Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na veletrhu AKADÉMIA na Slovensku

11.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na veletrhu AKADÉMIA na Slovensku

Od úterý 10. října zástupci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice prezentují možnosti vysokoškolského studia v Pardubicích na mezinárodním veletrhu AKADÉMIA 2017 v Bratislavě. Studentům ze Slovenska budou studijní programy a oborů fakulty nabízet až do čtvrtka 12. října.
„Pro zájemce ze Slovenska je naše Fakulta chemicko-technologická stále atraktivní, a to jak svou širokou nabídkou studijních oborů, tak snadnou dostupností. Cesta z Bratislavy do Pardubic totiž trvá pouhé tři hodiny vlakem,“ uvedla koordinátorka účasti Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Iva Ulbrichová, a dodává, že téměř polovina studentů ze Slovenska, kteří celkově studují na Univerzitě Pardubice, si jako přípravu na své budoucí povolání vybrala právě některý z oborů této fakulty.
„Fakulta chemicko-technologická se slovenského veletrhu Akadémia účastní tradičně – letos již pošestnácté. Její zástupci budou poskytovat všem zájemcům podrobné informace o možnostech studia na fakultě a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2018/2019. Zájemci získají i další informace o univerzitě, zázemí, životě v kampusu i v Pardubicích,“ doplnila Iva Ulbrichová.
Studenti i akademičtí pracovníci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice budou návštěvníkům veletrhu k dispozici na stánku číslo 20. 
Šanci zorientovat se v nabídce slovenských, českých i dalších zahraničních vysokých škol mají uchazeči o studium na Slovensku od úterý 10. až do čtvrtka 12. října. Veletrh Akadémia jim v koncentrované podobě představí také nabídku dalších vzdělávacích institucí. Vybírat přitom mohou mezi vzdělávacími kurzy včetně pracovních možností a zaměstnání. 
Pro studenty z České republiky, zejména pak III. a IV. ročníků středních škol, je pak nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS BRNO 2017, který se koná letos na přelomu října a listopadu (31. 10 – 3. 11. 2017) na brněnském výstavišti. Univerzita Pardubice se svými sedmi fakultami je jeho pravidelným účastníkem již po dvě dekády a nebude chybět ani letos. Navíc se představí zbrusu novou expozicí.
Bližší informace k účasti na slovenském veletrhu Akadémia:
Ing. Iva Ulbrichová, CSc.
Fakulta chemicko-technologická UPa
telefon 466 037 514
e-mail iva.ulbrichova@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

13.12.

Kampaň na podporu sebevzdělávání byla úspěšná

Mediální kampaň na podporu celoživotního vzdělávání měla velmi pozitivní ohlas.

Vzdělání celý článek
9.1.

Nejlepší mladí chemik bude vyhlášen 7. března

V prvním kole se jí zúčastnilo 108 škol z pěti krajů a více než 2 500 žáků devátých tříd.

Vzdělání celý článek
15.4.

Králícké gymnázium neotevře první ročník

Bude velmi těžké dodržet to, co jsme slíbili, když jsme o gymnáziu rozhodovali.

Vzdělání celý článek
15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová.

Vzdělání celý článek
10.6.

Avízo: Finále soutěže Mladý chemik hostí opět Univerzita Pardubice

Letos soutěžilo bezmála 18 tisíc dětí z 660 škol a v pardubickém finále se utká 40 nejúspěšnějších žáků z krajských kol. Finálový den žákovského mistrovství republiky v chemii se na Univerzitě Pardubice bude skládat nejen z písemného testu a praktických dovedností v laboratoři, které určí vítěze, ale nabídne dětem i jejich pedagogům mnohem víc. Čeká je exkurze po Fakultě chemicko-technologické, ukázky efektních pokusů, přednáška, science show Michaela Londesborougha, ale také možnost okusit život vysokoškoláků – práce v moderní laboratoři, bezplatný oběd v menze nebo noc na univerzitních kolejích.

Vzdělání celý článek
5.1.

Gymnázium v Litomyšli dostane nového ředitele

Rada Pardubického kraje vypíše v nejbližší době konkurz na ředitele Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting