tak studentů Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Zvláštní pozornost letos zasluhuje Bruce Grant, který přijede přednášet na Sociocon z New York University.


Účast na Socioconu může být užitečná všem, kteří uvažují o studiu oboru Sociální antropologie, nebo pro zástupce institucí, kteří hledají vhodné spolupracovníky, praktikanty a dobrovolníky.


“Naši studenti během studia získávají znalosti v základech filosofie a práva, orientují se v problematice etnických procesů a jsou schopni analyzovat aktuální problémy etnických menšin a konfliktů v České republice i ve světě. Vyznají se rovněž v problematice interkulturní komunikace a multikulturalismu. Osvojí si dovednost připravit, provést a vyhodnotit terénní kvalitativní výzkum”, uvedl jeden z organizátorů Mgr. Tomáš Samek, M.A. a dodává: „Studenti ovládají romský jazyk na komunikativní úrovni. Jsou proto schopni uplatnit se jako analytici sociálních, kulturních a politických problémů. Mohou být vedoucími výzkumných projektů například v neziskovém sektoru, marketingu, médiích apod. a zastávat pozici v nižším managementu společnosti, která se zabývá personálními otázkami či firemní kulturou”.


K zakončení dvoudenní studentské konference Sociocon bude hrát dne 16. května od 18:30 v Divadle 29 studentská kapela Donrvetr, která nedávno pokřtila své první CD Majstrštyk.


Vstup je pro všechny zájemce na konferenci i závěrečný koncert volný.
Podrobné informace o konferenci mohou zájemci najít na webových stránkách konference http://ksv.upce.cz/sociocon/.

bližší informace ke konferenci:
Mgr. Tomáš Samek, M.A.
Katedra sociálních věd Fakulty filozofické UPa
telefon 466 036 630

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.6.

Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

Univerzitu Pardubice bude poprvé na veslařském závodě Univerzitní osmy v Praze reprezentovat smíšená posádka. Univerzita se zítřejší soutěže, která je součástí pražských Primátorek, zúčastní letos už po šesté

Vzdělání celý článek
27.2.

Nový areál Fakulty chemicko-technologické ožil studenty

V pondělí 23. února začal na Univerzitě Pardubice a jejích sedmi fakultách letní semestr.

Vzdělání celý článek
13.3.

O mexických indiánech na anglickém gymnáziu v pardubicích

Příprava spočívá především v prostudování velkého množství cizojazyčné literatury, pokud ovšem vůbec existuje, dále stanovením tématu, kterým se bude výzkumník zabývat a technickým zabezpečením cesty.

Vzdělání celý článek
28.1.

Nejvíce trofejí do pardubických škol

Zdravotnické školy bojovaly o žáky atraktivním obsahem akcí. V Chrudimi vzniklo stanoviště Sestry a lékaři bez hranic simulující polní vojenskou nemocnici ve stylu americké M.A.S.H., kde působily učitelky i studentky s pomalovanými tvářemi a v maskáčích hovořící pouze anglicky.

Vzdělání celý článek
22.10.

Učiliště ve Svitavách si brousí zuby na nové strojařské odborníky

SOU Svitavy je jedinou střední školou v České republice, která nabízí výuku oboru mechanik plastikářských strojů. Ale nejen o tento nový obor byl zájem. TECHNOhrátky tentokrát nabídly školákům také seznámení s obsluhou a programováním CNC strojů, sestavení jednoduchého hydraulického okruhu, poznávání různých druhů materiálů nebo soustružnické puzzle.

Vzdělání celý článek
15.1.

Východočeské školy mohou získat peníze z ekologického programu

Školy z Královéhradeckého a Pardubického kraje mohou získat peníze z ekologického programu

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting