Fakulta restaurování bude mít nového děkana

17.8.

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Akademický senát Fakulty restaurování Univerzity Pardubice zvolil v pátek 14. srpna, následně po předvolebním shromáždění akademické obce fakulty, nového kandidáta na funkci děkana fakulty. Stal se jím Karol Bayer. Dosavadní děkan Fakulty restaurování, která je na počet studentů nejmenší ze sedmi fakult Univerzity Pardubice a sídlí v Litomyšli, docent Jiří Novotný, akademický sochař, na funkci abdikoval k 30. červnu tohoto roku.. Akademický senát fakulty v červenci vyhlásil volbu nového kandidáta na funkci děkana. Ve vyhlášeném termínu byl podán jediný návrh na kandidáta, který se představil, se svými plány jak nadále řídit fakultu, akademické obci fakulty v pátek 14. srpna. Hned poté zasedal devítičlenný akademický senát, složený ze zvolených zástupců akademické obce fakulty z řad akademických pracovníků i studentů, který v tajné volbě navrhovaného kandidáta potvrdil. Návrh na jmenování nového děkana fakulty Karola Bayera předá předseda senátu Radomír Slovik rektorovi univerzity. Předpokládá se, že rektor Univerzity Pardubice profesor Jiří Málek by měl navrženého kandidáta jmenovat do funkce děkana fakulty od 1. září. Inženýt Karol Bayer působí na fakultě jako proděkan pro vnější vztahy a výzkum, a zároveň od doby vzniku fakulty vede katedru chemické technologie.Stane se tak druhým děkanem fakulty, která vznikla pod Univerzitou Pardubice v roce 2005.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

23.2.

Silničáři ve škole

Ve čtvrtek 22. února 2007 se na lodi Arnošt z Pardubic setkali pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje

Vzdělání celý článek
7.4.

Thomas Graumann pobyl mezi žáky pardubických škol

Slova Thomase Graumanna měla velmi emotivní ůčinek a byla ze strany žáků i pedagogů přijata velmi pozitivně.

Vzdělání celý článek
7.5.

Projekt TECHNOhrátky se představil ředitelům středních škol

Kampaň svým zaměřením osloví především žáky základních škol, veřejnost i velké zaměstnavatele v regionu. Zástupci odboru školství a organizátoři projektu TECHNOhrátky představili časový harmonogram i jednotlivé pilíře netradiční kampaně, která obsahuje praktické, edukační i zábavné formy popularizace technických profesí, které jsou zároveň podporované stipendii Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
28.2.

Tři fakulty UPa přijímají přihlášky jen do konce února

Na třech fakultách Univerzity Pardubice (Upa) je posledním dnem 28. nebo 29. únor tohoto roku.

Vzdělání celý článek
15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová.

Vzdělání celý článek
6.11.

Univerzita Pardubice se účastní XX. ročníku veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2013

Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting