Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na veletrhu AKADÉMIA na Slovensku

11.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na veletrhu AKADÉMIA na Slovensku

Od úterý 10. října zástupci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice prezentují možnosti vysokoškolského studia v Pardubicích na mezinárodním veletrhu AKADÉMIA 2017 v Bratislavě. Studentům ze Slovenska budou studijní programy a oborů fakulty nabízet až do čtvrtka 12. října.
„Pro zájemce ze Slovenska je naše Fakulta chemicko-technologická stále atraktivní, a to jak svou širokou nabídkou studijních oborů, tak snadnou dostupností. Cesta z Bratislavy do Pardubic totiž trvá pouhé tři hodiny vlakem,“ uvedla koordinátorka účasti Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Iva Ulbrichová, a dodává, že téměř polovina studentů ze Slovenska, kteří celkově studují na Univerzitě Pardubice, si jako přípravu na své budoucí povolání vybrala právě některý z oborů této fakulty.
„Fakulta chemicko-technologická se slovenského veletrhu Akadémia účastní tradičně – letos již pošestnácté. Její zástupci budou poskytovat všem zájemcům podrobné informace o možnostech studia na fakultě a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2018/2019. Zájemci získají i další informace o univerzitě, zázemí, životě v kampusu i v Pardubicích,“ doplnila Iva Ulbrichová.
Studenti i akademičtí pracovníci Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice budou návštěvníkům veletrhu k dispozici na stánku číslo 20. 
Šanci zorientovat se v nabídce slovenských, českých i dalších zahraničních vysokých škol mají uchazeči o studium na Slovensku od úterý 10. až do čtvrtka 12. října. Veletrh Akadémia jim v koncentrované podobě představí také nabídku dalších vzdělávacích institucí. Vybírat přitom mohou mezi vzdělávacími kurzy včetně pracovních možností a zaměstnání. 
Pro studenty z České republiky, zejména pak III. a IV. ročníků středních škol, je pak nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS BRNO 2017, který se koná letos na přelomu října a listopadu (31. 10 – 3. 11. 2017) na brněnském výstavišti. Univerzita Pardubice se svými sedmi fakultami je jeho pravidelným účastníkem již po dvě dekády a nebude chybět ani letos. Navíc se představí zbrusu novou expozicí.
Bližší informace k účasti na slovenském veletrhu Akadémia:
Ing. Iva Ulbrichová, CSc.
Fakulta chemicko-technologická UPa
telefon 466 037 514
e-mail iva.ulbrichova@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.11.

Profesorka Lenderová získává Řád rytíře Akademických palem

V úterý 20. listopadu bude udělen rytířský řád Akademických palem prof. PhDr. Mileně Lenderové, CSc.

Vzdělání celý článek
25.3.

Generální ředitel Českých drah na Dopravní fakultě Jana Pernera

Odpoledne ve 14 hodin pak Petr Žaluda vystoupí s přednáškou na téma: Aktuální trendy a výzvy v osobní dopravě. Přednáška proběhne v učebně DB-B3 ve Studentské ulici a je určena především studentům kateder technologie a řízení dopravy a dopravního managementu, marketingu a logistiky, ale samozřejmě jsou vítáni všichni ostatní zájemci z dalších kateder fakulty.

Vzdělání celý článek
18.12.

Dotace do resortu školství

Ministerstvo školství přidělilo Pardubickému kraji účelovou dotaci ve výši zhruba 676 tisíc korun

Vzdělání celý článek
17.10.

Budou holičtí studenti spolupracovat s Čínou?

Na návštěvu České republiky a především Střední školy automobilní v Holicích přijeli zástupci obdobné školy v Číně.

Vzdělání celý článek
1.8.

Pro žáky základních a středních škol připravila Univerzita Pardubice letní školu

Odpoledne si užijí zábavu při sportovních aktivitách a soutěžních hrách třeba s GPS. Letní školy pořádá Univerzita Pardubice poprvé jako pilotní program v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. (BRAVO II),

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting