Do základní školy Závodu míru se děti vrátí v listopadu

15.10.

Do základní školy Závodu míru se děti vrátí v listopadu

V základní škole na sídlišti Závodu míru finišují zateplovací práce, ale také přípravy na návrat školáků. Před koncem října by měly být známy výsledky posledních měření výskytu azbestu, děti by se mohly do tříd vrátit začátkem listopadu.
„V současné době jsou zcela hotovy tři pavilony v areálu školy. Tedy nejen zbaveny azbestu a zatepleny, ale také vymalovány a uklizeny. Hlavně v nich však již proběhla měření výskytu azbestu, která prokázala, že veškeré prostory jsou v pořádku. Výsledky měření ve zbývajících dvou budovách bychom měli znát ke konci října,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.


Stěhování základní školy, jejíž žáci jsou od počátku školního roku podle ročníků rozmístěni ve třech pardubických školách, plánuje ředitelka školy Závodu míru na 44. kalendářní týden.  Pondělí 28. října je státním svátkem, v úterý a ve středu jsou podzimní prázdniny a na další dva dny by škola vyhlásila ředitelské volno. V pondělí 4. listopadu by se už děti mohly vrátit do své školy. „Všichni věříme, že to tak bude, ale dokud nebudeme mít v ruce atesty o zdravotní nezávadnosti školy, nelze to říci s naprostou jistotou. Rodiče školáků ale budou podrobně informováni vedením školy bezprostředně poté, co bude termín stěhování potvrzen,“ zdůraznil náměstek.


Výskyt azbestu v plášti budov školy na Závodu míru, který v průběhu zateplování školy odhalili stavbaři, zkomplikoval nejen rekonstrukční práce, ale také začátek školního roku. Učebny prvních tříd se stěhovaly do základní školy ve Štěfánikově ulici, zbývající třídy prvního stupně našly azyl v ZŠ Bratranců Veverkových, druhý stupeň dojíždí do základní školy na Dubině.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.10.

Univerzita Pardubice se představí na zahraničních veletrzích – ze slovenské Nitry zamíří rovnou do Asie

„Českou republiku a vysokoškolské vzdělávání u nás budou spolu s Univerzitou Pardubice na veletrhu v Tchaj-wanu reprezentovat ještě Univerzita Hradec Králové a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Společný stánek zaštítí Česká ekonomická a kulturní kancelář na Tchaj-wanu,“ uvedla Ing. Monika Vejchodová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy, která univerzitu na veletrhu zastupuje a představí.

Vzdělání celý článek
17.4.

K přijímačkám jdou i žáci pátých tříd. Na osmiletá gymnázia míří většinou premianti

„Do 1. kola přijímacího řízení na osmileté gymnázium se nám přihlásilo 96 uchazečů, z čehož jich na první termín bylo 62. Přijímat budeme 30 žáků, máme tedy více než trojnásobný převis,“ řekl ředitel gymnázia Josef Menšík. Ten také uvedl, že v loňském roce se na víceleté gymnázium hlásilo 75 uchazečů, v roce 2016 jich bylo 69.

Vzdělání celý článek
17.5.

Nejlepší mladý chemik se bude hledat možná i na Ukrajině

Unikátní soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika, kterou již deset let spolu se svými partnery pořádá Střední průmyslová škola chemická Pardubice, by mohla nabýt mezinárodního rozměru. O možnosti uspořádat ukrajinské kolo soutěže jednali zástupci uvedené školy s představiteli Základní školy ve Svaljavě při své poslední cestě do Podkarpatské Rusi.

Vzdělání celý článek
8.2.

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

Studenti začnou využívat prostory, které v pivovaru dříve sloužily pro chlazení mladiny a jako ležácké sklepy.

Vzdělání celý článek
17.1.

Výměna oken ve školní budově je nutností

Radní Pardubického kraje na svém posledním zasedání rozhodli o výzvě na podání nabídky na rekonstrukci oken ve Speciální mateřské škole, základní a praktické škole Pardubice.

Vzdělání celý článek
11.5.

Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

Zájemci mohou do vybraných titulů nejen nahlédnout, ale mohou si je rovněž pořídit do své knihovny. Tu si mohou obohatit například o tituly – Finanční stráž v Čechách 1842–1918, Hernando Colón vzrcadle své knihovny, Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem, Historici mezi vědou a vědní politikou,

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting