Fakulta roku: Univerzita Pardubice má hned dvě nejlepší

14.11.

Fakulta roku: Univerzita Pardubice má hned dvě nejlepší

Univerzita Pardubice má podle letošního žebříčku hlasování studentů a absolventů dvě nejlepší fakulty v ČR. Fakultami roku se ve svých kategoriích staly Fakulta chemicko-technologická a Fakulta zdravotnických studií. Ta se dostala do čela letos úplně poprvé.

„Mne i celou fakultu výsledek nesmírně těší  a současně nás zavazuje do další práce. Velmi si považujeme hlasů studentů, kteří nás takto ocenili, je naším cílem být pro studenty fakultou, na které získají nejen  kvalitní vzdělání, ale i fakultou, kde se jim dobře studuje,“ říká doc. Jana Holá, děkanka Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Hlasování Fakulta Roku je prestižní anketa mezi studenty a čerstvými absolventy vysokých škol v České republice, kteří hodnotí kvalitu výuky a prostředí pro studium. Vysokoškoláci hodnotí fakulty podle jejich zaměření a zřizovatele už od roku 2011. Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se na předních místech ankety objevuje pravidelně.

„Být z pohledu studentů nejlepší chemickou fakultou v České republice je pro nás opravdu skvělá zpráva. Již potřetí jsme obhájili vítězství v této anketě a to je výborné hodnocení pro všechny naše zaměstnance. Tímto bych chtěl poděkovat všem našim studentům za přízeň,“ říká prof. Petr Kalenda, děkan Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

V anketě mohou hlasovat současní i bývalí studenti, kteří ukončili bakalářské nebo magisterské studium v posledních 24 měsících. Index Fakulta roku ukazuje kromě hodnocení samotné kvality, zajímavosti a pestrosti výuky, také dostupnost studia v zahraničí. Součástí dotazníku je i hodnocení vybavenosti, administrativního zázemí a prestiže školy a názor na dodržování pravidel ze strany vedení a učitelů.

„Nejen oficiální žebříčky ale také pohled vysokoškoláků a čerstvých absolventů na různé typy škol a fakult může být kritériem, podle kterého se studenti středních škol budou rozhodovat, na jakou vysokou školu se přihlásí,“ uvedla prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Univerzity Pardubice prof. Tatiana Molková.

Dotazníkové položky, na které odpovídají studenti a absolventi v dotazníku Fakulta Roku, vycházejí zčásti ze zahraničních nástrojů určených pro srovnávání kvality vysokých škol. Byly však upraveny a doplněny tak, aby odpovídaly českému prostředí a dokázaly porovnat odlišné fakulty vysokých škol.  Účast v anketě je dobrovolná a není omezena kontrolovaným výběrem respondentů.

Více na http://fakultaroku.cz/zebricky/.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

25.6.

Závěrečné akademické obřady na Univerzitě Pardubice

Čtyřem absolventům bude udělena Studentská cena rektora II. stupně - za vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce.

Vzdělání celý článek
2.5.

Studenti se speciálními vzdělávacími potřemi mají dveře otevřené

Studenti se mohou na tým pracovníků obracet se svými problémy.

Vzdělání celý článek
15.11.

Město ani letos nezapomnělo na své nadané žáky a studenty

Účast v celorepublikových finále, obsazení předních příček v krajských kolech či reprezentace města na olympiádách nebo v soutěžích mezinárodních. Právě za takové úspěchy dnes v prostorách auly Univerzity Pardubice město ocenilo formou pamětního listu a finanční odměny více jak stovku žáků a studentů pardubických základních a středních škol, včetně základních škol uměleckých.

Vzdělání celý článek
16.10.

Univerzita Pardubice se účastní Evropského veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2014 v Nitře

Český veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, ale i pro všechny zájemce o celoživotní vzdělávání, případně studium v zahraničí. Tradiční veletrh v Brně se před několika lety rozšířil i do Prahy a letos již podruhé zavítá mezi středoškoláky i na Slovensko.

Vzdělání celý článek
24.2.

Akademická poradna APUPA byla nominována na Výroční cenu MOSTY 2013

Cena Mosty 2013 bude slavnostně vyhlášena a předána dne 20. 3. 2014 v Praze. Cenu navrhla a vytvořila akademická sochařka Jitka Wernerová, pamětní diplomy akademický malíř Otakar Tragan.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting