Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

3.9.

Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

Radko Martínek s radní zodpovědnou za školství Janou Pernicovou se setkali s iniciátory petice - z řad studentek školy - za zachování pardubické obchodní akademie. Sdělili jim, že o stěhování akademie do budovy Gymnázia Mozartova bude kraj nadále jednat. Bylo domluveno, že studentky pak budou o výsledku diskuze na hejtmanství Pardubického kraje informovat spolužáky v první školní den.   „Zatím není nic rozhodnuto. Vaším dopisem se kraj vážně zabývá. Mimo jiné to jeden z důvodů, proč znovu prověřujeme všechny možnosti,“ řekl hejtman studentkám. „To znamená, že pečlivě zvážíme, kolik potřebuje obchodní akademie odborných učeben a kolik gymnázium. Budeme sledovat, jestli je vůbec možné akademii přesunout do budovy gymnázia,“ prohlásil hejtman v úvodu setkání. Kraj musí počítat také s tím, kolik peněz by v nejbližší době musel vložit do oprav a modernizace historické budovy, v níž obchodní akademie sídlí. Za zásadní považuje radní Jana Pernicová i vlastnické vztahy. "O vlastnické právo k budově obchodní akademie se dělí vedle města Pardubice i několik soukromých vlastníků," upozornila radní Pernicová. Hejtman pak její slova doplnil: „Tím, že přestěhujeme akademii do svých prostor, přestaneme platit nájem. Ušetřené peníze můžeme pak investovat do modernizace budovy gymnázia. Změna musí znamenat stabilizaci školy minimálně na deset let."    S maturanty také hejtman hovořil o optimalizaci školské sítě a udržení kvality středních škol. Debatovali například o přijímacích zkouškách na střední školy a státní maturitě, která je letos čeká. Obě strany se na závěr domluvili na dalším setkání, kde hejtman vysvětlí, na  jakém základě přistupuje Pardubický kraj k dlouhodobým změnám ve školství.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.10.

Středoškoláci svými projekty usnadní život druhým

Rehabilitační pomůcky pomáhají dětským pacientům vracet se do plnohodnotného života. „Žáci naší školy si však uvědomují, že je možné sestrojit hodně pomůcek a zařízení, která jim usnadní život.

Vzdělání celý článek
18.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Svými profesními portfolii a způsobem prezentace chtějí studenti zároveň ukázat, jak jsou připraveni.

Vzdělání celý článek
25.9.

Konference k veřejné správě na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice

Účastníci konference obdrží sborník příspěvků, v němž autoři prezentují výsledky své vědecko-výzkumné činnosti, případně i zkušenosti získané v zahraničí.

Vzdělání celý článek
13.6.

Univerzita Pardubice otvírá nový obor Aplikovaná elektrotechnika

Zcela nový bakalářský studijní program Aplikovaná elektrotechnika právě otevřela Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice (UPa). Výuka se zaměří na moderní oblasti elektronických obvodů, senzorů, mikroprocesorové techniky, informačních technologií, automatizace a prototypové výroby.

Vzdělání celý článek
4.1.

Vylosovaní účastníci převezmou dárky

Vylosovaní účastníci Týdne vzdělávání dospělých převezmou dárky

Vzdělání celý článek
24.1.

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

Čtyři fakulty Univerzity Pardubice nabízejí přípravné kurzy, které by jim měly pomoci s přípravou na červnové přijímací zkoušky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting