Fakulta elektrotechniky a informatiky přivítala pedagogy ze středních škol

17.9.

Fakulta elektrotechniky a informatiky přivítala pedagogy ze středních škol

Pardubice – Na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice přivítal 12. září děkan Zdeněk Němec zástupce středních škol z Pardubického kraje. Setkání spolu s děkanem organizoval radní pro školství Bohumil Bernášek.
„Fakulta elektrotechniky a informatiky disponuje špičkovým vybavením v oblasti informačních technologii. Dále jsou zde například laboratoře pro komunikační a navigační techniku s přístrojovým vybavením, které naše střední školy, ale ani některé firmy v kraji, nemají. Univerzita má navíc týmy odborníků a vhodné prostory pro výuku i výzkumné aktivity. Pardubický kraj plně podporuje navázání spolupráce našich středních škol s univerzitou,“ sdělil radní pro školství Bohumil Bernášek.
Zástupci středních škol si prohlédli zázemí fakulty. Vidět mohli unikátní přístroje, které jsou určené nejen pro výuku, ale také pro vědecko-výzkumnou spolupráci s firmami zejména z Pardubic a okolí. Fakulta elektrotechniky a informatiky má tak co nabídnout nejen školám, ale i komerčním subjektům. Zajímavostí bezesporu je, že mnoho prostředků na provoz získává fakulta řešením projektů, a také přímou spoluprací s firmami.
„Nabízíme pořádání kroužků a kurzů, exkurze s konkrétními tématy, přednášky pro studenty i učitele, spolupráci na studentských projektech, posun při vědeckém bádání nebo prostory na nejrůznější akce jakými jsou například soutěže nebo odborné přednášky,“ vyjmenoval možné způsoby spolupráce Zdeněk Němec, děkan FEI UPCE. Studenti se mohou také přijet podívat a zjistit, jaké podmínky by je na pardubické akademické půdě čekaly.  
„Maturanti z našich středních škol odcházejí studovat elektrotechniku a informatiku velmi často mimo kraj a po absolvování vysokoškolského studia se z nejrůznějších důvodů nevracejí zpět domů. Regionální firmy ale stále intenzivně hledají špičkové odborníky právě z těchto oborů. Měli bychom se proto snažit tuto situaci zlepšit,“ dodal radní Bohumil Bernášek.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.4.

Univerzita Pardubice seznámí žáky s vědou a technikou přímo na dvorech škol

Záchranáři je naučí první pomoci a na modelu v životní velikosti jim vysvětlí, jak probíhá reálný porod. Kromě toho se žáci naučí rozeznávat ochranné prvky bankovek a zjistí, že ty české patří mezi nejlépe chráněné bankovky na světě,“ popisuje ukázky demonstrací koordinátorka akce Věda a technika na dvorech škol Ing. arch. Iva Svobodová.

Vzdělání celý článek
9.1.

Univerzita Pardubice pořádá Dny otevřených dveří

Ve čtvrtek 10. ledna bude zahájena na Univerzitě Pardubice série dnů otevřených dveří.

Vzdělání celý článek
15.4.

Přednáškový cyklus Dr. Jaakko Akoly z Finska na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Dr. Akola je autorem a spoluautorem více než 60 statí ve vědeckých časopisech a kapitolách knih. Na domácí instituci „Tampere University of Technology“ ve Finsku se věnuje kromě vědecké práce právě i výchově studentů ve všech stupních vysokoškolského studia.

Vzdělání celý článek
7.9.

Dopravní fakulta Jana Pernera slaví 25 let

Dopravní fakulta, dnes jedna ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dopravy a dále rozvíjí svoji vzdělávací a výzkumnou činnost v ryze technických i technologicko-manažerských oborech. Za čtvrt století vzešlo z fakulty mnoho odborníků, kteří mají na poli dopravy nezastupitelné místo.

Vzdělání celý článek
3.6.

Prorektor Univerzity Pardubice historik Petr Vorel otevře výstavu ve Štrasburku

Výstava s názvem Od stříbrného českého tolaru k světovému dolaru, jejímž autorem je přední český historik a numismatik profesor Petr Vorel z Univerzity Pardubice, se v pondělí otevře ve Štrasburku. Do sídla Rady Evropy se výběr ze sbírky Východočeského muzea v Pardubicích přesouvá z Mexika, kde se prezentoval loni v listopadu.

Vzdělání celý článek
8.10.

Mladí řidiči budou trénovat na Univerzitě Pardubice

Rádi bychom vás pozvali na akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích, jejímž partnerem je i Univerzita Pardubice.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting