Do Pardubic přijedou odborníci z japonské NIMS

16.10.

Do Pardubic přijedou odborníci z japonské NIMS

V pátek 16. října přijede na Univerzitu Pardubice delegace z japonské partnerské instituce NIMS (National Institute for Materials Science). Delegace této prestižní japonské výzkumné instituce bude jednat s rektorem univerzity profesorem Jiřím Málkem a s ředitelem Centra materiálového výzkumu profesorem Tomášem Wágnerem Hovořit zde budou o dalším postupu a naplňování smlouvy o spolupráci a vysílání mladých výzkumníků na stáže do japonské instituce a o hostování japonských odborníků na materiálový výzkum na Univerzitě Pardubice (Joint Graduate School Program), který byl slavnostně podepsán 20. dubna tohoto roku v Pardubicích. „Součástí programu návštěvy tříčlenné zahraniční delegace japonského NIMS (Dr. Kenichi Shida, Takefumi Notomi a Dr. Martin Pumera) na Univerzitě Pardubice bude mimo jiné i prohlídka nové budovy Fakulty chemicko-technologické a prezentace programu a možností vědeckých stáží na této prestižní japonské výzkumné instituci pro zájemce z řad doktorandů Univerzity Pardubice,“ sdělil k návštěvě profesor Tomáš Wágner. Smlouva o vzájemné spolupráci a vysílání studentů a vědců, takzvaný Joint Graduate School Program, byla podepsána v rámci česko-japonské konference zaměřené na výzkum pokročilých materiálů, která se uskutečnila dne 20. dubna na Univerzitě Pardubice. Tato vyšší forma smluvního vztahu navazuje na rámcovou dohodu o vzájemné vědecko-výzkumné spolupráci (Memorandum of Understanding), kterou obě instituce uzavřely v roce 2006. Univerzita Pardubice se tak stala jednou z mála evropských institucí, se kterou NIMS, považovaný za jeden z nejlepších světových výzkumných ústavů v oblasti materiálových věd, uzavřel tento typ dohody. Spolupráce s japonskými vědecko-výzkumnými institucemi patří k jedněm z nejdynamičtěji se rozvíjejícím oblastem mezinárodní spolupráce Univerzity Pardubice. Je rozvíjena zejména v rámci uzavřených smluv s celkem pěti institucemi - NIMS (Národní institut materiálového výzkumu), KCG Group, Univerzitou Matsumoto, Technologickým institutem Toyota a Lékařskou univerzitou Kjótu, ale také mimosmluvně jako například s Hokaido, Hirošima nebo Doshisha univerzitami, Tokijským technologickým institutem nebo Fujita zdravotnickou univerzitou. Do spolupráce je zapojeno pět fakult univerzity - fakulta chemicko-technologická, ekonomicko-správní, elektrotechniky a informatiky, restaurování a zdravotnických studií.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.6.

V Pardubicích začínají absolventské promoce

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

Vzdělání celý článek
21.2.

Chystá se oprava dalších pardubických škol

V rámci první rozpočtové změny chce město rozdělit přes 11 milionů korun mezi sedm pardubických škol a školek.

Vzdělání celý článek
15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová.

Vzdělání celý článek
8.4.

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

V Hradci Králové začal 7. dubna dvoudenní program jedenáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě.

Vzdělání celý článek
15.4.

Univerzita Pardubice seznámí žáky s vědou a technikou přímo na dvorech škol

Záchranáři je naučí první pomoci a na modelu v životní velikosti jim vysvětlí, jak probíhá reálný porod. Kromě toho se žáci naučí rozeznávat ochranné prvky bankovek a zjistí, že ty české patří mezi nejlépe chráněné bankovky na světě,“ popisuje ukázky demonstrací koordinátorka akce Věda a technika na dvorech škol Ing. arch. Iva Svobodová.

Vzdělání celý článek
2.5.

Studenti se speciálními vzdělávacími potřemi mají dveře otevřené

Studenti se mohou na tým pracovníků obracet se svými problémy.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting