Fakulta restaurování bude mít nového děkana

17.8.

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Akademický senát Fakulty restaurování Univerzity Pardubice zvolil v pátek 14. srpna, následně po předvolebním shromáždění akademické obce fakulty, nového kandidáta na funkci děkana fakulty. Stal se jím Karol Bayer. Dosavadní děkan Fakulty restaurování, která je na počet studentů nejmenší ze sedmi fakult Univerzity Pardubice a sídlí v Litomyšli, docent Jiří Novotný, akademický sochař, na funkci abdikoval k 30. červnu tohoto roku.. Akademický senát fakulty v červenci vyhlásil volbu nového kandidáta na funkci děkana. Ve vyhlášeném termínu byl podán jediný návrh na kandidáta, který se představil, se svými plány jak nadále řídit fakultu, akademické obci fakulty v pátek 14. srpna. Hned poté zasedal devítičlenný akademický senát, složený ze zvolených zástupců akademické obce fakulty z řad akademických pracovníků i studentů, který v tajné volbě navrhovaného kandidáta potvrdil. Návrh na jmenování nového děkana fakulty Karola Bayera předá předseda senátu Radomír Slovik rektorovi univerzity. Předpokládá se, že rektor Univerzity Pardubice profesor Jiří Málek by měl navrženého kandidáta jmenovat do funkce děkana fakulty od 1. září. Inženýt Karol Bayer působí na fakultě jako proděkan pro vnější vztahy a výzkum, a zároveň od doby vzniku fakulty vede katedru chemické technologie.Stane se tak druhým děkanem fakulty, která vznikla pod Univerzitou Pardubice v roce 2005.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

11.3.

Nejlepší mladý chemik je z Pardubic

Prvních sedm finalistů soutěže postoupili do celostátního finále, které se pod záštitou Svazu chemického průmyslu ČR koná 30. května v prostorách pořádající Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
19.2.

Historicky první Američan studuje v Žamberku

O češtinu a Českou republiku jsem se začal zajímat už v USA, protože na naší škole jsem se často setkával s českými studenty.

Vzdělání celý článek
30.6.

Fakulta zdravotnických studií otevírá nové obory

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá pro akademický rok 2010/2011 dva nové bakalářské studijní obory

Vzdělání celý článek
16.9.

Univerzita Pardubice na veletrhu a konferenci Evropské asociace mezinárodního vzdělávání, která se poprvé koná v Praze

Vedle českých vysokých škol budou své univerzitní vzdělávání prezentovat zástupci prestižních světových univerzit, například z anglické z Cambridge, z francouzské univerzity v Lyonu, z nizozemské univerzity v Utrechtu, ale také agenti z americké bostonské či kalifornské univerzity a mnoho dalších vysokoškolských institucí z celého světa.

Vzdělání celý článek
19.1.

Fakulta chemicko-technologická již v novém kampusu

Přihlášky ke studiu přijímá Fakulta chemicko-technologická do 31. března 2009.

Vzdělání celý článek
10.6.

Z TECHNOhrátek v Lanškrouně si poradci odváželi lžíce na boty, papírové bloky i ruce pomalované květinami

Pro dvě desítky účastníků, mezi nimiž nechyběly ani pracovnice Úřadu práce v Ústí nad Orlicí, připravila SOŠ a SOU Lanškroun pět pracovišť, na nichž se v průběhu celého dopoledne detailně seznamovali s pěti obory – nástrojař, mechanik elektrotechnik, kadeřník, kosmetička a knihař. Po krátké instruktáži v podání žáků školy poté přišlo na řadu plnění stanovených úkolů, které tradičně bodovali učitelé odborného výcviku. A při těchto činnostech se většina pedagogů řádně zapotila.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting