Do základní školy Závodu míru se děti vrátí v listopadu

15.10.

Do základní školy Závodu míru se děti vrátí v listopadu

V základní škole na sídlišti Závodu míru finišují zateplovací práce, ale také přípravy na návrat školáků. Před koncem října by měly být známy výsledky posledních měření výskytu azbestu, děti by se mohly do tříd vrátit začátkem listopadu.
„V současné době jsou zcela hotovy tři pavilony v areálu školy. Tedy nejen zbaveny azbestu a zatepleny, ale také vymalovány a uklizeny. Hlavně v nich však již proběhla měření výskytu azbestu, která prokázala, že veškeré prostory jsou v pořádku. Výsledky měření ve zbývajících dvou budovách bychom měli znát ke konci října,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.


Stěhování základní školy, jejíž žáci jsou od počátku školního roku podle ročníků rozmístěni ve třech pardubických školách, plánuje ředitelka školy Závodu míru na 44. kalendářní týden.  Pondělí 28. října je státním svátkem, v úterý a ve středu jsou podzimní prázdniny a na další dva dny by škola vyhlásila ředitelské volno. V pondělí 4. listopadu by se už děti mohly vrátit do své školy. „Všichni věříme, že to tak bude, ale dokud nebudeme mít v ruce atesty o zdravotní nezávadnosti školy, nelze to říci s naprostou jistotou. Rodiče školáků ale budou podrobně informováni vedením školy bezprostředně poté, co bude termín stěhování potvrzen,“ zdůraznil náměstek.


Výskyt azbestu v plášti budov školy na Závodu míru, který v průběhu zateplování školy odhalili stavbaři, zkomplikoval nejen rekonstrukční práce, ale také začátek školního roku. Učebny prvních tříd se stěhovaly do základní školy ve Štěfánikově ulici, zbývající třídy prvního stupně našly azyl v ZŠ Bratranců Veverkových, druhý stupeň dojíždí do základní školy na Dubině.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

3.7.

Sponze a promoce na univerzitě

Při akademickém obřadu bude udělena Studentská cena rektora I. stupně - absolventce Ing. Anetě Hýblové ve studijním oboru Regionální rozvoj za celkový prospěch studia "s vyznamenáním" a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce "Přímé zahraniční investice a rozvoj regionu".

Vzdělání celý článek
30.8.

Na střední školy nastupuje méně žáků než vloni

Kraj investoval do zkvalitnění podmínek sloučených škol a do dalších rekonstrukcí přibližně 120 milionů korun.

Vzdělání celý článek
9.7.

Bezplatné kurzy angličtiny pro handicapované

Požadavky jsou: PC se sluchátky, mikrofonem a webovou kamerou, přístup k internetu Explorer, aplikace Flash a Java.

Vzdělání celý článek
19.12.

Základní škola dostane interaktivní tabuli

Škola ve Štefánikově ulici využije interaktivní tabuli v první fázi k výuce jazyků.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting