Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích

15.5.

Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích


Ve dnech 15. až 16. května 2013 pořádají studenti sociální antropologie Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice v prostředí Divadla 29 (Divadlo a Klub D29, ul. Svaté Anežky České 29) studentskou konferenci SOCIOCON.


Během této konference studenti, absolventi, vyučujících a další hosté prezentují výsledky terénních výzkumů, projektů, závěrečných prací a své dosavadní poznatky z praxe. První podvečer dne 15. května je věnován promítání absolventských filmů. Následující den ve čtvrtek 16. května program pokračuje po celý den sérií přednášek (od 11 až do 18:30 hodin) jak akademických pracovníků, tak studentů Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Zvláštní pozornost letos zasluhuje Bruce Grant, který přijede přednášet na Sociocon z New York University.


Účast na Socioconu může být užitečná všem, kteří uvažují o studiu oboru Sociální antropologie, nebo pro zástupce institucí, kteří hledají vhodné spolupracovníky, praktikanty a dobrovolníky.


“Naši studenti během studia získávají znalosti v základech filosofie a práva, orientují se v problematice etnických procesů a jsou schopni analyzovat aktuální problémy etnických menšin a konfliktů v České republice i ve světě. Vyznají se rovněž v problematice interkulturní komunikace a multikulturalismu. Osvojí si dovednost připravit, provést a vyhodnotit terénní kvalitativní výzkum”, uvedl jeden z organizátorů Mgr. Tomáš Samek, M.A. a dodává: „Studenti ovládají romský jazyk na komunikativní úrovni. Jsou proto schopni uplatnit se jako analytici sociálních, kulturních a politických problémů. Mohou být vedoucími výzkumných projektů například v neziskovém sektoru, marketingu, médiích apod. a zastávat pozici v nižším managementu společnosti, která se zabývá personálními otázkami či firemní kulturou”.


K zakončení dvoudenní studentské konference Sociocon bude hrát dne 16. května od 18:30 v Divadle 29 studentská kapela Donrvetr, která nedávno pokřtila své první CD Majstrštyk.


Vstup je pro všechny zájemce na konferenci i závěrečný koncert volný.
Podrobné informace o konferenci mohou zájemci najít na webových stránkách konference http://ksv.upce.cz/sociocon/.

bližší informace ke konferenci:
Mgr. Tomáš Samek, M.A.
Katedra sociálních věd Fakulty filozofické UPa
telefon 466 036 630

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

5.9.

Nejmodernější centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Vzdělání celý článek
12.1.

Fakulty Univerzity Pardubice zvou zájemce o vysokoškolské studium na dny otevřených dveří – lákají na perspektivy života, který je (nejen) chemie a který je součástí evolUPCE

Jako první pořádá DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 11. ledna Fakulta chemicko-technologická, nejstarší fakulta Univerzity Pardubice, sídlící v moderním areálu v srdci univerzitního kampusu v Pardubicích - Polabinách. Láká na atraktivní obory postavené na dlouholeté tradici, vysokém odborném kreditu, mezinárodních zkušenostech, na studium v moderním prostředí a špičkových laboratořích, s jistým a perspektivním uplatněním na trhu práce, pod heslem „život i láska – je chemie“.

Vzdělání celý článek
19.2.

Byznys trefa – soutěž pro podnikavé studenty Univerzity Pardubice jde do finále

Každý student, který podal do soutěže přihlášku, dostal cennou zpětnou vazbu ve formě komentáře silných a slabých stránek zpracovaného projektu ze strany zkušených členů poroty. Deset finalistů bude navíc ve středu 19. února v podvečer prezentovat své podnikatelské záměry před odbornou porotou při finálovém večeru soutěže. Teprve potom porota rozhodne o vítězi prvního ročníku soutěže. Vítěz si odnese finanční prémii 50 tisíc Kč, smartphone a další ceny. S prázdnou neodejdou ani ostatní finalisté.

Vzdělání celý článek
23.3.

K zápisům do základních škol se letos půjde v dubnu

Co se kapacity základních škol týče, pardubické školy mají naplněnost přes devadesát procent a v následujících letech počítají s dalším nárůstem žáků. Nejsilnější ročníky ze školek totiž přechází do základních škol. Radnice očekává převis tradičně pouze na ZŠ Svítkov, Studánka, Staňkova a Polabiny I.

Vzdělání celý článek
3.7.

Další letošní úspěšní absolventi opouštějí Univerzitu Pardubice

Všichni absolventi Univerzity Pardubice získávají automaticky a zdarma k diplomu též dvojjazyčný dodatek k diplomu, tzv. Diploma Supplement. Dodatek tak vhodně doplňuje základní doklady o kvalifikaci a slouží zaměstnavateli nebo jiné vysoké škole v zahraničí jako podrobnější informace o realizovaném studiu a dosaženém vzdělání. I proto je dodatek k diplomu vydáván dvojjazyčně, a to v českém a zároveň v anglickém jazyce.

Vzdělání celý článek
11.1.

Poštovnictví se v kraji mohou učit žáci pouze na Střední škole řemesel a služeb

Střední škola řemesel a služeb, s.r.o. v současné době nabízí čtyři tříleté obory, a to Tesař, Zedník, Elektrikář – silnoproud a Manipulant poštovního provozu a přepravy.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting