Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na veletrhu AKADÉMIA na Slovensku

11.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na veletrhu AKADÉMIA na Slovensku

Od úterý 10. října zástupci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice prezentují možnosti vysokoškolského studia v Pardubicích na mezinárodním veletrhu AKADÉMIA 2017 v Bratislavě. Studentům ze Slovenska budou studijní programy a oborů fakulty nabízet až do čtvrtka 12. října.
„Pro zájemce ze Slovenska je naše Fakulta chemicko-technologická stále atraktivní, a to jak svou širokou nabídkou studijních oborů, tak snadnou dostupností. Cesta z Bratislavy do Pardubic totiž trvá pouhé tři hodiny vlakem,“ uvedla koordinátorka účasti Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Iva Ulbrichová, a dodává, že téměř polovina studentů ze Slovenska, kteří celkově studují na Univerzitě Pardubice, si jako přípravu na své budoucí povolání vybrala právě některý z oborů této fakulty.
„Fakulta chemicko-technologická se slovenského veletrhu Akadémia účastní tradičně – letos již pošestnácté. Její zástupci budou poskytovat všem zájemcům podrobné informace o možnostech studia na fakultě a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2018/2019. Zájemci získají i další informace o univerzitě, zázemí, životě v kampusu i v Pardubicích,“ doplnila Iva Ulbrichová.
Studenti i akademičtí pracovníci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice budou návštěvníkům veletrhu k dispozici na stánku číslo 20. 
Šanci zorientovat se v nabídce slovenských, českých i dalších zahraničních vysokých škol mají uchazeči o studium na Slovensku od úterý 10. až do čtvrtka 12. října. Veletrh Akadémia jim v koncentrované podobě představí také nabídku dalších vzdělávacích institucí. Vybírat přitom mohou mezi vzdělávacími kurzy včetně pracovních možností a zaměstnání. 
Pro studenty z České republiky, zejména pak III. a IV. ročníků středních škol, je pak nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS BRNO 2017, který se koná letos na přelomu října a listopadu (31. 10 – 3. 11. 2017) na brněnském výstavišti. Univerzita Pardubice se svými sedmi fakultami je jeho pravidelným účastníkem již po dvě dekády a nebude chybět ani letos. Navíc se představí zbrusu novou expozicí.
Bližší informace k účasti na slovenském veletrhu Akadémia:
Ing. Iva Ulbrichová, CSc.
Fakulta chemicko-technologická UPa
telefon 466 037 514
e-mail iva.ulbrichova@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

5.4.

Dopravní fakulta Jana Pernera školí letecké techniky z Burkiny Faso

Čtyřiadvacet vojenských techniků z Burkiny Faso se v těchto měsících vzdělává na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
21.1.

Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

Děti z mateřských škol a prvních tříd dostaly na začátku soutěže otázku: Pokud bys měl kouzelnou baterku, jako malý Franta z knížky, na co by sis posvítil? Co by se mohlo stát?

Vzdělání celý článek
30.8.

Na střední školy nastupuje méně žáků než vloni

Kraj investoval do zkvalitnění podmínek sloučených škol a do dalších rekonstrukcí přibližně 120 milionů korun.

Vzdělání celý článek
20.6.

Úspěch studentů Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2013.

Další oceněnou byla Ing. Jelínková, která získala 3. místo v kategorii magistři. Byl oceněn projekt křižovatky silnic I/37a I/17 v Chrudimi. Oceněna byla i diplomová práce Ing. Václava Petříčka rektorem Univerzity Pardubice na téma Protismykové vlastnosti povrchů cementových krytů zabývající se problematikou povrchových vlastností cementobetonových krytů a používaných technologií při zhotovování,“ dodává k ocenění doc. Ing. Jiří Pokorný, CSc., člen hodnotící komise soutěže Česká dopravní stavby/technologie/inovace, pedagog z Katedry dopravního stavitelství Dopravní fakulty Jana Pernera.

Vzdělání celý článek
2.11.

Od 1. listopadu stojí v čele Fakulty filozofické Univerzity Pardubice po osmi letech nový děkan – profesor KAREL RÝDL.

V souvislosti s ustavením nového děkana Fakulty filozofické do funkce, dochází zároveň ke změnám i ve vedení samotné Univerzity Pardubice:

Vzdělání celý článek
8.10.

Gymnáziu v Chrudimi je 150 let

Ředitelka gymnázia Klára Jelinková se při té příležitosti mohla pochlubit rekonstruovaným společenským sálem za čtyři miliony korun, opravenou jídelnou, kuchyní, šatnami i moderními učebnami.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting