Fakulta restaurování bude mít nového děkana

17.8.

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Akademický senát Fakulty restaurování Univerzity Pardubice zvolil v pátek 14. srpna, následně po předvolebním shromáždění akademické obce fakulty, nového kandidáta na funkci děkana fakulty. Stal se jím Karol Bayer. Dosavadní děkan Fakulty restaurování, která je na počet studentů nejmenší ze sedmi fakult Univerzity Pardubice a sídlí v Litomyšli, docent Jiří Novotný, akademický sochař, na funkci abdikoval k 30. červnu tohoto roku.. Akademický senát fakulty v červenci vyhlásil volbu nového kandidáta na funkci děkana. Ve vyhlášeném termínu byl podán jediný návrh na kandidáta, který se představil, se svými plány jak nadále řídit fakultu, akademické obci fakulty v pátek 14. srpna. Hned poté zasedal devítičlenný akademický senát, složený ze zvolených zástupců akademické obce fakulty z řad akademických pracovníků i studentů, který v tajné volbě navrhovaného kandidáta potvrdil. Návrh na jmenování nového děkana fakulty Karola Bayera předá předseda senátu Radomír Slovik rektorovi univerzity. Předpokládá se, že rektor Univerzity Pardubice profesor Jiří Málek by měl navrženého kandidáta jmenovat do funkce děkana fakulty od 1. září. Inženýt Karol Bayer působí na fakultě jako proděkan pro vnější vztahy a výzkum, a zároveň od doby vzniku fakulty vede katedru chemické technologie.Stane se tak druhým děkanem fakulty, která vznikla pod Univerzitou Pardubice v roce 2005.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

14.2.

Finanční gramotnost pro školáky

Nový ročník kurzů finanční gramotnosti pro školáky s názvem Abeceda peněz odstartovaly děti z Lanškrouna.

Vzdělání celý článek
26.1.

Jak vzbudit zájem dětí o technické předměty?

Jsou právě výchovní poradci, kteří mají stále vliv na rozhodnutí školáků, kam pokračovat po ukončení základní školy.

Vzdělání celý článek
9.4.

Mezinárodní konference o energetických materiálech na Univerzitě Pardubice

„Tuto mezinárodní odbornou akci pořádáme tradičně již mnoho let, letos již 17. rokem,“ říká prof. Svatopluk Zeman a dodává: „Navíc tentokrát v roce 20. výročí přejmenování Vysoké školy chemicko-technologické, na níž původně naše katedra vznikla, na Univerzitu Pardubice.“

Vzdělání celý článek
5.9.

Nejmodernější centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Vzdělání celý článek
18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení.

Vzdělání celý článek
12.12.

Poslední letošní lekce ZDRAVOhrátek čeká na žáky ve Střední zdravotnické škole Pardubice

Nový projekt Pardubického kraje na podporu středních zdravotnických škol v regionu se setkal hned ve své první sezoně s velkým zájmem žáků 8. a 9. tříd. Předcházejících tří akcí v Chrudimi, Svitavách i Ústí nad Orlicí se zúčastnilo téměř 220 vybraných školáků se zájmem o budoucí studium oborů zaměřených na zdravotnictví nebo sociální služby.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting