Dotace do školství

6.3.

Dotace do školství

Dotace do školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky poskytlo Pardubickému kraji dotaci ve výši 753 tisíc korun na realizaci grantového projektu s názvem „Šance pro děti a mládež se speciálními potřebami“. Realizují ho Střední odborná škola stavební a Střední odborné účiliště stavební Rybitví. Vše je v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů – opatření s názvem Zkvalitňování vzdělávání ve školách a školských zařízeních a rozvoj podpůrných systémů vzdělávání. „Projekt se týká žáků vycházejících z nižších ročníků základních škol, kterým je třeba zajistit speciální přístup a přípravu na budoucí povolání, aby byli lépe uplatnitelní na trhu práce,“ řekla Marie Málková, radní zodpovědná za školství. Kromě toho získal Pardubický kraj také dotaci z Úřadu práce hlavního města Prahy ve výši téměř 426 tisíc korun pro realizaci projektu na SOU Svitavy s názvem „Zvýšení konkurenceschopnosti pracovníků ve strojírenství se zaměřením na CNC operátory“. „Ministerstvo školství nám také poskytlo účelovou dotaci na náš projekt týkající se budování sítě škol se zaměřením na poskytování dalších kvalifikací, tedy možnost všem věkovým kategoriím prohlubovat si své vzdělání,“ dodala Málková s tím, že tato dotace je ve výši zhruba 3,2 miliony korun.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.11.

Akademický senát fakulty ekonomicko-správní volí kandidáta na

Funkci děkana může zastávat tatáž osoba po dvě po sobě jdoucí období.

Vzdělání celý článek
22.10.

Rada kraje schválila na několika školách nové obory

Ke studiu nových oborů se budou moci uchazeči hlásit již pro následující školní rok

Vzdělání celý článek
28.2.

Na dvou fakultách univerzity Pardubice končí termín podání přihlášek ke studiu

Fakulta filozofická plánuje přijmout na 550 uchazečů do svých bakalářských studijních oborů, Fakulta zdravotnických studií necelých 260 uchazečů.

Vzdělání celý článek
3.9.

Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

Tím, že přestěhujeme akademii do svých prostor, přestaneme platit nájem.

Vzdělání celý článek
22.9.

Do kampusu Univerzity Pardubice se vrací studenti. Začíná 68. akademický rok

Počet zapsaných studentů ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října, první 2-3 týdny zimního semestru, ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia a oficiální vysokoškolské statistiky se uzavírají až k 31. říjnu.

Vzdělání celý článek
15.3.

Kandidátkou na děkanku Fakulty zdravotnických studií je Jana Holá

Fakulta zdravotních studií Univerzity Pardubice bude mít nové vedení. Kandidátkou na děkanku se včera večer stala doc. Ing. Jana Holá, Ph.D. Nynější proděkanka fakulty pro vědu a výzkum tak vystřídá po čtyřech letech ve funkci profesora Josefa Fuska, kterému končí funkční období 30. dubna.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting