Elektrikáři z České Třebové mají zlaté ručičky

1.7.

Elektrikáři z České Třebové mají zlaté ručičky

Na brněnském výstavišti se uskutečnilo 19. června slavnostní předání cen v soutěži České ručičky. Sešli se zde vítězové celostátních kol dvaceti řemeslných oborů. Mezi elektrikáři se blýsknul Vítězslav Beran z VOŠ a SŠ technické v České Třebové. Oceněn byl i jeho učitel Jan Hanik. Navštívit je před koncem školního roku přijel Bohumil Bernášek, radní odpovědný pro školství.
„Ocenění pro našeho studenta a učitele mne těší. Podpora technických oborů je pro náš kraj prioritou a podobné výsledky jsou důkazem, že se nám to daří. Těší mě také fakt, že práce s nadanými žáky není výsadou pouze gymnázií, ale daří se i na tříletých řemeslných oborech,“ sdělil Bohumil Bernášek. Ten předal Vítkovi drobný věcný dárek.
Účastníci soutěže museli projít školním a krajským kolem, teprve poté následoval postup do brněnském finále. Zde museli soutěžící prokázat teoretické i praktické znalosti. Vítězslav Beran z Kameniček měl v závěrečném souboji za úkol v časovém limitu sestrojit generátor napětí trojúhelníkového a obdélníkového průběhu a s tímto úkolem si poradil nejlépe ze všech.
„Prodloužil jsem si odjezd z internátu. Ještě mne čeká čtrnáct dní brigáda ve firmě Metrans. Je to součást stipendijního programu. Po prázdninách chci pokračovat ve studiu a získat další znalosti. Rád bych se v budoucnu věnoval automatizaci a chytrým domům,“ prozradil své plány Vítězslav Beran.  
První místo z Brna není jediným úspěchem Vítězslava Berana. V minulosti uspěl v soutěžích Talent Pardubického kraje a Machři roku. Na cestě na vrchol mu pomáhal i jeho učitel a zároveň zástupce ředitele pro praktické vyučování Jan Hanik, který obdržel na slavnostním vyhlášení v Brně ocenění za dlouhodobou podporu učňovského školství a řemesla.
 „Oceňuji píli a vytrvalost našeho žáka Vítka Berana, soutěží se úspěšně zúčastnil od prvního ročníku. Byl ubytován v České Třebové na internátě, mohl tak chodit na zájmové kroužky, které organizujeme. Získané zkušenosti zúročil při studiu i v soutěži. Naučit se vyhrávat není vůbec jednoduché. Musím také vyzdvihnout kolektiv pedagogů, který vytváří podmínky pro rozvoj našich žáků a věnuje se jim i po pracovní době. O tom svědčí i ocenění Jana Hanika. Věřím, že Vítek Beran bude inspirací pro další žáky naší školy,“ řekl ředitel Jan Kovář.  
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

1.10.

Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

Studovna byla pořízena a vybavena díky finančnímu daru z pozůstalosti Karla Holbika, bývalého studenta českotřebovského gymnázia. Karel Holbik (1920-2006) studoval na českotřebovském gymnáziu v letech 1932 až 1939.

Vzdělání celý článek
30.8.

Na střední školy nastupuje méně žáků než vloni

Kraj investoval do zkvalitnění podmínek sloučených škol a do dalších rekonstrukcí přibližně 120 milionů korun.

Vzdělání celý článek
11.5.

Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

Zájemci mohou do vybraných titulů nejen nahlédnout, ale mohou si je rovněž pořídit do své knihovny. Tu si mohou obohatit například o tituly – Finanční stráž v Čechách 1842–1918, Hernando Colón vzrcadle své knihovny, Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem, Historici mezi vědou a vědní politikou,

Vzdělání celý článek
29.8.

Více než dva tisíce pardubických dětí vyrazí 1. září poprvé za vzděláním.

Celková kapacita pardubických škol je zatím naplněna z 84 procent, ale některé školy, jako například ZŠ Svítkov, jsou naplněny na 100 procent,“ řekla Ivana Liedermanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu.

Vzdělání celý článek
15.1.

Mění se zřizovatelské funkce řady škol v kraji

Do konce roku 2010 dojde k převodu kompetencí zřizovatelských funkcí některých škol z Pardubického kraje na příslušná města.

Vzdělání celý článek
30.9.

Studenti holického gymnázia mají radost z oválu i dalekohledů

Hned dvě investice realizoval Pardubický kraj na Gymnáziu Dr. Emila Holuba v Holicích. V pátek byly slavnostně otevřeny nové odborné učebny a laboratoře, a také atletická dráha s hřištěm v celkové hodnotě 24,5 milionů korun. Škola tak dostala dárek ke svému 20. výročí. Slavnostního otevření se zúčastnili náměstek hejtmana Roman Línek, radní Hana Štěpánová a Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting