Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích

15.5.

Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích


Ve dnech 15. až 16. května 2013 pořádají studenti sociální antropologie Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice v prostředí Divadla 29 (Divadlo a Klub D29, ul. Svaté Anežky České 29) studentskou konferenci SOCIOCON.


Během této konference studenti, absolventi, vyučujících a další hosté prezentují výsledky terénních výzkumů, projektů, závěrečných prací a své dosavadní poznatky z praxe. První podvečer dne 15. května je věnován promítání absolventských filmů. Následující den ve čtvrtek 16. května program pokračuje po celý den sérií přednášek (od 11 až do 18:30 hodin) jak akademických pracovníků, tak studentů Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Zvláštní pozornost letos zasluhuje Bruce Grant, který přijede přednášet na Sociocon z New York University.


Účast na Socioconu může být užitečná všem, kteří uvažují o studiu oboru Sociální antropologie, nebo pro zástupce institucí, kteří hledají vhodné spolupracovníky, praktikanty a dobrovolníky.


“Naši studenti během studia získávají znalosti v základech filosofie a práva, orientují se v problematice etnických procesů a jsou schopni analyzovat aktuální problémy etnických menšin a konfliktů v České republice i ve světě. Vyznají se rovněž v problematice interkulturní komunikace a multikulturalismu. Osvojí si dovednost připravit, provést a vyhodnotit terénní kvalitativní výzkum”, uvedl jeden z organizátorů Mgr. Tomáš Samek, M.A. a dodává: „Studenti ovládají romský jazyk na komunikativní úrovni. Jsou proto schopni uplatnit se jako analytici sociálních, kulturních a politických problémů. Mohou být vedoucími výzkumných projektů například v neziskovém sektoru, marketingu, médiích apod. a zastávat pozici v nižším managementu společnosti, která se zabývá personálními otázkami či firemní kulturou”.


K zakončení dvoudenní studentské konference Sociocon bude hrát dne 16. května od 18:30 v Divadle 29 studentská kapela Donrvetr, která nedávno pokřtila své první CD Majstrštyk.


Vstup je pro všechny zájemce na konferenci i závěrečný koncert volný.
Podrobné informace o konferenci mohou zájemci najít na webových stránkách konference http://ksv.upce.cz/sociocon/.

bližší informace ke konferenci:
Mgr. Tomáš Samek, M.A.
Katedra sociálních věd Fakulty filozofické UPa
telefon 466 036 630

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.9.

Zahraniční partnerské smlouvy Univerzity Pardubice

V pondělí 7. září dopoledne proběhne na univerzitě diskuse s částí delegace o možnostech akademické spolupráce a prohlídka univerzitního kampusu v Polabinách, odpoledne bude celá delegace jednat v moderním univerzitním centru na náměstí Čs. legií.

Vzdělání celý článek
28.12.

Blíží se zápisy do základních škol

Přijatí žáci obdrží u zápisu registrační číslo, pod kterým budou po celou dobu přijímacího řízení evidováni. Výsledky přijetí žáka budou ředitelem školy oznámeny do třiceti dnů ode dne konání zápisu, a to vyvěšením registračních čísel na úřední desce školy nebo na jiném obvyklém místě určeném pro vyhlášení správních rozhodnutí, ale i způsobem umožňujícím dálkový přístup po dobu 15 dnů.

Vzdělání celý článek
22.6.

„Věda v ulicích“

Ve dnech 22. a 23. června se Univerzita Pardubice se účastní v Praze akce „Věda v ulicích“.

Vzdělání celý článek
25.6.

Závěrečné akademické obřady na Univerzitě Pardubice

Čtyřem absolventům bude udělena Studentská cena rektora II. stupně - za vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce.

Vzdělání celý článek
4.9.

Pro vedoucí školních jídelen jsou připraveny semináře o výživových normách a hygieně stravování

Hygienické zásady a zásady aplikace výživových norem závazných pro školní stravování jsou jedním z témat celoplošného školení pracovníků zařízení školního stravování (vedoucích školních jídelen), které se uskuteční během září v prostorách Krajského úřadu v Pardubicích postupně pro všechny okresy našeho kraje.

Vzdělání celý článek
6.5.

Královéhradečtí usilují o větší bezpečnost na silnicích

Školení bude také zaměřené na rodiče, dozví se například, jak správně vybrat dětskou autosedečku.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting