Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

1.9.

Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

Zhruba 8400 žáků usedne 1. září do lavic 17 městských základních škol v Pardubicích. Poprvé se do školy s taškou na zádech zítra vydá na 1100 dětí, což je zhruba stejně, jako v loňském roce. Z devátých tříd v červnu přitom odešlo 750 dětí. Kapacita městských základních škol se tak postupně plní, od září bude vyčerpána z více než 90 procent.


„Školy jsou připraveny na 1100 prvňáčků, ale počty žáků, kteří skutečně nastoupí do školy, se ještě mohou trochu měnit, přes prázdniny se často hledají místa pro děti, které se přistěhovaly, některé děti naopak přestoupí do školy mimo Pardubice,“ řekla vedoucí oddělení školství pardubického magistrátu Olga Havlíková.

Ve čtvrtek se do škol vydají i představitelé města. Zatímco úkolem náměstků bude přivítat děti i pedagogy po prázdninách, primátorovi Pardubic Martinu Charvátovi letos připadla role otce vedoucího do školy prvňáčka.

Po prázdninách školy přivítají své žáky vygruntované a opravené. Jen během prázdnin Pardubice investovaly do svých školských zařízení více než 50 milionů korun, za celý rok 2016 to bude téměř 85 milionů korun. Ne všechny prázdninové opravy a rekonstrukce ale skončí se zahájením školního roku. Například žáci ze Základní školy Benešovo náměstí musí do druhé poloviny září oželet sociální zařízení pro hřiště a tělocvičnu, které prochází rekonstrukcí v hodnotě cca 2,1 milionu korun. Do konce září má také skončit oprava fasády na ZŠ Štefánikova či rekonstrukce střechy na jednom z pavilonů Základní školy ve Studánce.  Všechny opravy probíhají po dohodě s řediteli škol a neměly by narušit výuku. Například kompletní rekonstrukce elektroinstalace, která začala před nedávnem v Základní škole npor. Eliáše, bude probíhat v odpoledních hodinách, o víkendech a podobně.  „Žádná ze škol ale nemusela kvůli opravám posunout začátek školního roku.  Všechny školy začínají 1. září, výjimkou je  jen  ZŠ Waldorfská, kde budou z důvodu vzdělávání celého pedagogického sboru začínat až 5. září,“  dodala Olga Havlíková.

Dvě z pardubických základních škol zahájí školní rok s novinkami ve vzdělávacích programech. Základní škola ve Staňkově ulici pilotně otevírá vedle tří klasických jednu první třídu s podporou výuky matematiky, etiky a anglického jazyka. Druhou novinkou pardubického základního školství je otevření mládežnické Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje, která bude působit při Základní škole Ohrazenice. Je třetí akademií tohoto druhu v České republice a má podchytit talentované sportovce z celého regionu a zprostředkovat jejich systematickou odbornou přípravu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.11.

Rozvoj středních škol nebo nová budova záchranky. Kraj připravuje v Holicích řadu projektů

Oproti původnímu projektovému záměru je navýšena předpokládaná cena stavby, jelikož jsme zjistili absolutně nevhodný podklad pro nový povrch dráhy. Rovněž bylo nutné řešit odvodnění atletické plochy. Vyhovělo se také požadavku gymnázia na prodloužení atletické dráhy o tři metry.

Vzdělání celý článek
26.5.

0čima studentů gymnázií

Výsledky rozhodování poroty sdělíme účastníkům i veřejnosti do pěti pracovních dnů, tedy do 1. června.

Vzdělání celý článek
30.3.

Poslední šance přihlásit se do bakalářského studia na tři fakulty Univerzity Pardubice – do konce března

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci hlásit na fakultách Univerzity Pardubice i nadále – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí t.r., termíny se na jednotlivých fakultách liší:

Vzdělání celý článek
26.8.

Na první školní den se v Pardubicích chystá více než 700 dětí

V pardubických školách znovu usedne do lavic na 7,5 tisíce dětí.

Vzdělání celý článek
26.3.

O trychtýř Christiana Morgensterna

Ve středu 28. března se uskuteční již 4. ročník soutěže "O trychtýř Christiana Morgensterna"

Vzdělání celý článek
25.9.

Mezinárodní konference o speciálních anorganických pigmentech a práškových materiálech na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Posterová sekce bude umístěna ve foyer 2. NP budovy HA Fakulty chemicko-technologické. Nabídne celkem 16 plakátových příspěvků, které jsou většinou prezentací výsledků odborných prací studentů doktorského studijního programu Fakulty chemicko-technologické.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting