Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostí celostátní kolo soutěže o nejlepšího mladého chemika

4.6.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostí celostátní kolo soutěže o nejlepšího mladého chemika


Ve středu 4. června se v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční druhý ročník celostátního finále soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“.


Soutěž je určena žákům devátých tříd základních škol. Původně vznikla na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích, ale pro velký úspěch se rychle rozrostla napříč celou republikou. V letošním roce kromě Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích pořádaly regionální kola i střední odborné školy v Praze, Brně, Lovosicích, Hranicích, Olomouci, Ostravě a ve Valašském Meziříčí. Celkem se chemického klání zúčastnilo na 8 000 žáků z jedenácti krajů za podpory řady firem a společností.


„Celostátní finále, které pořádá naše fakulta ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR, je vyvrcholením a závěrečnou tečkou za soutěží, jež získává rok od roku větší popularitu,“ říká prof. Ing. Petr Kalenda, CSc., proděkan pro pedagogiku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Završuje naši snahu o propojení všech stupňů školství, od základního přes střední až po vysoké. Ti, kdo se probojovali až do finále, prokázali takovou míru znalostí, že jsou již dnes našimi potenciálními studenty,“ dodává proděkan prof. Kalenda.


Do celostátního kola postoupilo 40 finalistů a z Pardubického kraje bude 7 soutěžících. Na mladé chemiky čeká během dopoledne nejprve test teoretických znalostí a poté odpoledne zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úloh je dílem pořádající Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Součet bodových zisků z obou částí soutěže rozhodne o vítězi, který se stane pomyslným mistrem České republiky v chemii.


Svaz chemického průmyslu ČR připravil pro vítěze hodnotné ceny. Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pak pro prvních pět finalistů připravila certifikát na stipendium během 1. roku studia na fakultě v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun.


Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne taktéž na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve středu 4. června v posluchárně C1 od 17 hodin (2. NP, budova HA, Studentská 573, 532 10 Pardubice) za účasti vedení fakulty a významných hostů z řad partnerů soutěže.


Podrobné informace o soutěži lze nalézt na www.mladychemikcr.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

4.3.

Suterén zdravotnické školy se dočkal odvlhčení

„Investice do suterénu do zdravotní školy byla více než nutná. Odvlhčení prostor stálo 5,1 milionů korun. Jejich vybavení následně 472 tisíc korun,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
11.6.

Pardubice jsou znepokojeny situací na Gymnáziu Dašická

Jitka Svobodová řídí Gymnázium Dašická od roku 2005, kdy je převzala po dlouholetém úspěšném řediteli Josefu Kubátovi.

Vzdělání celý článek
24.6.

Technohrátky jsou úspěšným motivátorem školáku k výběru technických oborů

Na TECHNOhrátky pozitivně reagují nejen ředitelé, ale rovněž samotní žáci. Pro mnohé z nich znamenají klíčový faktor při výběru budoucího povolání. „Už předtím jsem uvažoval, že si na Střední školu uměleckoprůmyslovou v Ústí nad Orlicí podám přihlášku. A tato akce mě utvrdila, že sem chci víc a víc. Zajímá mě obor nástrojař, který má dobré uplatnění,“ přiznává Martin Macek, žák 8. třídy Základní školy Radiměř.

Vzdělání celý článek
5.1.

Gymnázium v Litomyšli dostane nového ředitele

Rada Pardubického kraje vypíše v nejbližší době konkurz na ředitele Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli.

Vzdělání celý článek
13.12.

Univerzita získala licenci na unikátní antiplagiátorský program

Univerzita Pardubice v tomto semestru nově využívá speciální internetový nástroj Turnitin, který umožňuje rychlé odhalení plagiátorství dokumentů. Program kontroluje vědecké práce, ale škola ho chce také využít k tomu, aby pomáhal studentům s psaním akademických textů.

Vzdělání celý článek
7.4.

Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

Středoškoláci prostřednictvím přednášek nahlédnou do několika témat, která je budou následně provázet během jejich studia. Seznámí se například s finanční krizí v minulosti i současnosti či s osobností prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Vyslechnou přednášku o způsobech výběrového řízení, o chování uživatelů na sociálních sítích nebo o formách verbální komunikace. Na jednu skupinu bude odpoledne čekat i přednáška v angličtině, která přiblíží možnosti studia v zahraničí.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting