Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

1.9.

Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

Zhruba 8400 žáků usedne 1. září do lavic 17 městských základních škol v Pardubicích. Poprvé se do školy s taškou na zádech zítra vydá na 1100 dětí, což je zhruba stejně, jako v loňském roce. Z devátých tříd v červnu přitom odešlo 750 dětí. Kapacita městských základních škol se tak postupně plní, od září bude vyčerpána z více než 90 procent.


„Školy jsou připraveny na 1100 prvňáčků, ale počty žáků, kteří skutečně nastoupí do školy, se ještě mohou trochu měnit, přes prázdniny se často hledají místa pro děti, které se přistěhovaly, některé děti naopak přestoupí do školy mimo Pardubice,“ řekla vedoucí oddělení školství pardubického magistrátu Olga Havlíková.

Ve čtvrtek se do škol vydají i představitelé města. Zatímco úkolem náměstků bude přivítat děti i pedagogy po prázdninách, primátorovi Pardubic Martinu Charvátovi letos připadla role otce vedoucího do školy prvňáčka.

Po prázdninách školy přivítají své žáky vygruntované a opravené. Jen během prázdnin Pardubice investovaly do svých školských zařízení více než 50 milionů korun, za celý rok 2016 to bude téměř 85 milionů korun. Ne všechny prázdninové opravy a rekonstrukce ale skončí se zahájením školního roku. Například žáci ze Základní školy Benešovo náměstí musí do druhé poloviny září oželet sociální zařízení pro hřiště a tělocvičnu, které prochází rekonstrukcí v hodnotě cca 2,1 milionu korun. Do konce září má také skončit oprava fasády na ZŠ Štefánikova či rekonstrukce střechy na jednom z pavilonů Základní školy ve Studánce.  Všechny opravy probíhají po dohodě s řediteli škol a neměly by narušit výuku. Například kompletní rekonstrukce elektroinstalace, která začala před nedávnem v Základní škole npor. Eliáše, bude probíhat v odpoledních hodinách, o víkendech a podobně.  „Žádná ze škol ale nemusela kvůli opravám posunout začátek školního roku.  Všechny školy začínají 1. září, výjimkou je  jen  ZŠ Waldorfská, kde budou z důvodu vzdělávání celého pedagogického sboru začínat až 5. září,“  dodala Olga Havlíková.

Dvě z pardubických základních škol zahájí školní rok s novinkami ve vzdělávacích programech. Základní škola ve Staňkově ulici pilotně otevírá vedle tří klasických jednu první třídu s podporou výuky matematiky, etiky a anglického jazyka. Druhou novinkou pardubického základního školství je otevření mládežnické Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje, která bude působit při Základní škole Ohrazenice. Je třetí akademií tohoto druhu v České republice a má podchytit talentované sportovce z celého regionu a zprostředkovat jejich systematickou odbornou přípravu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová.

Vzdělání celý článek
12.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Svými profesními portfolii a způsobem prezentace chtějí studenti zároveň ukázat, jak jsou připraveni na budoucí přijímací pohovory a vstup na trh práce.

Vzdělání celý článek
23.1.

Výměna zkušeností s absolventy je pro další výuku vysokoškolsky vzdělaných odborníků v dopravě pro dopravní fakultu významnou zpětnou vazbou.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice si uvědomuje, že v rámci zkvalitnění výuky je nezbytné brát v úvahu podněty, nápady a vlastní zkušenosti z pracovního prostředí absolventů. Ty mohou přispět k ještě lepší konkurenceschopnosti absolventů na trhu práce.

Vzdělání celý článek
19.1.

Fakulta chemicko-technologická již v novém kampusu

Přihlášky ke studiu přijímá Fakulta chemicko-technologická do 31. března 2009.

Vzdělání celý článek
3.6.

Splynutí elektrotechnických škol přinese kvalitu i úspory

Výše uvedené střední školy splynutím zaniknou. „Prvotním hlediskem je zvýšení kvality vzdělání v těchto středních školách, zvýšení prostupnosti oborů vzdělání a lepší uplatnění absolventů v praxi.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting