Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

3.9.

Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

Radko Martínek s radní zodpovědnou za školství Janou Pernicovou se setkali s iniciátory petice - z řad studentek školy - za zachování pardubické obchodní akademie. Sdělili jim, že o stěhování akademie do budovy Gymnázia Mozartova bude kraj nadále jednat. Bylo domluveno, že studentky pak budou o výsledku diskuze na hejtmanství Pardubického kraje informovat spolužáky v první školní den.   „Zatím není nic rozhodnuto. Vaším dopisem se kraj vážně zabývá. Mimo jiné to jeden z důvodů, proč znovu prověřujeme všechny možnosti,“ řekl hejtman studentkám. „To znamená, že pečlivě zvážíme, kolik potřebuje obchodní akademie odborných učeben a kolik gymnázium. Budeme sledovat, jestli je vůbec možné akademii přesunout do budovy gymnázia,“ prohlásil hejtman v úvodu setkání. Kraj musí počítat také s tím, kolik peněz by v nejbližší době musel vložit do oprav a modernizace historické budovy, v níž obchodní akademie sídlí. Za zásadní považuje radní Jana Pernicová i vlastnické vztahy. "O vlastnické právo k budově obchodní akademie se dělí vedle města Pardubice i několik soukromých vlastníků," upozornila radní Pernicová. Hejtman pak její slova doplnil: „Tím, že přestěhujeme akademii do svých prostor, přestaneme platit nájem. Ušetřené peníze můžeme pak investovat do modernizace budovy gymnázia. Změna musí znamenat stabilizaci školy minimálně na deset let."    S maturanty také hejtman hovořil o optimalizaci školské sítě a udržení kvality středních škol. Debatovali například o přijímacích zkouškách na střední školy a státní maturitě, která je letos čeká. Obě strany se na závěr domluvili na dalším setkání, kde hejtman vysvětlí, na  jakém základě přistupuje Pardubický kraj k dlouhodobým změnám ve školství.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

27.9.

Slavnostní zahájení akademického roku 2013/2014 českých vysokých škol se koná letos na Univerzitě Pardubice. Rektor Univerzity Pardubice udělí dva čestné doktoráty.

V Pardubicích se setká téměř padesátka představitelů českých vysokoškolských institucí - rektorů veřejných, státních i soukromých vysokých škol, aby společně s akademickou obcí Univerzity Pardubice zahájili nový akademický rok.

Vzdělání celý článek
12.11.

Děti soutěžily v logických úlohách

Hlavním cílem soutěže je obrátit pozornost dětí i odborné veřejnosti ke specifickému nadání, kterým je schopnost logického myšlení a samostatného uvažování.

Vzdělání celý článek
9.7.

Jedinečná nabídka bezplatného školení

Posluchači díky tomuto jedinečnému semináři získají cenné informace z oblasti mediální komunikace.

Vzdělání celý článek
15.4.

Týden teorie a praxe v ekonomice

Tématy prezentací a společných diskusí budou zejména problematika malého a středního podnikání.

Vzdělání celý článek
15.5.

Pardubické školky v září přivítají přes 900 dětí

Pardubice přitom seznam školek i počet volných míst každoročně zveřejňují na webu. „Některé děti jejich rodiče přihlásili pouze do jedné školky nejblíže bydliště, jiní si vybrali školku s malou kapacitou,“ vyjmenoval časté příčiny nepřijetí tříletých dětí náměstek Tauber. I přes velký počet nepřijatých dětí však zůstalo do druhého kola šest volných míst v MŠ Lány na Důlku a v MŠ Hostovice.

Vzdělání celý článek
24.9.

Univerzita musela být evakuována

Na závěr cvičení provedli hasiči celkový průzkum a zadýmené prostory postupně odvětrali.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting