Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

3.9.

Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

Radko Martínek s radní zodpovědnou za školství Janou Pernicovou se setkali s iniciátory petice - z řad studentek školy - za zachování pardubické obchodní akademie. Sdělili jim, že o stěhování akademie do budovy Gymnázia Mozartova bude kraj nadále jednat. Bylo domluveno, že studentky pak budou o výsledku diskuze na hejtmanství Pardubického kraje informovat spolužáky v první školní den.   „Zatím není nic rozhodnuto. Vaším dopisem se kraj vážně zabývá. Mimo jiné to jeden z důvodů, proč znovu prověřujeme všechny možnosti,“ řekl hejtman studentkám. „To znamená, že pečlivě zvážíme, kolik potřebuje obchodní akademie odborných učeben a kolik gymnázium. Budeme sledovat, jestli je vůbec možné akademii přesunout do budovy gymnázia,“ prohlásil hejtman v úvodu setkání. Kraj musí počítat také s tím, kolik peněz by v nejbližší době musel vložit do oprav a modernizace historické budovy, v níž obchodní akademie sídlí. Za zásadní považuje radní Jana Pernicová i vlastnické vztahy. "O vlastnické právo k budově obchodní akademie se dělí vedle města Pardubice i několik soukromých vlastníků," upozornila radní Pernicová. Hejtman pak její slova doplnil: „Tím, že přestěhujeme akademii do svých prostor, přestaneme platit nájem. Ušetřené peníze můžeme pak investovat do modernizace budovy gymnázia. Změna musí znamenat stabilizaci školy minimálně na deset let."    S maturanty také hejtman hovořil o optimalizaci školské sítě a udržení kvality středních škol. Debatovali například o přijímacích zkouškách na střední školy a státní maturitě, která je letos čeká. Obě strany se na závěr domluvili na dalším setkání, kde hejtman vysvětlí, na  jakém základě přistupuje Pardubický kraj k dlouhodobým změnám ve školství.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září. Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Vzdělání celý článek
12.2.

Veřejný internet na pardubické průmyslovce slavnostně zprovozněn

Za účasti celé řady hostů byl v pátek 9. února 2007 slavnostně zprovozněn projekt veřejného internetu na pardubické SPŠE.

Vzdělání celý článek
21.10.

V Německu poznávali spolupráci škol se zaměstnavateli

Hlavním tématem prezentace byl však především systém výuky, ve kterém hrají významnou roli podniky.

Vzdělání celý článek
7.5.

Projekt TECHNOhrátky se představil ředitelům středních škol

Kampaň svým zaměřením osloví především žáky základních škol, veřejnost i velké zaměstnavatele v regionu. Zástupci odboru školství a organizátoři projektu TECHNOhrátky představili časový harmonogram i jednotlivé pilíře netradiční kampaně, která obsahuje praktické, edukační i zábavné formy popularizace technických profesí, které jsou zároveň podporované stipendii Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
12.6.

Kulatý stůl napověděl, jak zkvalitnit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji

„Ukázalo se, že žákům – pokud nemají příbuzné na venkově – chybí dostatečná informovanost o tom, jak vypadá současné zemědělství a jakou plní funkci. Většinou si je představují jako práci na poli. Některé odpovědi byly nesmírně kuriózní. Jedna žákyně odpověděla: ´Nevybrala jsem si ho proto, že mě zeměpis nebaví.“ A další uvedla: ´Nemám zájem o zemědělskou školu, ale kdybych se dostala na střední školu, tak bych chtěla jít na veterinu.´ Myslím, že v případě ostatních městských škol bude situace podobná. Určitě bychom v této souvislosti uvítali větší osvětu,“ popsala výsledky ankety ředitelka Jana Smetanová.

Vzdělání celý článek
4.10.

Profesoři Pessa a Manninen na Univerzitě Pardubice

Ve dnech 4. a 5. října 2007 navštíví Univerzitu Pardubice dva světově uznávaní odborníci z Finska.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting