Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

3.9.

Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

Radko Martínek s radní zodpovědnou za školství Janou Pernicovou se setkali s iniciátory petice - z řad studentek školy - za zachování pardubické obchodní akademie. Sdělili jim, že o stěhování akademie do budovy Gymnázia Mozartova bude kraj nadále jednat. Bylo domluveno, že studentky pak budou o výsledku diskuze na hejtmanství Pardubického kraje informovat spolužáky v první školní den.   „Zatím není nic rozhodnuto. Vaším dopisem se kraj vážně zabývá. Mimo jiné to jeden z důvodů, proč znovu prověřujeme všechny možnosti,“ řekl hejtman studentkám. „To znamená, že pečlivě zvážíme, kolik potřebuje obchodní akademie odborných učeben a kolik gymnázium. Budeme sledovat, jestli je vůbec možné akademii přesunout do budovy gymnázia,“ prohlásil hejtman v úvodu setkání. Kraj musí počítat také s tím, kolik peněz by v nejbližší době musel vložit do oprav a modernizace historické budovy, v níž obchodní akademie sídlí. Za zásadní považuje radní Jana Pernicová i vlastnické vztahy. "O vlastnické právo k budově obchodní akademie se dělí vedle města Pardubice i několik soukromých vlastníků," upozornila radní Pernicová. Hejtman pak její slova doplnil: „Tím, že přestěhujeme akademii do svých prostor, přestaneme platit nájem. Ušetřené peníze můžeme pak investovat do modernizace budovy gymnázia. Změna musí znamenat stabilizaci školy minimálně na deset let."    S maturanty také hejtman hovořil o optimalizaci školské sítě a udržení kvality středních škol. Debatovali například o přijímacích zkouškách na střední školy a státní maturitě, která je letos čeká. Obě strany se na závěr domluvili na dalším setkání, kde hejtman vysvětlí, na  jakém základě přistupuje Pardubický kraj k dlouhodobým změnám ve školství.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.6.

Slučování středních škol nehrozí.

Střední školy zřizované Pardubickým krajem zaznamenávají z hlediska počtu žáků nejnižší hodnoty, ale úbytek žáků ve školním roce 2014/2015 ovlivnil především odchod početně silnějších vyšších ročníků. Nově bylo do prvních ročníků denní formy vzdělávání přijato o 92 žáků více než ve školním roce 2013/2014. „V dalších letech lze očekávat stabilizaci počtu přijímaných žáků do středního vzdělávání a od roku 2017 jeho pozvolné navyšování až do roku 2025,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Vzdělání celý článek
26.6.

Jedna z letošních Cen Josefa Hlávky putuje na Univerzitu Pardubice

„Kniha je první českou, rozsáhlou a komplexní publikací o Nositeli Nobelovy ceny za fyziku Nielsi Bohrovi, který se s Albertem Einsteinem zasloužil o zásadní proměnu vývoje a tvářnosti přírodních věd či vědeckého myšlení ve 20. století. O Bohrově způsobu myšlení nebo jeho filosofii vědy jsme se po celá desetiletí, ani na stránkách českých odborných časopisů, de facto nic podstatného nedozvídali,“ uvádí k publikaci autor knihy Filip Grygar, který působí na pardubické katedře filosofie.

Vzdělání celý článek
26.1.

Diskusní večer Kavárna Universitas

Učí vysoké školy mladé lidi, jak být nacionalisty, anebo svou vlastní podstatou existence vytváří podmínky nacionalismu? Mohou se univerzity této své role zbavit?

Vzdělání celý článek
19.3.

Rozhodovala znalost součástek i zručnost

„Soutěž má velmi dobrou úroveň. Svědčí o tom výsledky z praktické části soutěže, kde byli účastníci nejúspěšnější. Jsem rád, že se tři školy dokáží prostřídat v rámci organizace regionálního kola a navíc posílají své pedagogy jako rozhodčí,“ dodal Bohumil Bernášek

Vzdělání celý článek
21.1.

Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

Děti z mateřských škol a prvních tříd dostaly na začátku soutěže otázku: Pokud bys měl kouzelnou baterku, jako malý Franta z knížky, na co by sis posvítil? Co by se mohlo stát?

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting