Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostí celostátní kolo soutěže o nejlepšího mladého chemika

4.6.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostí celostátní kolo soutěže o nejlepšího mladého chemika


Ve středu 4. června se v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční druhý ročník celostátního finále soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“.


Soutěž je určena žákům devátých tříd základních škol. Původně vznikla na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích, ale pro velký úspěch se rychle rozrostla napříč celou republikou. V letošním roce kromě Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích pořádaly regionální kola i střední odborné školy v Praze, Brně, Lovosicích, Hranicích, Olomouci, Ostravě a ve Valašském Meziříčí. Celkem se chemického klání zúčastnilo na 8 000 žáků z jedenácti krajů za podpory řady firem a společností.


„Celostátní finále, které pořádá naše fakulta ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR, je vyvrcholením a závěrečnou tečkou za soutěží, jež získává rok od roku větší popularitu,“ říká prof. Ing. Petr Kalenda, CSc., proděkan pro pedagogiku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Završuje naši snahu o propojení všech stupňů školství, od základního přes střední až po vysoké. Ti, kdo se probojovali až do finále, prokázali takovou míru znalostí, že jsou již dnes našimi potenciálními studenty,“ dodává proděkan prof. Kalenda.


Do celostátního kola postoupilo 40 finalistů a z Pardubického kraje bude 7 soutěžících. Na mladé chemiky čeká během dopoledne nejprve test teoretických znalostí a poté odpoledne zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úloh je dílem pořádající Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Součet bodových zisků z obou částí soutěže rozhodne o vítězi, který se stane pomyslným mistrem České republiky v chemii.


Svaz chemického průmyslu ČR připravil pro vítěze hodnotné ceny. Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pak pro prvních pět finalistů připravila certifikát na stipendium během 1. roku studia na fakultě v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun.


Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne taktéž na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve středu 4. června v posluchárně C1 od 17 hodin (2. NP, budova HA, Studentská 573, 532 10 Pardubice) za účasti vedení fakulty a významných hostů z řad partnerů soutěže.


Podrobné informace o soutěži lze nalézt na www.mladychemikcr.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.2.

Historicky první Američan studuje v Žamberku

O češtinu a Českou republiku jsem se začal zajímat už v USA, protože na naší škole jsem se často setkával s českými studenty.

Vzdělání celý článek
8.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly přijímačky

V pondělí 4. června 2007 začaly na Univerzitě Pardubice (UPa) první série přijímacích zkoušek.

Vzdělání celý článek
15.2.

Kraj podpoří netradiční integraci handicapovaných dětí

Rada Pardubického kraje na svém posledním jednání schválila investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun pro město Bystré.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzita Pardubice pokračuje v přednáškách pro veřejnost – otevírá další semestr Univerzity třetího věku a Univerzity volného času

Dopravní fakulta Jana Pernera ve spolupráci s U3V pořádá navíc také speciální kurzy určené pro širokou veřejnost bez omezení věkem, např. Kurz první pomoci, kurz Angličtina pro falešné začátečníky, praktický kurz Lékárna v přírodě I a Lékárna v přírodě II. a kurz cvičení. Všechny kurzy začínají také v říjnu.

Vzdělání celý článek
30.3.

Poslední šance přihlásit se do bakalářského studia na tři fakulty Univerzity Pardubice – do konce března

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci hlásit na fakultách Univerzity Pardubice i nadále – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí t.r., termíny se na jednotlivých fakultách liší:

Vzdělání celý článek
13.6.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice přivítá nejlepší mladé chemiky

Čtyřicítku finalistů čeká nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úloh je týmovou prací akademiků pořádající fakulty. Součet bodů z obou částí soutěže rozhodne o vítězi.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting