Fakulta restaurování bude mít nového děkana

17.8.

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Akademický senát Fakulty restaurování Univerzity Pardubice zvolil v pátek 14. srpna, následně po předvolebním shromáždění akademické obce fakulty, nového kandidáta na funkci děkana fakulty. Stal se jím Karol Bayer. Dosavadní děkan Fakulty restaurování, která je na počet studentů nejmenší ze sedmi fakult Univerzity Pardubice a sídlí v Litomyšli, docent Jiří Novotný, akademický sochař, na funkci abdikoval k 30. červnu tohoto roku.. Akademický senát fakulty v červenci vyhlásil volbu nového kandidáta na funkci děkana. Ve vyhlášeném termínu byl podán jediný návrh na kandidáta, který se představil, se svými plány jak nadále řídit fakultu, akademické obci fakulty v pátek 14. srpna. Hned poté zasedal devítičlenný akademický senát, složený ze zvolených zástupců akademické obce fakulty z řad akademických pracovníků i studentů, který v tajné volbě navrhovaného kandidáta potvrdil. Návrh na jmenování nového děkana fakulty Karola Bayera předá předseda senátu Radomír Slovik rektorovi univerzity. Předpokládá se, že rektor Univerzity Pardubice profesor Jiří Málek by měl navrženého kandidáta jmenovat do funkce děkana fakulty od 1. září. Inženýt Karol Bayer působí na fakultě jako proděkan pro vnější vztahy a výzkum, a zároveň od doby vzniku fakulty vede katedru chemické technologie.Stane se tak druhým děkanem fakulty, která vznikla pod Univerzitou Pardubice v roce 2005.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

11.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

V pátek 11. března mohou zájemci v Pardubicích navštívit 5. reprezentativní ples Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ples se uskuteční od 19:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách. K poslechu zahraje „EGO Retro Music“, ke zhlédnutí budou ukázky společenských tanců, přítomné průběh večera zpestří i vystoupení pohybového studia Hroch a Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice.

Vzdělání celý článek
13.1.

Nejlepší zájemci o studium mají možnosti získat na Univerzitě Pardubice jednorázové stipendium pět tisíc korun.

Dvěstě oceněných studentů bude vybráno podle splněných podmínek příslušné fakulty, a to po ukončení všech kol přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014.

Vzdělání celý článek
25.9.

Mezinárodní konference o speciálních anorganických pigmentech a práškových materiálech na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Posterová sekce bude umístěna ve foyer 2. NP budovy HA Fakulty chemicko-technologické. Nabídne celkem 16 plakátových příspěvků, které jsou většinou prezentací výsledků odborných prací studentů doktorského studijního programu Fakulty chemicko-technologické.

Vzdělání celý článek
22.4.

Univerzita nabízí nový obor: mangement finančních rizik

Absolventi získají i potřebné znalosti ze systémového inženýrství a informatiky, ze základů programování.

Vzdělání celý článek
25.9.

Studenti Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se účastní mezinárodní putovní výstavy Figurama 13

V roce 2013 byly v rámci projektu Figurama 13 realizovány již tři výstavy. Úvodní výstava letošního ročníku proběhla v březnu v prostorách Nové budovy Fakulty architektury ČVUT Praze.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting